Środa, 21 sierpnia 2019 r., imieniny Joanny, Kazimiery, Wiktorii

Policyjna Akademia Bezpieczeństwa - eliminacje powiatowe

6 listopada 2018 roku za sprawą policjantów z łaskiej Komendy Policji odbyły się eliminacje powiatowe konkursu sprawności fizycznej oraz wiedzy o bezpieczeństwie, w których wzięły udział 4 drużyny z powiatu łaskiego. Była to już XIII edycja Policyjnej Akademii Bezpieczeństwa.

6 listopada 2018 roku w Publicznym Gimnazjum nr 2 w Łasku odbył się konkurs skierowany do uczniów szkół podstawowych. Do rywalizacji przystąpiło w sumie 8 drugoklasistów. Uczniowie najpierw wzięli udział w części teoretycznej polegającej na rozwiązaniu testu składającego się z 15 pytań na temat bezpiecznego zachowania się w różnych sytuacjach np. na drodze, podczas zabawy w domu czy przy spotkaniu z osobą nieznajomą. W drugim etapie uczniowie pokonywali na czas tor przeszkód.
Pierwsze miejsce zajęła drużyna z Niepublicznej Szkoły Podstawowej we Wrzeszczewicach. Drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 1 w Łasku. Na podium znaleźli się także uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zalesiu, którzy  uplasowali się na III miejscu.

Za zajęcie pierwszych trzech miejsc dzieci otrzymały dyplomy i nagrody rzeczowe, które wręczyli Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Łasku mł. insp. Robert Krawczyk, Starosta Łaski Pani Teresa Wesołowska, Burmistrz Łasku Pan Gabriel Szkudlarek,  Zastępca Wójta Gminy Sędziejowice Pan Mirosław Potasiak oraz Dyrektor Publicznego Gimnazjum nr 2 w Łasku Pani Ewa Ołownia. Ponadto wszyscy uczestnicy otrzymali przenośne głośniki oraz słodkości. Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy.

Teraz zwycięska drużyna z Wrzeszczewic będzie się zmagać w Finale Wojewódzkim, który odbędzie się 16 listopada w Łodzi.

Za pomoc w organizacji oraz ufundowanie nagród serdecznie dziękujemy: Starostwu Powiatowemu w Łasku, Urzędowi Miejskiemu w  Łasku, Urzędowi Gminy Sędziejowice, Urzędowi Gminy Widawa oraz dyrekcji Publicznego Gimnazjum Nr 2 w Łasku.

 

Źródło: KPP Łask

Skomentuj [ 0 ]
17:10, 07.11.2018 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.
Pogoda Łask z serwisu

Popularne artykuły


Reklama
      

Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie

Ostatnio na forum

Więcej dyskusji

      

Najnowsze komentarzeNajnowsze zdjęcia

© Copyright 2011-2019 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET