Sobota, 25 maja 2019 r., imieniny Grzegorza, Magdy, Marii Magdaleny

Komisje, diety, pieniądze dla oświaty

W środę zorganizowano drugą w nowej kadencji sesję Rady Miejskiej w Łasku. Radni powołali komisje rady i uchwalili diety oraz wynagrodzenie burmistrza. Ponadto dokonali zmian w budżecie, by przesunąć pieniądze na wynagrodzenia dla pracowników oświaty.

Jak na razie w nowej radzie widać wolę współpracy. Poszczególne ugrupowania bez większych sporów podzieliły się komisjami. W RM w Łasku funkcjonuje siedem komisji: Komisja Rewizyjna; Komisja Skarg, Wniosków i Petycji oraz 5 komisji stałych.

I tak radni z Bezpartyjnego Porozumienia Samorządowego objęli przewodnictwo w czterech komisjach: Rewizyjnej (Józef Rychlik), Gospodarki, Finansów i Budżetu (Wojciech Madej), Oświaty i Kultury (Włodzimierz Nowicki) oraz Rolnictwa i Ochrony Środowiska (Zbigniew Sowała).

SLD Lewicy Razem przypadła Komisja Skarg, Wniosków i Petycji (Grzegorz Rosiak). Koalicja Obywatelska objęła Komisję Porządku Publicznego (Rafał Mencel), natomiast Prawu i Sprawiedliwości przypadła Komisja Sportu, Zdrowia i Opieki Społecznej (Andrzej Mara).

 

Czytaj dalej: Nasze Miasto

Skomentuj [ 1 ]
11:25, 30.11.2018 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

hm @ 16:36, 03.12.2018r. IP: *.*.60.39

Ważne, to umieć zadbać o siebie. :)

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.
Pogoda Łask z serwisu

Popularne artykuły


Reklama
      

Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie

Ostatnio na forum

Więcej dyskusji

      

Najnowsze komentarzeNajnowsze zdjęcia

© Copyright 2011-2019 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET