Sobota, 25 maja 2019 r., imieniny Grzegorza, Magdy, Marii Magdaleny

Zebranie sprawozdawcze OSP w Maleni

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Maleni  w dniu 2 marca 2019 r. podsumowała swoją działalność z minionego roku.  Jak co roku w zebraniu wzięła udział Pani  Teresa Wesołowska – Wicestarosta Łaski i Honorowy Obywatel Gminy Buczek,

wśród gości był również gospodarz Gminy Wójt Bronisław Węglewski z małżonką, Sekretarz Gminy Zenona Romankiewicz,  radni  i mieszkańcy sołectwa.

OSP w Maleni należy od wielu lat do najaktywniejszych i najlepszych w województwie świadczą o tym nie tylko wyniki w szkoleniu m.in. czołowe miejsca   w powiecie i województwie  w zawodach sportowo-pożarniczych ( w minionym roku V miejsce w województwie kobiet i X mężczyzn) , ale też zaangażowanie w prace na rzecz społeczności lokalnej  i osiągnięcia gospodarcze.  Jednostka należy do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego i cechuje ją bardzo dobre wyposażenie i dbałość o sprzęt, tu nie do przecenienia jest rola druha Jerzego Pogockiegoi Zarządu jednostki . 

W miniony roku jednostka liczyła 39 druhów i wzięła udział w 27 zdarzeniach (13 wyjazdów do pożarów, 12 wyjazdów do owadów  i  2 wyjazdy do powalonych drzew).

Druhowie z Maleni biorą corocznie udział w zabezpieczeniu Krajowego Święta Truskawki, zaangażowani są podczas manewrów strażackich, a w zakresie przygotowania do pełnienia służby biorą udział we wszystkich kursach podnoszących kwalifikacje organizowanych przez PSP.

Szczególne osiągnięcia w jednostce ma też druh Seweryn Pogocki, który od wielu lat sprawował pieczę nad  przygotowaniami drużyn męskich i kobiecych do zawodów sportowo-pożarniczych.   W minionym roku został powołany do drużyny strażaków reprezentujących nasz kraj w Mistrzostwach Europy w biegu na 10 km. Drużyna odniosła zdecydowane zwycięstwo, a druh Seweryn został Mistrzem Europy w swojej kategorii wiekowej.

Z inspiracji druha Seweryna Pogockiego i  Zarządu odbywały  się  też ćwiczenia imitujące akcję ratowniczo-gaśniczą  z odnalezieniem i wydobyciem ludzi z zadymionego pomieszczenia z wykorzystaniem aparatów oddechowych, zadanie wykonywane w zespołach 2-osobowych. Zadanie było bardzo realistyczne, ale cała akcja dobrze zaplanowana dała możliwość zdobycia  doświadczenia, które jest nie do przecenienia w rzeczywistych akcjach.

Jednostka doskonale sobie radzi jako gospodarz  strażnicy  w kontekście organizacji uroczystości rodzinnych i towarzyskich,   uzyskując również pewne dochody z wynajmu  sali.
Zarząd z prezesem Tomaszem Kaczmarkiem, którego również kilka godzin wcześniej wybrano na sołtysa, bardzo dobrze programuje prace jednostki w kontekście uzupełnienia umundurowania, zakupu sprzętu ppoż, jak i sprzętu gospodarczego do kuchni. Temu służą m.in. organizowanie imprez, wynajem sali, pozyskiwanie darowizn, angażowanie się m.in. w pomoc przy zabezpieczeniu Krajowego Święta Truskawki, a nawet staranie się o jak najlepsze miejsca w zawodach sportowo-pożarniczych (nagrody pieniężne wójta). Druhowie angażują się też w prace społeczne przy remontach i porządkowaniu otoczenia jednostki.

Podsumowując prezes  Tomasz Kaczmarek podziękował wszystkim druhom za udzielenie absolutorium, za zaangażowanie w szkoleniu, akcjach ratowniczo-gaśniczych i zawodach sportowo-pożarniczych.  Podziękował też Wójtowi Bronisławowi Węglewskiemu za wspieranie jednostki  i dobrą współpracę.

Wójt natomiast doceniając osiągnięcia jednostki podziękował druhom za zaangażowanie  w prace na rzecz rozwoju OSP, udział w uroczystościach gminnych, państwowych i religijnych, promowanie gminy i powiatu swymi osiągnięciami m.in. w zawodach sportowo-pożarniczych i przede wszystkim za  to , „że zawsze może liczyć na druhów z OSP z Maleni”.

Tekst: Andrzej Zieliński

 

Źródło: Gmina Buczek

Skomentuj [ 0 ]
08:30, 14.03.2019 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.
Pogoda Łask z serwisu

Popularne artykuły


Reklama

      

Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie
Ostatnio na forum

Więcej dyskusji

      

Najnowsze komentarzeNajnowsze zdjęcia

© Copyright 2011-2019 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET