Wtorek, 18 czerwca 2019 r., imieniny Elżbiety, Marka, Amandy

Akcja edukacyjna "#SegregujeMy"

Centrum Rozwoju Lokalnego zaprasza wszystkie przedszkola i szkoły podstawowe do udziału w ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "#SegregujeMy". Ochrona środowiska, ekologia to tematy niezwykle ważne.

Dlatego też CRL podjęło się organizacji akcji, która łącząc naukę z zabawą przyczyni się do zwiększenia świadomości wśród najmłodszych.  Akcja adresowana jest do przedszkoli i klas 1-3 szkół podstawowych. Celem inicjatywy jest popularyzacja poprawnego segregowania odpadów i promowanie postaw proekologicznych. Zadaniem, które czeka na dzieci jest poprawne pokolorowanie pojemników na śmieci, a następnie dopasowanie przedmiotów do odpowiednich koszy. Po wykonaniu zadania zachęca się by dzieci zabrały obrazek do domu i umieściły go w widocznym miejscu. Dzięki temu wszyscy domownicy będą wiedzieć, jak poprawnie segregować odpady.

Szczegółowe informacje o akcji dostępne są na stronie eco.crl.org.pl     

Skomentuj [ 1 ]
11:35, 12.04.2019 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

bebe @ 12:22, 12.04.2019r. IP: *.*.38.244

Ta akcja przede wszystkim powinna być skierowania do dzieci pochodzących z przedmieść, osiedli domków jednorodzinnych oraz z wiosek, gdyż zwłaszcza tam odpady segreguje się na dwie frakcje: jedną - odpady które można spalić i drugą - odpady które będą wyrzucone do przydrożnych rowów, na nieużytkach albo w lesie.

Dzieci mają do spełnienia dużą rolę w tym zakresie, gdyż mogą wywrzeć bardzo skuteczną presję na rodzicach, bowiem to właśnie tym dzieciom przyjdzie kiedyś żyć w środowisku totalnie zanieczyszczonym przez ich rodziców i dziadków.

Dobrze byłoby też trafić szczególnie do dzieci, których tatusiowie prowadzą "po cichu" warsztaty samochodowe, zwane potocznie "u szwagra w stodole", aby zapytały się tatusiów co robią z wymienionymi częściami samochodowymi, częściami karoserii, zderzakami, starymi oponami, zużytym olejem...

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.
Pogoda Łask z serwisu

Popularne artykuły


Reklama
      

Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie
Ostatnio na forum

Więcej dyskusji

      

Najnowsze komentarzeNajnowsze zdjęcia

© Copyright 2011-2019 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET