Wtorek, 18 czerwca 2019 r., imieniny Elżbiety, Marka, Amandy

Spotkanie Wielkanocne Służb Mundurowych Województwa Łódzkiego

11 kwietnia 2019 roku w sali koncertowej Akademii Muzycznej w Łodzi przy akompaniamencie Orkiestry Reprezentacyjnej Wojska Polskiego odbyło się Wielkanocne Spotkanie Służb Mundurowych Województwa Łódzkiego.

Uczestniczyli w nim Przedstawiciele Policji,Państwowej Straży Pożarnej, Wojska, Służby Miejskiej, Służby Celnej, Służby Więziennej, Wojskowej Akademii Technicznej, Straży Granicznej, Straży Ochrony Kolei oraz Służby Leśnej.

– Święta wielkanocne każdy chrześcijanin przeżywa jako święta życia i pokoju. W tym wymiarze służby mundurowe odnajdują pełnię swojej tożsamości i swego powołania służąc obywatelom i Ojczyźnie. - mówił podczas powitania płk. Zdzisław Frontczak. – Życzę wszystkim poczucia bezpieczeństwa i radości w każdym nadchodzącym dniu. Dostatku, który zabezpieczy byt naszym podwładnym i bliskim. Pozytywnego myślenia o innych ludziach, rozwoju i inspiracji do dalszego działania zawodowego. – życzył dowódca Garnizonu Łódź.

Przed błogosławieństwem pokarmów wielkanocnych zabrał głos metropolita łódzki który powiedział między innymi. – Dla nas wszystkich znakiem wielkanocnym była muzyka, której wysłuchaliśmy, a zwłaszcza te pieśni wojskowe, które się fajnie śpiewa, a które znamy od dzieciństwa. To one przecież one musiały się mierzyć z rzeczywistością straszną. Słyszeliśmy o śpiewie, który potrafił się ostatecznie przebić przez zło. Po wielu, wielu latach nie tylko od momentu, kiedy się to zło działo, ale także po wielu latach cenzury, kiedy to zło działo się inaczej. Co takiego jest w śpiewie, że potrafi przebić się przez najgorsze doświadczenia, i że potrafi przynieść nam taką nadzieję, która jest nadzieją paschalną? Śpiew pokazuje, że ostatecznie przegrane jest: zło, śmierć, nienawiść. Nawet, kiedy przez jakiś czas wydaje się nam, że triumfuje i że jest wszechmocne. To jest wielkanocne, bo śpiew wydaje się być bezsilny w zestawieniu z czołgami, z karabinami, czy z całym aparatem terroru. Śpiew zdaje się być delikatny, ale ma w sobie taką siłę – siłę wielkanocna. – podkreślił metropolita łódzki.

Następnie pokarmy na stół wielkanocny odmawiając Modlitwę Pańską wspólnie pobłogosławili : abp Grzegorz Ryś, ks. bp Jan Cieślar – biskup warszawski Kościoła Ewangelicko –Augsburskiego w R.P., ks. Leszek Wakuła – prezbiter Kościoła Chrześcijan Batystów, ks. Semko Koroza – pastor Kościoła Ewangelicko – Reformowanego i ks. Michał Makula – proboszcz par. św. Mateusza Kościoła Ewangelicko – Augsburskiego.

Organizatorem dzisiejszego spotkania był Komendant 31 oddziału gospodarczego w Zgierzy, dowódca Garnizonu Łódź – płk. Zdzisław Frontczak.

 

źródło: Archidiecezja Łódzka

 

Skomentuj [ 0 ]
16:35, 15.04.2019 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.
Pogoda Łask z serwisu

Popularne artykuły


Reklama
      

Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie
Ostatnio na forum

Więcej dyskusji

      

Najnowsze komentarzeNajnowsze zdjęcia

© Copyright 2011-2019 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET