Czwartek, 19 września 2019 r., imieniny Januarego, Konstancji, Teodora

Powódź i zaangażowanie WOT w tym 9ŁBOT

- Stawiennictwo żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej do działań kryzysowych wynosi 95%, to świadczy o tym jak poważnie podchodzą oni do swoich zadań.

Wielu jeszcze niepowołanych zgłasza swoją dyspozycyjność do natychmiastowego stawiennictwa – powiedział gen. dyw. Wiesław Kukuła, dowódca WOT.

Dzisiaj mija kolejny dzień realizacji zadań kryzysowych przez żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej. W bezpośrednie działania na terenie pięciu województw zaangażowanych było wczoraj blisko 500 żołnierzy WOT, 1000 jest w odwodzie gotowych działania, a 18500, w tym łódzcy Terytorialsi, gotowi na każdy sygnał.

Bardzo wysoki współczynnik stawiennictwa odnotowano wśród żołnierzy, którzy otrzymali sygnał natychmiastowego stawiennictwa. Z powołania w tym trybie zwolnieni są żołnierze - strażacy OSP, maturzyści i bezpośrednio dotknięci skutkami kryzysu.

Ważne informacje alarmowe!

Żołnierze WOT wspierają strażaków i współdziałają z żołnierzami wojsk operacyjnych na terenie: Lubelszczyzny, podkarpacia, małopolski, śląska i ziemi świętokrzyskiej. Na tych terenach obwiązuje najwyższy stopień gotowości żołnierzy WOT, powołanie w trybie natychmiastowego stawiennictwa może nastąpić w czasie krótszym niż 12 godzin.

Na terenie województw: mazowieckiego i łódzkiego powołanie w trybie natychmiastowego stawiennictwa może nastąpić w czasie do 24 godzin.

W pozostałych województwach (wielkopolskie, kujawsko-pomorskie, pomorskie, warmińsko-mazurskie i podlaskie) stawiennictwo nie jest planowane w czasie krótszym niż 24 godziny.

 

Skomentuj [ 3 ]
19:00, 26.05.2019 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

ASSS @ 06:47, 27.05.2019r. IP: *.*.157.138

DO TEGO SIE NADAJĄ TYLKO TROCHE ZA DROGIE ICH UTRZYMANIE,,,terytorialsi,, HAHA

asss @ 18:51, 27.05.2019r. IP: *.*.33.40

A co w tym czasie robili zawodowi żołnierze..??ćwiczyli wojnę

typek @ 23:31, 27.05.2019r. IP: *.*.105.243

Hrabianie zawodowi stworzeni są do wyższych celów, zresztą do takiej pracy by się nie nadawali bo by się odcisków nabawili.

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.
Pogoda Łask z serwisu

Popularne artykuły


Reklama
      

Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie


Ostatnio na forum

Więcej dyskusji


      

Najnowsze komentarzeNajnowsze zdjęcia

© Copyright 2011-2019 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET