Czwartek, 19 września 2019 r., imieniny Januarego, Konstancji, Teodora

Turniej par patrolowych „Patrol Roku 2019”

Pomiędzy 10 a 12 czerwca 2019 roku odbyły się wojewódzkie eliminacje XXVI Edycji Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji „Patrol Roku”. W zawodach wzięło udział 46 funkcjonariuszy reprezentujących wszystkie komendy miejskie i powiatowe policji województwa łódzkiego.

Konkurs jest formą doskonalenia zawodowego policjantów prewencji, czyli tych najczęściej spotykanych na ulicach polskich miast. Funkcjonariusze tworzący dwuosobowe patrole musieli wykazać się ogromną wiedzą, sprawnością fizyczną oraz umiejętnościami praktycznymi. Rywalizowali ze sobą w pięciu konkurencjach, tj.:

test wiedzy policyjnej,
interwencje policyjne ,
techniki obezwładniania osób,
strzelanie sytuacyjne,
bieg pościgowy.
Strzelanie sytuacyjne odbyło się na strzelnicy w Komendzie Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli, natomiast pozostałe konkurencje rozegrano na terenie łódzkiego Oddziału Prewencji Policji. Po podsumowaniu punktacji wyłoniono zwycięzców:

I miejsce – KPP Zduńska Wola – st. sierż. Marcin Dubiak i post. Bartosz Winiarski

II miejsce: KPP Pabianice – sierż. Sylwester Kaźmierczak i st. post. Mikołaj Bobowicz

III miejsce: KPP Łask – asp. szt. Przemysław Wolniak  i sierż. szt. Marcin Lewski

Laureaci eliminacji wojewódzkich odbiorą nagrody podczas uroczystości obchodów Święta Policji w Łodzi. Dwie najwyżej sklasyfikowane pary patrolowe wezmą udział w ogólnopolskim finale zawodów, który odbędzie się w dniach 10 - 13 września 2019 r.
w Szkole Policji w Słupsku.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, a reprezentantom województwa łódzkiego życzymy powodzenia w finale!

 

Źródło: KPP Łask

Skomentuj [ 6 ]
13:50, 14.06.2019 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

jgt @ 14:44, 14.06.2019r. IP: *.*.40.213

Droga redakcjo, błagam, nie działajcie na szkodę policji i nie ośmieszajcie jej publikując takie informacje. Jak nasza super ekipa zajmuje czołowe miejsce a nie potrafi rozwiązac problemu z takimi wykroczeniami jak parkowanie na trawnikach w Łasku to aż boję się myśleć o skujeczności patroli, które zajęły niższe miejsce nie wspominając o ostatnim. Oszczędźcie nam prawdy, żyjmy w przekonaniu, że jest super.

zatroskany obywatel @ 12:38, 15.06.2019r. IP: *.*.184.250

A tak poważnie to widział ktoś ostatnio jakiś patrol na mieście w Łasku? Ile ogólnie mamy w naszym powiecie grup interwencyjnych? Ilu mieszkańców zna swojego dzielnicowego /nawet nie wiem czy tacy są w Łasku/? Nie ma policjantów, nie ma interwencji, to i statystyki są niby ok. To naprawdę smutne jak bezradna jest teraz ta formacja mundurowa. Nie wróży to nic dobrego niestety.

łaskowianka @ 19:00, 15.06.2019r. IP: *.*.164.30

Pretensje o brak porządku w Łasku należy kierować do przełożonych a nie do zwykłych policjantów, którzy robią to co im się nakazuje.

lask @ 21:45, 15.06.2019r. IP: *.*.71.201

Przed służbą powinni dostać jakiś instruktaż nt. działan podczas patrolu. Kiedyś śmiano się, źe chodzą w parach, ponieważ jeden potrafi pisać a drugi czytać. Jak taki problem z parkowaniem jest nie do rozwiązania dla naszej władzy to ręce opadają... Kto ma to zrobić jak nie ma straży miejskiej? W Łodzi taka blokada i 300 za jej odblokowanie i nie ma zmiłuj. W Łasku śmieją się z tego i mają prawo i policję w głębokim poważaniu. Jak taka policja ma cieszyć się szacunkiem i autorytetem wśród obywateli??? Gdzie są dzielnicowi jak ktoś napisał? Ile osób wie kto jest jego dzielnicowym?

Teodor @ 08:44, 16.06.2019r. IP: *.*.45.187

Pytania typu - "Ile ogólnie mamy w naszym powiecie grup interwencyjnych?" albo wytyczne, że - "Przed służbą powinni dostać jakiś instruktaż nt. działan podczas patrolu.", świadczą iż w dyskusji udział wzięły dość tyngie ómusły, co to o policji wiedzo wszystko, bo obejrzały "Psów", "Drogówke" i parę odcinków "Kryminalnych" na przemian ze "Śladem"...

Podobnie, pytania o dzielnicowych zwalają z nóg, nie tylko z powodu totalnej niewiedzy o tym co zrobiono z naszą policją, ale przede wszystkim świadczą o wyjątkowym lenistwie internałutuf, gdyż siedząc przy klawiaturze uzyskanie tej informacji zajmuje kilka sekund, bo najpierw wpis w wujka G. - KPP Łask, potem wybranie zakładki - Prewencja i na koniec kliknięcie w - Zespół dzielnicowych KPP Łask i z przerażeniem odkrywamy, że... w polskiej policji dzielnicowych praktycznie zlikwidowano! I nie problem w tym -"Ile osób wie kto jest jego dzielnicowym?", ale w tym, że dzielnicowych praktycznie nie ma.

"Aż" 7 dzielnicowych na cały powiat łaski??? Naprawdę? Jeden dzielnicowy na całą gminę? I to ma się udać, panowie z KGP i MSW? Ja wiem, że były wam bardzo potrzebne pieniądze na te wspaniałe blekhołki, aby było z czego zrzucać konfetti i policjanci już nie musieli zakładać rachitycznych skrzydeł anielskich, tylko zastąpić je wirnikiem śmigłowca, ale bez przesady. Naprawdę myślicie, że to się uda? W powyższym aspekcie komicznie wygląda szumne medialnie wmurowanie kamiena pod komisariat w Widawie - dla kogo?

Ps. pomyślcie tylko, co robią z wojskiem po zakupie F35...

lask @ 13:40, 17.06.2019r. IP: *.*.35.178

Oświeć nam umysły szanowny Panie Teodorze i wytłumacz nam prostakom po co w naszym mieście policja skoro nie potrafi sobie poradzić z takimi przyziemnymi sprawami? Z czego wynika ta nieudolność? Z lekceważenia swoich obowiązków czy nieznajomości przepisów? Za co biorą pensje? Za to aby dumnie przejechać sobie radiowozem po osiedlu i nie reagować na wykroczenia? Daleko jest do dwupasmówki czy koło biedronki aby przejść się pieszo? Kiedyś mundur policyjny wzbudzał respekt i szacunek a dziś,.? Brak słów.

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.
Pogoda Łask z serwisu

Popularne artykuły


Reklama
      

Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie


Ostatnio na forum

Więcej dyskusji


      

Najnowsze komentarzeNajnowsze zdjęcia

© Copyright 2011-2019 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET