Piątek, 18 października 2019 r., imieniny Juliana, Łukasza, Bratumiła

Droższe śmieci w Łasku – Pytanie do.. – rozmowa z burmistrzem Łasku (video)

W kolejnym Programie „Pytanie do..” rozmawialiśmy z burmistrzem Łasku Gabrielem Szkudlarkiem o podwyżkach cen wywozu śmieci oraz dopłat do cen wody.

Materiał filmowy 8TVR

 

Komunikat:

Uwaga!

W chwili obecnej nie jest możliwa rezygnacja z pojemnika na bioodpady. Takie rozwiązanie znajduje się w nowelizacji ustawy, która jest aktualnie procedowana w Sejmie.

Skomentuj [ 7 ]
13:25, 17.06.2019 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Piotr @ 19:32, 17.06.2019r. IP: *.*.36.52

Mamy efekty polityki UE. Płacić za wszystko nawet najprostsze rzeczy są komplikowane i opodatkowywane żeby obywatela puścić w skarpetkach. Ceny śmieci to dalsze następstwa ustawy z 2013 roku - ustawy wymuszonej przez dyrektywy UE.

lollo @ 10:19, 18.06.2019r. IP: *.*.45.187

Co ci jest z tą UE? Masz jakieś omamy, zwidy czy po prostu łykasz pisią propagandę jak pelikany narybek? Co, do tej pory rodzinka pewnie dzieliła śmieci na dwie frakcje: pierwszą - do spalenia w beczce za stodoło i drugą - do wywiezienia do lasu? Naprawdę uważasz, że Unia jest winna tego, że bez opamiętania produkujemy śmieci i na dodatek nadal pozbywamy się ich jak ludzie pierwotni?

Na dodatek miej świadomość, że czas kiedy ta niedobra UE zarząda od nas wysprzątania naszych lasów też jest bliski. I co ciekawe będzie nas znów to kosztować i to sporo!

A co do wypowiedzi burmistrza... no cóż, wybitnym działaczem samorządowym to on nie jest, nasuwa się tylko jedno posumowanie... bezradność, ba, szczyt bezradności!

Piotr @ 20:40, 18.06.2019r. IP: *.*.50.233

@lollo
Rozumiem że bardzo chcesz zaprezentować swoją ignorancję i wierzyć że to zła rada albo burmistrz odpowiada za globalną politykę śmieciową ale oświecę Cię, że istnieją inni decydenci o których jak wynika z Twojej wypowiedzi nic nie wiesz.
Jeśli paliłeś śmieci w beczce to faktycznie teraz może wydawać Ci się europejsko i nowocześnie. Niestety muszę Cię też zmartwić ponieważ Europa odpowiada za jakieś 3,5% zanieczyszczeń np. plastikiem więc to co płacimy to płacimy za urojenia i fantazje nie mające większego znaczenia dla świata. Zapewne Cię to ucieszy ale tęgie głowy w Brukseli wpadły ostatnio na pomysł że ciężarówki od któregoś roku mają palić poniżej 20l/ 100 km, tyle tylko że papier wszystko zniesie, ale jeśli ukończyłeś uniwerek i to tylko dlatego że byłeś lewicowym aktywistą to zapewne marne masz pojęcie o inżynierii czegokolwiek natomiast kwalifikacje do bycia Eurokratą na pewno właściwe.

ollo @ 11:27, 19.06.2019r. IP: *.*.45.187

Skoro ucieksz się do argumentów ad personam, widać, że własnych nie masz i nie masz praktycznie żadnego pojęcia o temacie, zresztą podobnie jak burmistrz i tzw. rada. Wypowiedzi burmistrza i innych w trakcie dyskusji pokazują dobitnie na czym tak naprawdę polega ich członkostwo we władzach samorządowych. Jesteś oczywiście w wielkim błędzie, ta rada nie jest zła, ona jest tragicznie zła, ale akurat w Łasku może być taka, bo niezgulstwo rady nie wzbudzało, nie wzbudza i nie będzie wzbudzać żadnego zainteresowania społecznego. Będzie oczywiście trochę narzekania gdy do domów trafią rachunki, na ale od wahowcuf takich jak ty ludzie dowiedzo sie zaro, że to wina Łuni, bo una kce coby ałta mao poliły i ogórky beły proste, to i za śmicynie tyz cza im dużo płocić, na biurokraty z Brukseli i Tuska.

joanna @ 14:39, 20.06.2019r. IP: *.*.29.77

Panu burmistrzowi słońce chyba zaszkodziło kiedy ustalał ceny za śmieci.Do tej pory wystarczało 20 zł za gospodarstwo,teraz będziemy płacić jakby pojemniki miały same wyjeżdżać z podwórka a zamiast śmieciary będzie zajeżdżać złota karoca.Nawet w Warszawie są niższe kwoty(10zł za sortowane a 24zł za zmieszane).Ale Łask musi się wyróżnić,woda najdroższa na okolice,śmieci też będą najdroższe.Niestety niczym innym się nie wyróżniamy na okolicę, nawet Jarmark Łaski to kicha.....

antypis @ 11:33, 21.06.2019r. IP: *.*.121.57

joanna, w Warszawie jest konkurencja w przetargach, tutaj się podzielili rejonami i nie ma, co do palenia śmieci w beczkach to znam takiego co pali bez beczki na podwórku, razem z plastikami i to w Łasku

karakon @ 19:04, 20.08.2019r. IP: *.*.51.130

obecnie gmina straszy wzrostem opłat za niesegregowane smieci od 68 do 136 zł od osoby.Może ktoś wyjasni (może burmistrz) jak to sie ma do obecnej opłaty za niesegregowane śmieci na 34zł.Czyżby gmina przygotowała podwyżkę? A firma-monopolista nie skarżyła się wcześniej na segregację, jak to wynika z wywiadu z burmistrzem.haha.No chyba,ze jest to fałszywka.

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.
Pogoda Łask z serwisu

Popularne artykuły


Reklama
      

Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie


Ostatnio na forum

Więcej dyskusji


      

Najnowsze komentarzeNajnowsze zdjęcia

© Copyright 2011-2019 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET