Poniedziałek, 27 stycznia 2020 r., imieniny Angeliki, Przybysława, Ilony

Paraliż komunikacyjny w Łasku

Dziś, 19 lipca w godzinach popołudniowych większość głównych ulic w Łasku była zablokowana. Powodem- wyścig kolarski, który w dniu dzisiejszym rozgrywał się właśnie w naszym mieście. W korkach jednak stały auta także na drogach dojazdowych ,m.in. na ul. Lutomierksiej.

Jak donoszą nam Czytelnicy, brak było odpowiedniej informacji, alternatywnych objazdów i przygotowania ze strony organizatorów wyścigu. O utrudnieniach nie były poinformowane wszystkie instytucje. Na kumulację korków złożył się także fakt, że trwa przebudowa skrzyżowania na ul. 9 Maja.

 

 

Skomentuj [ 12 ]
17:01, 19.07.2019 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

gość @ 19:10, 19.07.2019r. IP: *.*.50.66

Na prawdę straszna masakra, przecież to chyba koniec świata.
Też stałem w korkach i jakoś nie widzę tego mega paraliżu zwłaszcza, że to już 26 edycja tej imprezy (wyczytane z Waszego serwisu). Owszem zdarzały się osoby kierujące ruchem nie do końca poinformowane jak to się ma odbywać. Zastanawia mnie jakież to instytucje nie były poinformowane, zwłaszcza, że imprezę obstawiała Policja, która chyba nie wzięła się znikąd bo jej się nudziło, tylko pewnie impreza musiała być wcześniej ustalona. Odnośnie braku informacji to wystarczy zajrzeć na Waszą główną stronę i tam znalazłem kilka artykułów odnośnie utrudnień w ruchu.
Najlepiej, że Ci którzy najwięcej krzyczą w autach bo nie chce im się poczekać 10 lub 15 minut jadą za granicę i tam siedzą cicho jak truśki nawet jakby mieli stać godzinę lub dwie.
Parodia, najlepiej by się nic tutaj nie działo.

ASSS @ 05:39, 20.07.2019r. IP: *.*.120.139

,,gościu,, A MNIE WISI JAKIŚ WYŚCIG. MNIE SIE NIE CHCE CZEKAĆ NAWET 5 MIN. TAKIE ŚMIESZNE WYŚCIGI MOZNA ORGANIZOWAC W POLACH WOKÓŁ BUCZKU GDZIE SA CAŁKIEM FAJNE DROGI ASFALTOWE I WIDOKI TEZ ŁADNE SĄ.

gość @ 07:22, 20.07.2019r. IP: *.*.52.220

"ASSS" Widzę, że dla Ciebie to najlepiej by było by Łask był zwykłą umieralnią tak jak znajdujący się tu szpital, najlepiej nic nie robić tylko siedzieć na d***e i narzekać.
Wyścig jest tylko nadarzającym się przykładem do przedstawienia sytuacji jak to wygląda u nas mentalnie, bo narzekanie jest przy każdej imprezie.
Równie dobrze jak nie chcesz czekać to możesz się przenieść w pola, będziesz miał ładne widoki..
Parodia

Janusz @ 09:25, 20.07.2019r. IP: *.*.153.215

Do ASSS. Jaki rozum taki wpis. Zawody rangi międzynarodowej wysoko punktowane a ty im każesz jeździć po polach. Czytając tę stronę często są wpisy, że Łask to wiocha bo nic się nie dzieje. Jak ktoś coś zorganizuje to same pretensje. Z tego co widziałem wyścig zabezpieczała, policja, wojsko, OSP i służby organizatora. Osobiście uważam, że w tym przypadku najważniejsze jest bezpieczeństwo kolarzy. A to, że stałeś 10 czy 15 min raz na rok mi powiewa. gość. Bardzo trafne wpisy.

Sylwia @ 09:45, 20.07.2019r. IP: *.*.90.14

Ej, ej, panowie, hormony w dół. Tu nie o sam wyścig chodzi i stanie ale o fakt braku informacji o wydarzeniu. Nie ma obowiązku śledzenia w internecie ani stron urzędu, ani organizacji sportowych. Kiedyś dobrym zwyczajem było wieszanie ogłoszeń, np. w witrynach sklepowych, kilka dni wcześniej. Były też słupy ogłoszeniowe. Komunikat - utrudnienia w ruchu i już każdy stanie i przeczyta. Obyło by się bez kwasów

dejv @ 10:30, 20.07.2019r. IP: *.*.34.47

ASSS i Janusz, jest jeden problem w waszym sporze... kolarze jeździli wokół Buczku, na dodatek rzeczywiście po fantastycznie gładkich i równych śródpolnych drogach!

Sylwio, wieszanie ogłoszeń dla osób poruszających się wyłącznie samochodami o utrudnieniach w ruchu w witrynach sklepów czy na słupach ogłoszeniowych, to pomysł... GENIALNY. Tylko na tej stronie znajduje się co najmniej kilka informacji o tej imprezie, a wiele innych mediów lokalnych i nie tylko od dawna informowało o 26 edycji tego wyścigu.

Sylwia @ 12:19, 20.07.2019r. IP: *.*.90.14

Jakich mediów lokalnych, bo chyba jest tylko jedna lokalna gazeta.
A co z osobami, które parkują np. w rynku, albo chciały tam robić zakupy? Ogłoszenia nic by nie zmieniły w ich życiu?
A tej strony nie czyta każdy bo nie musi, albo nie może.

dejv @ 17:40, 20.07.2019r. IP: *.*.34.47

Jeśli twa wiedza o mediach lokalnych sprowadza się do jednego tytułu, to rzeczywiście masz problem

gość @ 19:40, 20.07.2019r. IP: *.*.50.66

"Sylwio" odnośnie informowania ludzi, to jaki sposób jest w tych czasach najlepszy?? Powiedz nam, to będziemy mogli go skomentować, ja takowego nie znam. Wszystko o wyścigu wyczytałem z internetu przyznaję, że nie widziałem żadnych plakatów o wyścigu (w latach ubiegłych coś takiego czasem rzuciło się w oczy). W moim pierwszym komentarzu naprawdę nie chodzi typowo o wyścig kolarski tylko o codzienne narzekanie ludzi, które już weszło im w krew. Przypomnijmy, że ludzie narzekali też na truskawkę, święto lotniska, święto róży, jarmark, wyścig Jastrzębi itp. itd. Obecnie sytuacja wygląda mniej więcej tak: Jak się coś dzieje - to źle, jak się nic nie dzieje - to też źle.
Jeśli taki portal jak ŁaskOnline pisze, że nie były poinformowane wszystkie instytucje, to niech powie jakie to. Jak dla mnie "szarego" obywatela to zrozumiałe jest, że obstawa policji, wojska i OSP nie bierze się znikąd i trzeba dostać stosowne pozwolenia i wystosować stosowne zgłoszenia, mało tego jak chcesz zająć na jakąś chwilę pas drogi, bo np. podłączają Ci wodę itp. to musisz to zgłaszać i musisz dostać pozwolenie.

Janusz nie wiem jakiej rangi są to zawody, gdyż nie jestem wielkim pasjonatem kolarstwa, ale wyścig mi jako taki nie przeszkadza i mam nadzieję, że w następnym roku też się pojawi w naszym mieście. Specjalnie dla rozeznania tematu przeczytałem stronę organizatora i podobno dzisiaj był etap w Rzgowie ciekawe, czy tamte media też będą snuły wielkie artykuły odnośnie paraliżu miasta.

Janko @ 09:23, 22.07.2019r. IP: *.*.170.34

Też stałem w korku i widziałem "radość" kierowców. Tu może nie chodzi o sam wyścig lecz o czas jego zorganizowania. Po 15,30 większość instytucji kończy pracę i jest więcej ludzi na drogach, po drugie piątek po południu gdzie poniektórzy wybierają już się na weekend a zwłaszcza w taką pogodę. Zresztą w każdy piątek po południu jest łask lekko zakorkowany tylko że nie aż tak...

mec @ 11:18, 22.07.2019r. IP: *.*.237.103

Przejechałem cały Łask o godz. 16.00 w tych podobno "tragicznych korkach" w ciągu 15 minut wiec nie przesadzajcie.Jak zwykle marudy szukacją pretekstu do bezsensownych komentarzy. Jak jedziecie do Łodzi i stocie w korkach po 1h wtedy jest ok?

J @ 11:50, 22.07.2019r. IP: *.*.34.47

Owszem były chwilowe utrudnienia w ruchu ale nie przesadzajmy i nie nazywajmy tego zakorkowaniem miasta. Kolarze jeździli po pętlach i po przejechaniu głównej grupy zawodników ruch był przywracany, tak więc utrudnienia trwały może góra po 15 min. Układ komunikacyjny miasta jest taki jaki jest i każda podobna sytuacja, niekoniecznie wyścig kolarski czy inna impreza, ale też każde zdarzenie losowe, będzie powodować utrudnienia, ale nie przesadzajmy z oceną - to nie był żaden paraliż komunikacyjny ani zakorkowanie miasta, a zaledwie chwilowe utrudnienia w ruchu.

W aspekcie powyższych zdarzeń lepiej wreszcie zacząć zadawać kategoryczne pytania miejskim, powiatowym i wojewódzkim władzom samorządowym kiedy wreszcie wybudują ronda na: Żeromskiego/Orchów, Żeromskiego/Lutomierska, Żeromskiego/Objazdowa(szczególnie tu!), Objazdowa/ Konopnickiej, Objazdowa/Wojska Polskiego i kilka innych w mieście?

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Popularne artykuły


Reklama
      

Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie


Ostatnio na forum

Więcej dyskusji


      

Najnowsze komentarzeNajnowsze zdjęcia

© Copyright 2011-2020 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET