Konkurs plastyczny dla dzieci „Bezpiecznie na wsi"
Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego 9 stycznia zainaugurowała dziesiątą - jubileuszową edycję konkursu plastycznego dla dzieci „Bezpiecznie na wsi”, kierowanego do uczniów szkół podstawowych z terenów wiejskich.
Celem konkursu jest promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą dzieci na terenie gospodarstwa rolnego. Tegoroczna edycja przebiegać będzie pod hasłem „Bezpiecznie na wsi: nie ryzykujesz, gdy zwierzęta znasz i szanujesz” i ma zwrócić uwagę na sposoby zapobiegania wypadkom i chorobom zawodowym rolników, związanych z obecnością zwierząt w gospodarstwach rolnych. Patronat honorowy nad konkursem sprawuje Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski, a w jego organizacji wspierają Kasę: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Państwowa Inspekcja Pracy, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa oraz Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Patronat medialny nad konkursem objęły redakcje: Telewizji Polskiej S.A. Programu I, dwutygodnika Agro Serwis, telewizji interaktywnej AgroNews.com.pl, Tygodnika Poradnika Rolniczego, magazynu rolniczego Agro Profil, portalu Gospodarz.pl Twój Portal Rolniczy, miesięcznika Wieści Rolnicze, Magazynu Ludzi Przedsiębiorczych AGRO oraz magazynu Rolniczy Przegląd Techniczny.
Aby przystąpić do Konkursu należy wykonać pracę plastyczną w formacie A3, w dowolnej technice na temat zapobiegania wypadkom i chorobom związanym z obecnością zwierząt w gospodarstwie rolnym. Na każdym etapie konkursu zgłoszone prace oceniane będą w podziale na dwie kategorie wiekowe (kl. 0-III i IV-VIII), według następujących kryteriów: zgodność z tematyką konkursu i jej trafne przedstawienie, oryginalność, pomysłowość w zobrazowaniu przesłania konkursu oraz walory estetyczne pracy.
Autorzy najciekawszych prac na każdym etapie konkursu zostaną nagrodzeni. Laureaci etapu centralnego otrzymają m.in. sprzęt multimedialny ufundowany przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, a także upominki od współorganizatorów i patronów konkursu.
Szczegółowe zasady organizacji i przebiegu konkursu określa jego regulamin. Prosimy o kontakt z właściwą dla miejsca zamieszkania jednostką terenową KRUS.
Konkurs plastyczny dla dzieci organizowany jest przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego od 2010 r. jako jedno z działań prewencyjnych mających na celu zapobieganie wypadkom przy pracy rolniczej i chorobom zawodowym rolników. Każdego roku w konkursie uczestniczy ponad 35 tysięcy dzieci, zainteresowanych tematem bezpieczeństwa w gospodarstwie rolnym. W ubiegłorocznej edycji udział wzięło 49 574 uczniów z 3 597 szkół podstawowych z terenów wiejskich.
Regulamin X Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci
Źródło: Gmina Sędziejowice
- Skomentuj [ 1 ]
- 11:00, 15.02.2020 r.
Wasze komentarze
Emilka Baszak @ 12:30, 16.03.2024r. IP: *.*.0.234
Yrhrgrggrvrvrvrvrfrggrgrvr
Dodaj komentarz
Reklama





Popularne artykuły
- Nowy dowódca w 93 Batalionie Lekkiej Piechoty w Łasku
- Oferty pracy w 32 BLT
- Łask. Uwaga! Zmiana organizacji ruchu
- Łask. Odeszli do wieczności
- Łask. Odeszli do wieczności
- „Kwiaty Wołynia” – Pamięć, prawda, godność
- Nabór na stanowisko kierownika ŚDS w Łasku
- Łask. Umowa podpisana – przebudowa ul. Leśnej rusza
- Nowy numer Gazety Powiatu Łaskiego
- Przerwa w dostawie wody
Reklama


Najnowsze ogłoszenia
- Wynajmę garaż
- Gruz betonowy
- Blaszany garaż
- Kostka brukowa wokół pomników
- LETNISKO
- Wynajmę garaż
- Do wynajecia
- Toyota Yaris , benzyna, 2024 r, jak nowa
- Spszontanie
- Działki budowlane
Przeglądaj
Dodaj ogłoszenie bezpłatnie
Ostatnio na forum
- Jak zmienia się nasze miasto
- Szukam lokalnego korepetytora
- Podziękowanie
- Witam wszystkich, szukam lokalnego korepetytora
- Przerwy w oświetleniu ulic.
- Łohojsk nie powinien być już miastem partnerskim dla Łasku
- Zima,zima
- F16
- Czy mógłby ktoś wyjaśnić co z remontem drogi nr 473,cz będzie rondo w Bałuczu.
- Gdzie na bezpieczne zakupy
Więcej dyskusji
Najnowsze komentarze
- Jak za darmo, to chyba tylko wybrańcy pojadą?
- Pobyt po cięciu cesarskim w tym chwalonym sieradzkim szpitalu wspominam bardzo źle. Zwłaszcza od
- Bardzo dobrze, że sprawa szpitala w Łasku wywołuje takie zainteresowanie. Już kiedyś mieszkańc
- I jeszcze jedno. Obecny starosta już kilka lat temu zapowiedział przejęcie szpitala i chociaż sw
- takie wytłumaczenie typu: "przecież inni też kradną". Co nie tłumaczy niczego, poza osobistymi
- Takie sytuacje są powszechne w całym kraju. Jakiś czas temu w telewizyjnych wiadomościach był
- Szpital w Łasku jest szpitalem powiatowym, miastu praktycznie nic do niego, powiat łaski jak wiado
- Najlepsza porodówka jest w szpitalu w Łasku,bo jej poprostu niema. I to sa jaja jakich mało,że
- CELYNA moze wpadniesz na jaki dzień cwiczen.Facet powinien byc ,,po wojsku,,. tylko nie wiem czy em
- Ja pierdykam. Zaczyna się😃
Pogoda
Najnowsze zdjęcia
-
10. Festiwal Róży w Łasku
-
Święto Truskawki 2025 - część 1 (niedziela)
-
Święto Truskawki 2025 - część 4
-
Święto Truskawki 2025 - część 3
-
Święto Truskawki 2025 - część 2
-
Święto Truskawki 2025 - część 1
-
Walne zebranie delegatów Łaskiej Spółdzielni Mleczarskiej
-
III Piknik Kół Gospodyń Wiejskich z Powiatu Łaskiego
-
Maturzyści z LO w Kolumnie zakończyli rok szkolny
-
Kwietna łąka Młodzieżowej Rady Miejskiej