Niedziela, 19 maja 2024 r., imieniny Iwa, Piotra, Celestyna

Pogotowie Reporterskie

KEEZA Termy Ner Poddębice - GKS Orkan Buczek 1:5

Mecz rozpoczął się z 10 minutowym opóźnieniem ze względu na opady deszczu intensywne. Mecz zaczęliśmy za spokojnie, a Ner po strzale z dystansu wyszedł na prowadzenie już w 5 minucie. Ten gol nas obudził, prowadziliśmy grę, ale na bakier było nam ze skutecznością. Lewy trafił w słupek, Cukra dwa razy zatrzymał bramkarz, raz przestrzelił, strzał głową Andrzeja Dolota wybił z linii obrońca, Filipa Barańskiego zatrzymał bramkarz.

Na drugim biegunie Łukasz Matuszczyk i Andrzej Dolot kontrolowali sytuację, a od nich zaczynały się nasze akcje. W 29 minucie rozegraliśmy fajną akcję. Daniel Potakowski zagrał do Dominika Cukiernika, ten do Michała Lewandowskiego, który zagrał do Daniela Chwałowskiego. Chwałek przymierzył i bramkarz bez szans. 1:1. 22 maj 1909 !!! Pomimo prób wynik do przerwy się nie zmienił.

Po zmianie stron obraz gry się nie zmieniał, przeważaliśmy, ale brakowało skuteczności. Na bohatera wyrastał bramkarz Neru. Zatrzymał Kubę Dregiera, Lewego dwa razy, Lewy trafił też drugi w słupek, strzał Cukra zablokowali obrońcy, a kilka minęło bramkę. W 60 minucie w pole karne wpadł Cukier zagrał mocno wzdłuż linii, piłka minęła wszystkich, ale nie Mateusza Wrońskiego, który świetnie zamknął akcję i mocnym strzałem ulokował piłkę w siatce. Po tym golu obudził się Ner i dwa razy zagroził naszej bramce, ale świetnie spisał się nasz bramkarz Wiktor Baranowski. W 85 minucie Kacper Wojtczyk ruszył prawą stroną i precyzyjnie dograł do Cukra. Nasz snajper dostawił nogę i zrobiło się 3:1.

Orkan nie zwolnił, a wróciła skuteczność. W 89 minucie akcję rozpoczął Kuba Dregier, piłka trafiła do Lewego i gdy doskoczyli obrońcy to Lewy dograł do Cukra, który ponownie umieścił piłkę w siatce. 4:1. Dwie akcje, 4 - 5 podań i piłka w siatce. W 86 minucie w Orkanie na boisko wszedł Kuba Borowiecki i to był kolejny [czwarty] zawodnik z drużyny juniorów Orkana prowadzonej przez Patryka Niciaka. W 3 minucie doliczonego czasu gry Lewy wystawił piłkę właśnie Kubie, który precyzyjnym strzałem z przed pola karnego ustalił wynik meczu na 5:1.

Brawo młody !!! Brawo DRUŻYNA !!!. Zwycięstwo tym bardziej cieszy, ponieważ w tym meczu lista nieobecnych była długa, ale daliśmy radę. Zawsze po Zwycięstwo !!!

OrkanGol: Dominik Cukiernik 2, Mateusz Wroński, Daniel Chwałowski i Jakub Borowiecki po 1 !!!
Orkan: Baranowski - Barański, Matuszczyk, Dolot, Wroński - Potakowski, Siewiera, Chwałowski, Dregier - Lewandowski, Cukiernik. Zmiany: Wojtczyk, Borowiecki. Trener: Marcin Zimoch.

W sobotę o 11:00 grała też drużyna GKS Orkan Buczek junior młodszy. Rywalem była drużyna Jutrzenki Warta. Mecz zakończył się zwycięstwem Orkana 2:0. Brawo !!!