Niedziela, 19 maja 2024 r., imieniny Iwa, Piotra, Celestyna

Pogotowie Reporterskie

UNICEF. W północnej Etiopii liczba niedożywionych dzieci wzrosła dziesięciokrotnie

 

Podczas konferencji prasowej w Genewie, Marixie Mercado - rzecznik prasowy UNICEF, przekazała informację na temat dramatycznej sytuacji dzieci w regionie Tigraj, w północnej Etiopii. Przez kilka ostatnich miesięcy, z powodu toczącego się konfliktu, region Tigraj był praktycznie niedostępny dla organizacji humanitarnych. Teraz, kiedy pracownicy UNICEF docierają do osób poszkodowanych, potwierdzają się nasze największe obawy i najgorsze scenariusze. 

 

UNICEF szacuje, że w ciągu najbliższych 12 miesięcy, nawet 100 tysięcy dzieci w tym regionie może cierpieć na skutek ciężkiego ostrego niedożywienia. Ten stan bezpośrednio zagraża ich życiu. Do tej pory, średnia roczna liczba przypadków niedożywienia u dzieci była tam dziesięć razy niższa. 

Prawie połowa (47%) wszystkich kobiet w ciąży i karmiących piersią jest poważnie niedożywiona. Ten stan może mieć fatalne konsekwencje dla matki i dziecka. Może powodować komplikacje okołoporodowe, ryzyko śmierci matki podczas porodu czy niedożywienia u dziecka.

W skonfliktowanym regionie Tigraj zniszczony jest system żywnościowy, medyczny i wodno-sanitarny. Od ich funkcjonowania zależy przetrwanie dzieci. Ryzyko wybuchu epidemii jest wysokie, szczególnie w przepełnionych miejscach pobytu przesiedlonych rodzin, gdzie trudno o zachowanie prawidłowej higieny.

W ubiegłym tygodniu byłam w dystryktach Wajirat i Gijet, które były praktycznie niedostępne podczas konfliktu. Zobaczyłam warunki, w jakich żyją dzieci. W wielu miejscach nie było zapasów żywności terapeutycznej potrzebnej do leczenia ostrego niedożywienia, nie było antybiotyków. Placówki medyczne nie miały elektryczności, a dzieci nie były szczepione od miesięcy.

Niedawna eskalacja konfliktu w sąsiednich regionach Afar i Amhara, gdzie prawie 1,5 miliona ludzi już boryka się z poważnym brakiem bezpieczeństwa żywnościowego, dodatkowo pogarsza warunki w całej północnej Etiopii. Dziesiątki tysięcy osób zostało przesiedlonych. Sklepy spożywcze zostały splądrowane. Bez pomocy humanitarnej, liczba niedożywionych dzieci wzrośnie powyżej już i tak alarmującego poziomu. UNICEF niesie teraz pomoc, aby zaspokoić chociaż podstawowe potrzeby dzieci i ich rodzin.

Potrzebujemy swobodnego dostępu do regionu Tigraj, aby zapewnić wsparcie, którego dzieci pilnie potrzebują. Obecnie w naszych magazynach w tym regionie mamy 6900 kartonów gotowej do spożycia żywności terapeutycznej. To wystarczy, aby leczyć poważne niedożywienie u zaledwie 6900 dzieci.

Walka z katastrofalną sytuacją żywnościową, medyczną i wodną wymaga pomocy humanitarnej na masową skalę. To oznacza, że ​organizacje pomocowe muszą mieć możliwość wykonywania swojej pracy i misji bez przeszkód. UNICEF apeluje do wszystkich stron o przestrzeganie ich podstawowego obowiązku ochrony dzieci. Dramatyczny kryzys żywnościowy w regionie Tigraj i w sąsiednich regionach jest spowodowany konfliktem zbrojnym i mogą go rozwiązać tylko strony konfliktu.

###

O UNICEF

UNICEF to organizacja humanitarna i rozwojowa od 75 lat działająca na rzecz dzieci. Od ratujących życie szczepień, przez budowę szkół, po natychmiastową pomoc w sytuacji klęski humanitarnej - UNICEF robi wszystko, aby dzieciom żyło się lepiej. Pracuje w małych wioskach i z rządami państw, bo uważa, że każde dziecko, niezależnie od miejsca urodzenia, koloru skóry czy religii, ma prawo do zdrowego i bezpiecznego dzieciństwa. Więcej informacji na stronie unicef.pl

 

Skomentuj [ 5 ]
17:10, 03.08.2021 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

oszusci @ 10:20, 04.08.2021r. IP: *.*.239.77

Szacunkowa łączna liczba potwierdzonych zakażeń na świecie: 91 000 000
Liczba zgonów z powodu koronawirusa na świecie: 2 000 000
Globalna liczba wyzdrowień z COVID-19: 51 000 000
Oficjalna łączna liczba osób zakażonych w Polsce: 1 400 000
tymczasem:
Nawet 15 tys. dzieci umiera codziennie z głodu i chorób będących jego wynikiem. A Poniżej 5 roku życia umiera co roku około 11 milionów najmłodszych.
Może koncerny farmaceutyczne zamiast dojenia naiwnych i przekupywania instytucji i doradców rzadowych w sprawie szczepien niech wykaż troche altruizmu w stosunku do głodujących.

Do kłamcy "oszusci" @ 10:37, 04.08.2021r. IP: *.*.11.176

Kłamstwo! Podłe kłamstwo!

Do *.*.239.77 @ 10:38, 04.08.2021r. IP: *.*.11.176

do bandy pustaków, latać to niech oni sobie latają ,ale nie nad Łaskiem, Niektórzy mają małe dzieci inni chcą odpocząć. Ja tez nie mam ochoty słuchac huku , ćwiczyc można bez popisów poza miastem. Jak by łukaszenka z putinem chcieli to te pare samolocikow to by czapkami nakryli. Myśleć.
edam sam sie dzbanie wyprowadz, ci co lubią huk niech jadą sobie pod lotnisko.
Do Haniu @ 21:32, 03.08.2021r.
myslenie sprawia ci ból?

doPUSTAKA @ 11:16, 04.08.2021r. IP: *.*.239.77

Do kłamcy "oszusci" @ 10:37, 04.08.2021r.IP: *.*.11.176
Kłamstwo! Podłe kłamstwo!

Dane pochodza z Światowa Organizacja Zdrowia iPolska Akcja Humanitarna.

12 @ 11:46, 04.08.2021r. IP: *.*.244.210

Jedyną pomoc jaką powinna otrzymać Afryka to edukacja, nic ponadto bo przy tak niekontrolowanym przyroście naturalnym i biedzie Europa zostanie kiedyś przez nich zalana

Dodaj komentarz




Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama




Popularne artykuły


Reklama




Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie




Ostatnio na forum

Więcej dyskusji





Najnowsze komentarze


Pogoda

Facebook



Najnowsze zdjęcia


© Copyright 2011-2024 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Realizacja: PRO-NET