Sobota, 18 maja 2024 r., imieniny Eryka, Aleksandry, Feliksa

Pogotowie Reporterskie

5 goli na pięciolecie klubu

1 Kolejka Łódzkiej Klasy A Grupy III dla Korabiaków. Na inaugurację sezonu 2022/23 w pierwszej kolejce Łódzkiej Klasy A Grupy III, UMKS Korab Łask udał się do Zygier na spotkanie z drużyną GKS Pisia Zygry . Jak wszyscy wiedzą murawa na boisku rywala nie jest delikatnie mówiąc w najlepszym stanie i niejednej drużynie i zawodnikowi gra w tych warunkach sprawiała problemy.

Śmiało też można zaryzykować stwierdzenie ze jest to jedno z najgorzej utrzymanych jeśli nie najgorsze boisko w lidze.

Rozegranie piłki na tak zniszczonej płycie boiska wymagało od zawodników bardzo dużo wysiłku i odrobiny czasu żeby się do niej przyzwyczaić. Zawodnikom UMKS Korab zajęło to 45 minut pierwszej połowy w której pomimo przewagi i stworzonych sytuacji bramkowych nie mogliśmy znaleźć sposobu na pokonanie bramkarza gospodarzy.

Druga połowa to także zdecydowana dominacja drużyny UMKS-u i chyba zdecydowanie ciekawsza dla kibiców. Choćby na strzelone bramki które są solą każdego piłkarskiego widowiska. Przewagę nad drużyną gospodarzy potwierdzamy wreszcie zdobyciem gola numer jeden a jego strzelcem jest Przemysław Sobolewski w 51’ minucie (asysta OLEJNIK). Klika minut później prowadzenie naszej drużyny podwyższa na 0:2 Paweł Strzeszewski 59’ (asysta Sobolewski). Mecz nabiera coraz większego tempa, a gracze UMKS-u zaczynają się rozkręcać i coraz bardziej zagrażają bramce rywali. W 67’ Damian Karbowiak pokonuje po raz kolejny bramkarza Pisi i mamy już 0:3. Asystę przy tej bramce notuje Patryk Kepniak. Przewaga posiadania piłki wzrasta z minuty na minutę co potwierdza czwarty zdobyty gol. W 81 minucie bramkę dla naszej drużyny strzela wracający po kontuzji Damian Klocek (asysta Rózycki). Kropkę nad i dokłada w 85’ Maciej Jakóbczak i kończymy spotkanie wysokim zwycięstwem wyjazdowym 0 -5

W drugiej kolejce już w najbliższą sobotę spotkamy się z beniaminkiem Klasy A, drużyną LUKS Bałucz.

Mecz rozegrany zostanie na boisku Centrum Sportu i Rekreacji w Łasku .

Duże brawa dla całej drużyny i dla trenera Mariusza Gałaja za bardzo dobre wejście w sezon. Potwierdzają zdobyte dzisiaj pewne pierwsze punkty, a przede wszystkim wysoka skuteczność.