Czwartek, 16 maja 2024 r., imieniny Andrzeja, Jędrzeja, Adama

Pogotowie Reporterskie

UKS Wiewiórczyn - wygrana z liderem

W minioną sobotę tj. 25.03 o godzinie 16:00 na Stadionie Miejskim w Błaszkach, rozegrane zostało I spotkanie rundy wiosennej 2022/2023 w ramach 14 kolejki Sieradzkiej klasy „B”, w której lider tabeli PIAST Błaszki podejmował UKS Wiewiórczyn. Pierwsza część pierwszej połowy rozgrywana była pod dyktando gospodarzy. Celne strzały, liczne zagrania w pole karne były jednak skutecznie bronione przez bramkarza oraz obronę UKS.

Drużyna gości kilka razy bezskutecznie próbowała zdobyć pierwszą bramkę w spotkaniu.

Pod koniec pierwszej połowy po zagraniu Krzysztofa Kaniosa, w sytuacji sam na sam znalazł się Jarek Motylski, który obił ręce bramkarza poza linią 16 - metra   Sędzia po tym zagraniu był zobowiązany pokazać czerwoną kartkę.

W drugiej części spotkania gospodarze występowali w dziesiątkę, natomiast cały czas próbowali zagrozić bramce UKS.

W ’55 minucie spotkania popisowym rajdem z lewej strony boiska popisał się debiutant w barwach  Czarno - Pomarańczowych  Krzysztof Wałęska    wykańczając sytuację pewnym strzałem z pola karnego  1:0.

UKS Wiewiórczyn od tego momentu przeważał znacznie nad drużyną gospodarzy   Efektem tej przewagi był wywalczony przez strzelca pierwszej bramki rzut wolny
Do piłki podszedł kapitan UKS Wojciech Muszyński, który bezpośrednio ze stałego fragmentu gry posyła futbolówkę nad murem i umieszcza ją przy krótkim słupku w bramce 2:0. Drużynie z Błaszek dziękujemy i życzymy powodzenia w kolejnych spotkaniach