Środa, 15 maja 2024 r., imieniny Zofii, Nadziei, Berty

Łódzcy policjanci na podium w międzynarodowym turnieju w Kickboxingu

W miniony weekend tj. 24-26 marca 2023 roku odbył się turniej Pucharu Polski Wojska Polskiego i Służb Mundurowych w Kickboxingu. Zawody odbyły się w Opatowie. Na zawodach z ramienia Reprezentacji Polskiej Policji wystartowali łódzcy policjanci mł.asp. Marta Mysur-Biskupiak i st. post. Mateusz Krakowiak.

Turniej skupił ponad 200 przedstawicieli służb mundurowych. Reprezentacja Polskiej Policji liczyła 9 osób i łącznie zdobyła aż 19 medali. Rywalizacja odbywała się pod patronatem Polskiego Związku Kickboxingu. Uczestnicy startowali w trzech formułach pointfighting, kick light i K1. Mł.asp. Marta Mysur-Biskupiak z Wydziału Komunikacji Społecznej Komendy Wojewódzkiej Policji  w Łodzi startowała w każdej z formuł w tym w planszowych. Rywalizowała w dwóch kategoriach wagowych -60 i -65 kg. Każda z walk zakończyła się przewagą techniczną, przed czasem. Marta zdobyła łącznie 5 złotych medali i została wybrana najlepszą zawodniczką turnieju. St. post. Mateusz Krakowiak z Oddziału Prewencji Policji w Łodzi zajął drugie miejsce w kat. +94 kg w formule pointfighting minimalnie ulegając w finale koledze z Reprezentacji Polskiej Policji. Niestety po zwycięskim pojedynku w formule kick light nie kontynuował dalej walk z przyczyn zdrowotnych.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych i zawodowych!