Środa, 15 maja 2024 r., imieniny Zofii, Nadziei, Berty

Pogotowie Reporterskie

Leczenie alkoholizmu – najważniejsze informacje

Problem alkoholizmu jest znany na całym świecie. Alkohol jest z naszą cywilizacją od tysięcy lat, często wykorzystywany w dobrej wierze, ostatecznie też stał się środkiem, od którego uzależnione są miliony osób. A każda z nich zaczynała całkiem niewinnie, czy to sięgając po kieliszek, żeby łatwiej było zasnąć po stresach codzienności, czy poprzez dużą ilość imprez, na których bez alkoholu nie wyobrażały sobie dobrej zabawy, a także z wielu innych powodów. Ostatecznie, któregoś dnia rano okazało się, że bez kolejnej porcji ciężko będzie nam przetrwać dzień…

Leczenie alkoholizmu – czy potrzebne?

Nałóg ten pojawia się stopniowo i często nie jesteśmy w stanie określić, że nadszedł czas na leczenie alkoholizmu, bo inaczej życie może runąć w gruzach.

Tylko w Polsce mówi się nawet o 5-8 milionach osób, które muszą żyć z alkoholem. Mowa tu zarówno o osobach uzależnionych, jak i ich bliskich. Oznacza to, że mniej więcej co 5 osoba cierpi z powodu choroby alkoholowej w rodzinie lub sama jest alkoholikiem.

Leczenie alkoholizmu – kiedy się zgłosić na terapię antyalkoholową?

Na leczenie alkoholizmu zazwyczaj zgłaszamy się na tyle późno, że nałóg zdążył już poczynić znaczne szkody. Zaczynamy zdawać sobie sprawę z problemu, dopiero gdy zawali nam się życie zawodowe, prywatne czy okaże się, że nie jesteśmy wstać rano i zacząć dnia bez choć małego kieliszka. Kiedy więc zgłosić się na terapię alkoholizmu?

  • Gdy mamy poczucie, że nie jesteśmy w stanie wykonywać codziennych obowiązków bez wcześniejszego zażycia choć małej ilości alkoholu.
  • Jeżeli wszystkie próby ograniczenia spożycia alkoholu nie udają się, pomimo tego, że czasami wymaga od nas tego nawet sytuacja.
  • Jeżeli wszystko zaczyna kręcić się wokół alkoholu, czyli na przykład, jeżeli mamy do wyboru różne sposoby na spędzenie czasu, te z alkoholem są zawsze na pierwszym miejscu.
  • W momencie, kiedy picie alkoholu zapoczątkowało problemy zdrowotne i mimo diagnozy kontynuujemy jego spożywanie.

Detoks alkoholowe, czyli częsty proces leczenia alkoholizmu

Alkohol jako używka bardzo mocno oddziałuje na nasz organizm. W pewnym momencie tolerancja alkoholowa i przyzwyczajenie do stymulacji tego typu środkiem staje się na tyle silna, że człowiek nie może funkcjonować także na poziomie dobrego samopoczucia fizycznego, bez odpowiedniej dawki procentów. Leczenie alkoholizmu często zaczyna się, więc od izolacji uzależnionego od źródła nałogu, czyli detoksu. Jest to proces, który zazwyczaj nie ma racji bytu bez nadzoru specjalistów. Trwa on kilka dni, podczas których przywracana jest równowaga biochemiczna w organizmie, a także podawane środki mające złagodzić najgorsze objawy odstawienne, takie jak napady lęku i agresji.

Artykuł sponsorowany

Skomentuj [ 1 ]
13:49, 06.04.2023 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Optymista @ 13:15, 11.04.2023r. IP: *.*.196.3

No przecież wszystko się zgadza. Najpierw napasiemy ludzi alkoholem dostępnym wszędzie i którego podwyżki cen nie koniecznie się imają, a później leczmy ich że wszystkiego na co chorują, po wypiciu tej trucizny.
Dlaczego tak jest?
Chyba pytanie retoryczne.
Wszystkiego dobrego

Dodaj komentarz




Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama





Popularne artykuły


Reklama



Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie




Ostatnio na forum

Więcej dyskusji





Najnowsze komentarze


Pogoda

Facebook



Najnowsze zdjęcia


© Copyright 2011-2024 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Realizacja: PRO-NET