Niedziela, 19 maja 2024 r., imieniny Iwa, Piotra, Celestyna

Remis Orkana z Polonią

Po zwycięstwie w Zgierzu Orkan czekał trudny mecz przy Spółdzielczej z Polonią Piotrków. Mecze między tymi drużynami zawsze były zacięte. Początek meczu wyrównany, może z lekką przewagą Orkana, ale w 10 i 11 minucie straciliśmy dwie bramki. Ciężary, ale drużyna zareagowała bardzo dobrze. Szansę na bramkę kontaktową miał Łukasz Bocian i Daniel Potakowski, który w 24 minucie zainicjował akcję, którą sfinalizował Dominik Cukiernik. Mecz grany w szybkim tempie, zdecydowanie mógł się podobać. Polonia nie broniła wyniku, a Orkan dążył do wyrównania. Po zmianie stron groźnie strzelał głową Sebastian Zalepa, Dominik Cukiernik trafił w słupek.

Świetną okazję też mieli goście, ale piłka obiła poprzeczkę. Orkan był w ofensywie, w przodzie robotę wykonał Andrzej Dolot, dobrze w mecz wszedł Kacper Wojtczyk, który w 82 minucie świetnym podaniem uruchomił Daniela Potakowskiego. Potak zrobił to co potrafi najlepiej. Precyzyjna wrzutka na wbiegającego Dominika Cukiernika. Cukier pokazał klasę i piętką wpakował piłkę do siatki. Efektowna akcja i gol !!!! To jeszcze nie koniec emocji przy Spółdzielczej. Obie drużyny walczyły o pełną pulę. Dobre pozycje do strzału mieli Kacper Wojtczyk i Daniel Potakowski.

Mocno pracował w środku Witek Kubiak dzięki temu mieliśmy sporo odbiorów. W 88 minucie Orkan przeprowadził groźną akcję z której poszła akcja Polonii i niestety była to akcja skuteczna. 3:2 dla Polonii. Orkan nie raz już pokazał, że gra się do końca. Efektowna akcja z dryblingiem Daniela Potakowskiego i faul  na 17 metrze. Wbrew pozorom nie była to łatwa pozycja do strzału. Jednak jest w drużynie postać o parametrach spełniających wszystkie ku temu warunki. Łukasz Matuszczyk. Podszedł i pięknym strzałem umieścił piłkę w siatce. 3:3 !!!

Remis po szybkim, dobrym meczu. Kibice nie mogli się nudzić.

GKS Orkan Buczek - Polonia Piotrków 3:3

OrkanGol: Dominik Cukiernik 2 i Łukasz Matuszczyk

Orkan: Baranowski - Matuszczyk, Kowalski, Zalepa, Górecki - Konstańczuk, Niciak, Kubiak, Bocian, Potakowski - Cukiernik. Na zmiany: Dolot, Wojtczyk, Kaflowski.

Trener: Marcin Zimoch.

13:40, 11.06.2023 r.