Wtorek, 7 maja 2024 r., imieniny Gustawy, Ludmiły, Sawy

Łaskovia. Za nami Mistrzostwa Województwa łódzkiego Młodziczek

(fot. Łaskovia)

Łaskie kąpielisko tradycyjnie już gościło finał wojewódzki w kategorii wiekowej U16, czyli rozgrywki dla dziewcząt z rocznika 2008 i młodszych.

Na starcie turnieju głównego, który rozpoczął się wczoraj stanęło 27 duetów, a najlepsza szóstka rywalizowała dziś o miejsca na podium i awans do półfinału Mistrzostw Polski, który w tej kategorii wiekowej, dzięki wysokiej pozycji województwa łódzkiego w ogólnopolskim rankingu (dodajmy nieskromnie - uzyskanej przy naszej bardzo wydatnej pomocy w poprzednich sezonach) uzyskało aż 5 zespołów!

Emocji nie brakowało, a finałowe spotkanie stało na bardzo wysokim poziomie i jak na finał przystało potrwało ostatecznie aż 3 sety.

Mistrzyniami województwa zostały Hania Derczyńska i Roksana Hankiewicz z UKS Volley 34 Łódź, drugie miejsce zajęły Nina Andrzejczak i Ola Sochacka z UKS Lider Konstantynów Łódzki, a na najniższym stopniu podium uplasowały się Marika Król i Zosia Ławska z MUKS LO 47 Budowlanych Łódź.

Awans do półfinału Mistrzostw Polski zaplanowanego na 4-5 lipca w Kołobrzegu wywalczyły także: Ania Dąbrowska i Kalina Jabłońska (UKS Volley 34 Łódź) oraz Jagoda Durdyn i Oliwka Janiszewska (UMKS Tuszyn).