Skrzynka skarg: skandaliczne zachowanie GZUK w Widawie
Napisał do nas mieszkaniec Widawy, który jest zbulwersowany skandalicznym zachowaniem i sposobem działania Gminnego Zakładu Usług Komunalnych w Widawie.
- Jestem mieszkańcem Widawy. Mój e-mail spowodowany jest skandalicznym zachowaniem i sposobem działania Gminnego Zakładu Usług Komunalnych w Widawie. Mianowicie moja wiadomość spowodowana jest nakładającymi się zachowaniami ze strony GZUK'u które jest nie do przyjęcia. Równy tydzień temu ( tj. 17 wrzesień 2014 r. ) na terenie Widawy doszło do przerw w dostawie wody bieżącej, brak wody doskwierał wszystkim mieszkańcom mniej więcej w godzinach 9.00 do 16.00. Po wykonanym telefonie do GZUKU'u dowiedziałem się, iż prowadzone są prace remontowo-konserwacyjne instalacji wodociągowej. Wiadomość o zamierzonych pracach nie została podany do wiadomości publicznej, aby mieszkańcy mogli się przygotować na brak w dostawie wody. Poinformowano mnie również, że w przyszłości komunikaty dotyczące braku lub przerwie w dostawach wody będą zamieszczane na stronie internetowej Gminy Widawa. Ponadto po uruchomieniu dostaw, woda przez kilka godzin leciała zanieczyszczona, dosłownie pomarańczowo - brązowa wraz z jakimiś drobinkami (małymi kamyczkami, opiłkami metalu), takie czynniki bardzo łatwo mogą uszkodzić instalację wodociągową w domach odbiorców. Sytuacja ZNÓW się powtarza, dziś mamy 24 wrzesień 2014 r. wody w kranie kolejny raz BRAK. Zachowanie kierownictwa i pracowników GZUK jest skandaliczne. Nikt, kompletnie nikt KOLEJNY RAZ nie poinformował mieszkańców o planowanych przerwach w dostawie wody, chociaż taka informacja miała się znaleźć na stronie internetowej Gminy Widawa. Można zrozumieć, że cześć napraw konserwacyjno - remontowych nie może być przewidziana ze względu na to, że zdarzają się nieplanowane awarie systemu wodociągowego, wymagające nagłych napraw. Jednakże sytuacje w których dochodzi do przerw w dostawach wody bieżącej są zaplanowane. Więc dlaczego nie informuje się o tym mieszkańców? Wiele osób wracając z pracy jest bardzo zaskoczonych całą sytuacją, ponieważ po ciężkim dniu pracy nie mają dostępu do bieżącej wody, co za tym idzie nie mogą przygotować posiłku, skorzystać z łazienki itd. Nie jest to jedyny problem którego autorem jest GZUK.
Następną sprawą prezentowaną będzie Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Punkt teoretycznie otwarty jest w każdy roboczy poniedziałek w godzinach 8.00 - 13.00 oraz każdy roboczy piątek w godzinach 12.00 - 15.00. Terminy otwarcia są wzięte zupełnie z kosmosu, jak normalnie pracujący mieszkaniec gminy ma w takich godzinach, w tygodniu dostarczyć odpady do PSZOK'u ? Jest to nie realne. Przydało by się żeby punkt otwarty był w godzinach popołudniowych oraz w soboty. Wielokrotnie przejeżdżając obok punktu znajdującego się w Widawie przy ulicy Kiełczygłowskiej widząc, iż znajduje się tam ktoś z pracowników GZUK, pytałem się czy można przywieść odpady, za każdym razem dostawałem odpowiedź, cytując „godziny i dni otwarcia są wywieszone na bramie wjazdowej, żegnam pana".
Ostatnim problemem poruszanym w tej wiadomości będzie problem z utrzymaniem czystości na chodnikach przylegających do dróg GMINNYCH. Po prostu wszystkie chodniki (oprócz tych o które dbają właściciele posesji przylegających do nich) są bardzo zaniedbane, zarośnięte trawą, pełno na nich piachu, potłuczonego szkła itd... Oczywiście jest ekipa sprzątająca, która większość czasu przeznacza na podpieranie drzew, palenie papierosów oraz konwersacje, a jeśli już pracują to polega to na przegarnianiu brudu z środka chodnika na jego brzegi.
Moja wiadomość jest spowodowana frustracją w działaniu GZUK'u. Szanowna redakcjo, proszę o interwencję w tej sprawie, gdyż na słowa zwykłego, szarego mieszkańca Widawy, władze nie reagują. Pozdrawiam i liczę na szybką i skuteczną interwencję – napisał mieszkaniec PIĘKNEJ, choć zaniedbanej Widawy.
- Brak wody we wspomnianych terminach to była sytuacja czysto awaryjna. Wody nie było w dniu 17 września w godz. 13-17 i w dniu 24 września w godz. 8-10.30. Jeśli planowany jest jakiś remont bądź modernizacja, wtedy odpowiednie wcześniej powiadamiamy mieszkańców. W przypadku awarii nie mamy takiej możliwości.
Jeśli chodzi o Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych to jest on czynny w wyznaczonych godzinach, nie ma możliwości żeby pracownik zostawał po godzinach lub pracował w sobotę.
Natomiast na temat czystości chodników ciężko jest mi się wypowiedzieć. Ekipa dzień w dzień chodzi po ulicach Widawy i sprząta – tłumaczy kierownik GZUK Dariusz Michniewski.
- Skomentuj [ 1 ]
- 17:00, 07.10.2014 r.
Wasze komentarze
WIDAWA @ 19:41, 07.10.2014r. IP: *.*.9.193
He he ,,nie ma możliwości żeby pracownik zostawał po godzinach lub pracował w sobotę" Panie Michniewski a kto ustala pracownikowi godziny pracy ? Czy wy przypadkiem nie jesteście na usługach mieszkańców gminy ? Jeśli telefonicznie informujecie że są to prace remontowo-konserwacyjne to dlaczego teraz Pan tłumaczy że była to awaria ?
Dodaj komentarz
Reklama





Popularne artykuły
- Odszedł Przemysław Sosnowski
- Ślubowanie nowej radnej
- Łask. Odeszli do wieczności
- Łask. Odeszli do wieczności
- Łask. Odeszli do wieczności
- Łask. Nabór na wolne stanowisko urzędnicze
- Łaskovia. Martyna Bulzacka z powołaniem do Reprezentacji Polski do lat 19
- Łask. Przetarg na sprzedaż nieruchomości położonych w Ostrowie
- Łask. Odeszli do wieczności
- Pożar busów w Petronelowie
Reklama


Najnowsze ogłoszenia
- poszukiwani respondenci z całej Polski!
- poszukiwani respondenci z całej Polski!
- poszukiwani respondenci z całej Polski!
- poszukiwani respondenci z całej Polski!
- Sprzatanie
- Do wynajecia
- Podnajmę lokal
- Plastikowe łubianki na owoce
- Oprawa muzyczna ślubów - skrzypce na ślub
- Wynajmę mieszkanie 46m2 w Łasku na Przylesiu
Przeglądaj
Dodaj ogłoszenie bezpłatnie

Ostatnio na forum
- Jak zmienia się nasze miasto
- Szukam lokalnego korepetytora
- Podziękowanie
- Witam wszystkich, szukam lokalnego korepetytora
- Przerwy w oświetleniu ulic.
- Łohojsk nie powinien być już miastem partnerskim dla Łasku
- Zima,zima
- F16
- Czy mógłby ktoś wyjaśnić co z remontem drogi nr 473,cz będzie rondo w Bałuczu.
- Gdzie na bezpieczne zakupy
Więcej dyskusji
Najnowsze komentarze
- Jak wyżej widać, zamknięcie placu dla ruchu kołowego na ok. 2 godz. dla przeprowadzenia patrioty
- Wybrali bo liczyli na zmiany A jest tak jak było- patrz pec, csir, wiejskie potańcówki na rynku
- Uczciwy w akcji. Film z realiów:
https://youtu.be/
vqN0gkcm_XM?s i=s6jikab5VRVHRiw
u Pozdrawi - ale KTOŚ tą Burmistrzową wybrał - Uśmiechnięci Wyborcy ?
- Łukaszenko daje po Wagonie w Pakiecie, każdemu Inżynierowi i Lekarzowi na drogę, ku Europie Zach
- Ciekawe skąd pochodzi tytoń w tych papierosach? Chyba nie z Białorusi no bo przecież granica jes
- do jan moge podac Ci namiar do Twego imiennika co chetnie by to zrobił ale juz nie moze z dwó
- tylko dzieki ""cioci'' i nic nie widzacych i nie słyszacych pracowników szpitala nie został prawo
- Oczywiście powinno być - cholery!
- Ten twój doktor na epidemię dżumy, holery albo ospy prawdziwej co proponuje?
Pogoda
Najnowsze zdjęcia
-
Maturzyści z LO w Kolumnie zakończyli rok szkolny
-
Kwietna łąka Młodzieżowej Rady Miejskiej
-
Obchody 85. Rocznicy Zbrodni Katyńskiej w Łasku
-
Kiermasz Wielkanocny 2025 w Łasku
-
Łask oddał cześć "Żołnierzom Wyklętym"
-
X Sesja Rady Powiatu Łaskiego
-
Oddział pediatrii po remoncie
-
33. finał WOŚP w Łasku
-
Spotkanie Świąteczno-Noworoczne 2025
-
IX sesja Rady Miejskiej w Łasku