Wielkie otwarcie Pracowni Hemodynamiki (zdjęcia)
Oficjalne otwarcie Pracowni Hemodynamiki w łaskim szpitalu za nami. W czwartek 30 października 2014 roku uroczystym przecięciem wstęgi Prezes Centrum Dializa Sp. z o.o. Pan Jacek Nowakowski
i Starosta Łaski Pan Cezary Gabryjączyk zainaugurowali nowy etap łaskiej kardiologii.
W uroczystym otwarciu Pracowni Hemodynamiki udział wzięli przedstawiciele spółki Centrum Dializa, pracownicy szpitala, władze samorządowe oraz pacjenci.
Gości powitał i spotkanie prowadził Dyrektor Centrum Dializa Sp. z o.o. Szpital w Łasku Bartosz Besser.
Pan Prezes Jacek Nowakowski powiedział: „Cieszę się, że wspólnym wysiłkiem spółki Centrum Dializa oraz Starostwa Powiatowego udało się sfinalizować tą niezwykle ważną dla naszych pacjentów inwestycję. Rozpoczęcie działalności pracowni hemodynamiki oznacza wyższą jakość oraz nowy etap w rozwoju kardiologii w Łasku. Rok 2014 to kolejny rok pod znakiem inwestycji medycznych na terenie szpitala”. Przypomniał wcześniejsze otwarcie pracowni RTG i pracowni tomograficznej.
„Gdybyśmy w 2012 r. prognozowali, że w trakcie tych dwóch lat uda się przeprowadzić w naszym szpitalu tyle ważnych inwestycji, otwierać kolejne nowe pracownie, zakupić tomograf, angiograf czy cyfrowy aparat RTG, pewnie niedowiarków byłoby wielu. Dzisiaj wszystkie inwestycje są widoczne gołym okiem. Szpital w Łasku rozwija się i będzie się rozwijał dla wszystkich mieszkańców Powiatu Łaskiego” – mówił Starosta Łaski, Cezary Gabryjączyk.
Potem nastąpiło poświęcenie pracowni, którego dokonał Ksiądz Kapelan Jarosław Wojtal.
Dyrektor do spraw Rozwoju Centrum Dializa Sp. z o.o. Kamil Rudawiec (jednocześnie były dyrektor szpitala w Łasku i obecny dyrektor szpitala w Pszczynie) opowiedział o misji i zaangażowaniu w życie lokalnej społeczności. Zaznaczył, iż szpital stanowi bardzo ważny punkt na mapie potrzeb mieszkańców. W imieniu Spółki zadeklarował dalsze zaangażowanie Centrum Dializa w rozwój szpitala.
Kierownik Pracowni Hemodynamiki, lek. med. Andrzej Kobyłecki (specjalista chorób wewnętrznych, specjalista kardiolog) opisał zebranym jak przebiega zabieg oraz omówił wyposażenie pracowni.
Szefowa łaskiej kardiologii, lek . med. Ewa Ślusarczyk opowiedziała jak wygląda zabieg ze strony pacjenta.
Dwie pacjentki, które przeszły zabieg w nowej pracowni dodały do tego swój emocjonalny obraz i wyraziły wielkie podziękowanie całemu zespołowi medycznemu oraz władzom Spółki.
Burmistrz Łasku Gabriel Szkudlarek i Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Banaszczyk wyrazili zadowolenie z powodu tak dobrej opieki nad chorymi i życzyli Spółce Centrum Dializa kolejnych sukcesów w prowadzeniu Szpitala w Łasku.
Na koniec Pan Prezes Jacek Nowakowski przypomniał o dwukrotnym docenieniu przekształceń szpitala w Łasku w ostatnich miesiącach. Na Forum Ekonomicznym w Krynicy oraz na X Forum Rynku Zdrowia w Warszawie stawiane były one za wzór oraz uznane za modelowe rozwiązania na arenie ogólnopolskiej.
- Skomentuj [ 0 ]
- 15:37, 31.10.2014 r.
Wasze komentarze
Reklama





Popularne artykuły
- Odszedł Przemysław Sosnowski
- Ślubowanie nowej radnej
- Łask. Odeszli do wieczności
- Łask. Odeszli do wieczności
- Łask. Odeszli do wieczności
- Łask. Odeszli do wieczności
- Łask. Nabór na wolne stanowisko urzędnicze
- Metamorfoza łaskiego urzędu - komfort i dostępność dla wszystkich
- Łaskovia. Martyna Bulzacka z powołaniem do Reprezentacji Polski do lat 19
- Łask. Przetarg na sprzedaż nieruchomości położonych w Ostrowie
Reklama


Najnowsze ogłoszenia
- Sprzatanie
- Do wynajecia
- Podnajmę lokal
- Plastikowe łubianki na owoce
- Oprawa muzyczna ślubów - skrzypce na ślub
- Wynajmę mieszkanie 46m2 w Łasku na Przylesiu
- Toyota Yaris 1,5 prod. 2024 rok jak nowa
- Spszotanie
- Porzadki
- Garaz do wynajecia
Przeglądaj
Dodaj ogłoszenie bezpłatnie

Ostatnio na forum
- конфиденциально эскорт сопровождение Питер вип
- Jak zmienia się nasze miasto
- Szukam lokalnego korepetytora
- Podziękowanie
- Witam wszystkich, szukam lokalnego korepetytora
- Przerwy w oświetleniu ulic.
- Łohojsk nie powinien być już miastem partnerskim dla Łasku
- Zima,zima
- F16
- Czy mógłby ktoś wyjaśnić co z remontem drogi nr 473,cz będzie rondo w Bałuczu.
Więcej dyskusji
Najnowsze komentarze
- Przepraszam, że piszę jeszcze o tej porze ale chcę zapytać Państwa co ma wspólnego Urząd Mias
- Słuszna uwaga Pana Krzysztofa. Podobno woda na łaskim basenie z powodu wysokich cen energii jest t
- W zasadzie to nie wiadomo, co autor miał na myśli. Wyremontowano sanitariaty, pomalowano pomieszcz
- Nie wiem kim jest Mariola, Kacper to w przeciwieństwie do innych moje prawdziwe drugie w kolejnośc
- Mariola odpusc i zajmij się swim biznesem
- W przeciwieństwie do Ciebie były burmistrz jest patriotą i kocha swoją ojczyznę oraz Łask a je
- Co dawny burmistrz robił z urzędnikami składającymi kwiaty? Kim ten pan obecnie jest, że tak si
- W kampanii wyborczej zapowiadana była transparetność a poza tym mieszkańcy mają prawo do inform
- Nadburmistrz ma teraz w urzędzie swój wymarzony gabinet owalny z cygarami o którym marzył, spęd
- Już jątrzysz? Nie chce już się tego czytać.
Pogoda
Najnowsze zdjęcia
-
Maturzyści z LO w Kolumnie zakończyli rok szkolny
-
Kwietna łąka Młodzieżowej Rady Miejskiej
-
Obchody 85. Rocznicy Zbrodni Katyńskiej w Łasku
-
Kiermasz Wielkanocny 2025 w Łasku
-
Łask oddał cześć "Żołnierzom Wyklętym"
-
X Sesja Rady Powiatu Łaskiego
-
Oddział pediatrii po remoncie
-
33. finał WOŚP w Łasku
-
Spotkanie Świąteczno-Noworoczne 2025
-
IX sesja Rady Miejskiej w Łasku