Po prezent do perfumerii
Kosmetyki i perfumy to obok książek najchętniej wręczane prezenty świąteczne. Z badań Deloitte wynika, że w tym roku jedna trzecia Polaków po gwiazdkowe upominki uda się właśnie do drogerii i perfumerii. Polacy preferują sklepy, gdzie mogą poradzić się ekspertów i przetestować produkt.
Na zakupy w e-sklepach decyduje się co dziesiąty Polak. Badania firmy Deloitte pokazały, że z okazji Bożego Narodzenia Polacy najchętniej kupują swoim bliskim książki, kosmetyki, perfumy i słodycze. W tym roku produkty do pielęgnacji i zapachy zamierza wręczyć w prezencie 32 proc. badanych. Tego typu prezenty cieszą się popularnością wśród Polaków, ponieważ łączą praktyczne zastosowanie z wrażeniem luksusu.
- W ciągu roku miks sprzedaży jest różny - mówi Adam Kołodziejczyk, dyrektor generalny Sephora Polska, w rozmowie z agencją informacyjną Newseria. - Latem mamy większą sprzedaż kategorii make-up i produktów do kąpieli. Sprzedaż zapachów wzrasta w II połowie roku, szczególnie w listopadzie i grudniu. W tym okresie sprzedają się przede wszystkim perfumy, ponieważ są one uważane za najlepszy prezent pod choinkę. Zapachy można kupić w różnego typu zestawach.
Kosmetyki i perfumy Polacy najchętniej kupują w stacjonarnych perfumeriach i drogeriach kosmetycznych. W tego typu placówkach możliwe jest bowiem uzyskanie fachowej pomocy od personelu oraz przetestowanie produktu. W internecie kosmetycznych prezentów poszukuje co dziesiąty Polak. Zwolennikami zakupów w sieci są przede wszystkim ludzie młodzi, wykształceni i poświęcający dużo czasu na pracę zawodową. W porównaniu z innymi krajami, które wzięły udział w badaniu, Polacy i tak częściej wyszukują, porównują i kupują prezentów w internecie.
- Sklep internetowy Sephora odniósł w tym roku ogromny sukces. Już po kilku miesiącach od uruchomienia był najbardziej rozpoznawalną perfumerią online w Polsce. Nasz asortyment w sklepie internetowym jest zharmonizowany z asortymentem w sklepach tradycyjnych. Czasami są jednak edycje specjalne, limitowane, które są dostępne tylko bądź to w sklepach tradycyjnych, bądź w sklepie internetowym - mówi Adam Kołodziejczyk.
Sephora uzyskała tytuł "Wybór Konsumenta" w badaniu koordynowanym przez Consumer Choice. Badani docenili przede wszystkim wysoką jakość obsługi oraz bogaty asortyment tych perfumerii. Adam Kołodziejczyk zapewnia, że tytuł jest dla niego motywacją do dalszego działania. W przyszłym roku sieć skupi się na dalszym remodellingu salonów, tak by jeszcze lepiej odpowiadały potrzebom klientów. Marka planuje także otwarcie nowych salonów oraz wprowadzenie kolejnych kosmetyków, również na wyłączność, zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn.
- Każdy klient jest dla nas ważny, zarówno panowie, jak i panie. Kobiety stanowią dominującą część naszych, jednak panowie również kupują coraz więcej kosmetyków. Rynek kosmetyków męskich rośnie dwucyfrowo rok do roku. Oczywiście panowie kupują często również kosmetyki i perfumy jako prezenty dla pań - mówi Adam Kołodziejczyk.
Projekt "Wybór Konsumenta" został opracowany i wdrożony w Portugalii w 2012 roku i jest to najpopularniejsze badanie konsumenckie realizowane w tym kraju. W tym roku po raz pierwszy przeprowadzono je także w Polsce. W kategorii perfumerie konsumenci mieli wskazać cechy, które ich zdaniem decydują o tym, gdzie kupują kosmetyki: widoczność ceny na produkcie, czystość, wykwalifikowany personel, wielkość oferty i dostępność próbek. Sieć Sephora pokonała takie marki, jak Douglas czy Inglot.
- Skomentuj [ 0 ]
- 12:03, 24.12.2014 r.
Wasze komentarze
Dodaj komentarz
Reklama





Popularne artykuły
- Nabór wniosków na dotacje PFRON
- Najpiękniejsze wieńce Dożynek Województwa Łódzkiego w Buczku
- Zaginiony Mariusz Kozioł
- Łask. Odeszli do wieczności
- Tymczasowy zakaz kąpieli w kąpielisku miejskim - rzeka Grabia Łask
- Szczęśliwy finał poszukiwań mężczyzny w kryzysie emocjonalnym
- Łask. Na Przylesiu powstaje nowoczesny żłobek gminny
- Wykaz nieruchomości przeznaczonej do sprzedaży – Łask
- Jednego dnia dwóch kierowców straciło prawo jazdy za przekroczenie prędkości
- Łask. Odeszli do wieczności
Reklama


Najnowsze ogłoszenia
- Sprzedam betoniarkę sprawna
- Cisy krzewy
- KUPIĘ STARE DREWNIANE ŚMIGŁO OD SAMOLOTU TELEFON 694972047
- Kupię wojskowe medale,ordery,odznaki,odznaczenia
- Malowanie
- STODOLA
- Remont garażu
- CISY KRZEWY
- Sprzedam Opel Meriva
- Do wynajecia
Przeglądaj
Dodaj ogłoszenie bezpłatnie
Ostatnio na forum
- Jak zmienia się nasze miasto
- Szukam lokalnego korepetytora
- Podziękowanie
- Witam wszystkich, szukam lokalnego korepetytora
- Przerwy w oświetleniu ulic.
- Łohojsk nie powinien być już miastem partnerskim dla Łasku
- Zima,zima
- F16
- Czy mógłby ktoś wyjaśnić co z remontem drogi nr 473,cz będzie rondo w Bałuczu.
- Gdzie na bezpieczne zakupy
Więcej dyskusji
Najnowsze komentarze
- Te swoje rachunki studiowałeś w WSCR*) u Mazurka czy Stanowskiego? *) - WSCR - Wyższa Szkoła Ch
- Aro Jesteś jednym z tych płaczków chowających się po krzakach i wylewającym swoje żale w kome
- Bardzo dobrze, że się wykazali, ale zastanawiająca jest ich matematyka. Biorąc pod uwagę cenę
- Gdzie ,na rynku w Łasku ?
- Najgorsze w tym wszystkim jest to, że starostwo nic absolutnie nie robi aby pomagać. Wielokrotnie
- Szkoda, że na dożynki nie zaproszono Nowej Arki Noego. W ostatnim okresie chłopaki robią furorę
- Celina | 13:03, 23.08.2025 r. Paczkomaty też Ci nie pasują ? No tak, przecież właściciel InPos
- Celina | 12:58, 23.08.2025 r. Wzrost bezrobocia to jest tylko wśród PISowców bo stracili stanowi
- Proponuję zlustrować dziurawe drogi i uderzyć w zarządców. Pan starosta na 9 Maja wywalił prog
- Zajmujesz się darmowym kolportowaniem pasków tv reRUBLIKI? To teraz twoje hobby? Uważaj, bo jak c
Pogoda
Najnowsze zdjęcia
-
10. Festiwal Róży w Łasku
-
Święto Truskawki 2025 - część 1 (niedziela)
-
Święto Truskawki 2025 - część 4
-
Święto Truskawki 2025 - część 3
-
Święto Truskawki 2025 - część 2
-
Święto Truskawki 2025 - część 1
-
Walne zebranie delegatów Łaskiej Spółdzielni Mleczarskiej
-
III Piknik Kół Gospodyń Wiejskich z Powiatu Łaskiego
-
Maturzyści z LO w Kolumnie zakończyli rok szkolny
-
Kwietna łąka Młodzieżowej Rady Miejskiej