Mammobus odwiedzi Łask
W styczniu mammobus odwiedzi Łask. Mimo, iż mammografia to najskuteczniejsza metoda profilaktyki raka Piersi, nadal mniej niż połowa kobiet poddała się bezpłatnemu badaniu w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi. Program jest jednym z Narodowych Programów Zwalczania Chorób Nowotworowych.
Kogo dotyczą badania w ramach Programu?
Programem objęte są kobiety w wieku 50-69 lat, ponieważ jest to grupa szczególnie narażona na zachorowanie na raka piersi. Na badania nie potrzebne jest skierowanie lekarskie. Badanie jest bezpłatne, refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia.
Szczególnie apelujemy do Pań z rocznika 1965, ponieważ w tym roku wchodzą Panie do Programu i po raz pierwszy mogą wykonać badanie bez skierowania i bezpłatnie.
Mammografię można będzie wykonać 27 stycznia w Łasku
przy Przychodni Rejonowej nr 1, ul. Polna 12.
Jak się zarejestrować?
Niektóre kobiety nie zdają sobie sprawy z tego, jak istotna jest regularna kontrola i profilaktyka, która umożliwiając wczesne wykrycie zmian nowotworowych, pozwala na ich niemal 100% wyleczenie. Zachęcamy do aktywnego włączenia się w propagowanie wspomnianego Programu w swoim najbliższym otoczeniu!
Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich – dwóch projekcji każdej piersi. Badania nie należy się obawiać, ponieważ promieniowanie, które emituje jest nie większe niż przy RTG zęba. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju – wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia.
Nie dostała Pani imiennego zaproszenia na badanie? Nie szkodzi, jeśli jest Pani w wieku pomiędzy 50 a 69 rokiem życia (roczniki 1946 – 1965) i w ciągu dwóch lat nie miała Pani wykonywanej mammografii, przysługuje Pani bezpłatne badanie. Zachęcamy do rejestracji!
Aby nie musiały panie czekać w kolejce przy mammobusie, rekomendujemy wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 2 444. Call Center czynne jest 7 dni w tygodniu. Informacje o badaniach dostępne również na stronie internetowej www.mammo.pl
UWAGA: Populacyjny Program Wczesnego Wykrywania Raka Piersi skierowany jest do kobiet zdrowych, które nie chorowały wcześniej na raka piersi.
Poprzez objęcie swoim zasięgiem jak największej liczby kobiet w populacji 50 – 69 lat, czyli najbardziej narażonej na zachorowanie na raka piersi, ma na celu zwiększenie odsetka nowotworów piersi wykrywanych w najwcześniejszym stadium zaawansowania klinicznego. Otrzymywany wynik badania skryningowego (przesiewowego) to ocenione przez dwóch lekarzy specjalistów zdjęcia rentgenowskie piersi, z krótką adnotacją – czy wynik jest zmianowy bądź bezzmianowy. Nie jest on w formie pełnego opisu diagnostycznego tak, jak przy tradycyjnym badaniu. W razie konieczności dalszej diagnostyki, list zawiera wytyczne względem sposobu postępowania.
Informacje o Grupie LUX MED:
Grupa LUX MED to największa sieć medyczna w Polsce. Oferta Grupy kierowana jest zarówno do klientów korporacyjnych, jak i indywidualnych. Klienci korporacyjni korzystają z Pracowniczych Programów Zdrowotnych rozwijanych wokół medycyny pracy. Klienci indywidualni mogą skorzystać z opieki zdrowotnej na podstawie Planów Opieki Medycznej, a także tzw. świadczeń FFS (fee for service, opłaty za poszczególne usługi) oraz w ramach kontraktu z NFZ.
Opieka medyczna świadczona jest w 161 placówkach. Usługi ambulatoryjne realizowane są przede wszystkim
w placówkach LUX MED i centrach medycznych Medycyny Rodzinnej, która specjalizuje się w obsłudze pacjentów w ramach kontraktu z NFZ. Pod marką PROFEMED w Warszawie działa specjalistyczna przychodnia lekarska przeznaczona specjalnie dla klientów „fee for service”. Z Grupą współpracuje ok. 1600 poradni partnerskich w całej Polsce. Pod jej opieką znajduje się ponad 1 400 000 pacjentów.
Grupa ma pięć szpitali: dwa świadczące usługi jednego dnia (Endoterapia w Łodzi i MegaMed
w Bełchatowie), trzy szpitale w Warszawie, z których jeden świadczy szeroki zakres usług specjalistycznych (LUX MED), drugi specjalizuje się w endoskopii i chirurgii (Endoterapia), a trzeci jest specjalistycznym ośrodkiem medycyny sportowej i ortopedii (Carolina Medical Center).
Grupa LUX MED prowadzi również działalność ubezpieczeniową - LUX MED Ubezpieczenia jest oddziałem szwedzkiego towarzystwa ubezpieczeniowego LMG Försäkrings AB.
W ramach Grupy LUX MED działają także podmioty: LUX MED Diagnostyka, Tabita, Endoterapia, MegaMed i Centrum Zdrowia Medycyna. Endoterapia świadczy wysokospecjalistyczne usługi endoskopowe, MegaMed opiekę ambulatoryjną i chirurgię jednego dnia, a Centrum Zdrowia Medycyna specjalizuje się w usługach ambulatoryjnych. Tabita to ośrodek opiekuńczo-rehabilitacyjny dla osób starszych, samotnych oraz pacjentów w każdym wieku wymagających stałej opieki specjalistycznej i rehabilitacji. Grupa LUX MED jest częścią międzynarodowej grupy Bupa, która świadczy opiekę medyczną i oferuje ubezpieczenia zdrowotne.
Więcej informacji o Grupie LUX MED można znaleźć na www.luxmed.pl
Informacje o LUX MED Diagnostyka:
LUX MED Diagnostyka jest jednym z największych usługodawców diagnostyki obrazowej w Polsce - posiada 29 placówek w 17 miastach. W centrach diagnostycznych wykonywane są badania tomografii komputerowej, rezonansu magnetycznego, RTG oraz mammograficzne (także w ramach mobilnej mammografii na terenie całego kraju - LUX MED Diagnostyka dysponuje 15 mammobusami). Marka oferuje Pacjentom wysoki poziom usług, a partnerom biznesowym efektywne kosztowo rozwiązania outsourcingu medycznego i teleradiologii.
- Skomentuj [ 1 ]
- 17:00, 12.01.2015 r.
Wasze komentarze
Mark442 @ 13:32, 13.01.2015r. IP: *.*.153.129
Jako osoba korzystająca z usług grupy LUX-Med polecam je wszystkim... ale nie badania mammograficzne w mammobusach!!! Badanie mammograficzne powinno się wykonywać tylko i wyłącznie w wyspecjalizowanych STACJONARNYCH placówkach grupy LUX-Med, np. w Łodzi.... Mammografy nie są przystosowane do montażu na podwoziach starych, wysłużonych i zdezelowanych autobusów marki rodem z Sanoka (zlikwidowanej kilka lat temu) !!
Dodaj komentarz
Reklama





Popularne artykuły
- Nabór wniosków na dotacje PFRON
- Najpiękniejsze wieńce Dożynek Województwa Łódzkiego w Buczku
- Zaginiony Mariusz Kozioł
- Łask. Odeszli do wieczności
- Tymczasowy zakaz kąpieli w kąpielisku miejskim - rzeka Grabia Łask
- Szczęśliwy finał poszukiwań mężczyzny w kryzysie emocjonalnym
- Łask. Na Przylesiu powstaje nowoczesny żłobek gminny
- Wykaz nieruchomości przeznaczonej do sprzedaży – Łask
- Jednego dnia dwóch kierowców straciło prawo jazdy za przekroczenie prędkości
- Łask. Odeszli do wieczności
Reklama


Najnowsze ogłoszenia
- Sprzedam betoniarkę sprawna
- Cisy krzewy
- KUPIĘ STARE DREWNIANE ŚMIGŁO OD SAMOLOTU TELEFON 694972047
- Kupię wojskowe medale,ordery,odznaki,odznaczenia
- Malowanie
- STODOLA
- Remont garażu
- CISY KRZEWY
- Sprzedam Opel Meriva
- Do wynajecia
Przeglądaj
Dodaj ogłoszenie bezpłatnie
Ostatnio na forum
- Jak zmienia się nasze miasto
- Szukam lokalnego korepetytora
- Podziękowanie
- Witam wszystkich, szukam lokalnego korepetytora
- Przerwy w oświetleniu ulic.
- Łohojsk nie powinien być już miastem partnerskim dla Łasku
- Zima,zima
- F16
- Czy mógłby ktoś wyjaśnić co z remontem drogi nr 473,cz będzie rondo w Bałuczu.
- Gdzie na bezpieczne zakupy
Więcej dyskusji
Najnowsze komentarze
- Te swoje rachunki studiowałeś w WSCR*) u Mazurka czy Stanowskiego? *) - WSCR - Wyższa Szkoła Ch
- Aro Jesteś jednym z tych płaczków chowających się po krzakach i wylewającym swoje żale w kome
- Bardzo dobrze, że się wykazali, ale zastanawiająca jest ich matematyka. Biorąc pod uwagę cenę
- Gdzie ,na rynku w Łasku ?
- Najgorsze w tym wszystkim jest to, że starostwo nic absolutnie nie robi aby pomagać. Wielokrotnie
- Szkoda, że na dożynki nie zaproszono Nowej Arki Noego. W ostatnim okresie chłopaki robią furorę
- Celina | 13:03, 23.08.2025 r. Paczkomaty też Ci nie pasują ? No tak, przecież właściciel InPos
- Celina | 12:58, 23.08.2025 r. Wzrost bezrobocia to jest tylko wśród PISowców bo stracili stanowi
- Proponuję zlustrować dziurawe drogi i uderzyć w zarządców. Pan starosta na 9 Maja wywalił prog
- Zajmujesz się darmowym kolportowaniem pasków tv reRUBLIKI? To teraz twoje hobby? Uważaj, bo jak c
Pogoda
Najnowsze zdjęcia
-
10. Festiwal Róży w Łasku
-
Święto Truskawki 2025 - część 1 (niedziela)
-
Święto Truskawki 2025 - część 4
-
Święto Truskawki 2025 - część 3
-
Święto Truskawki 2025 - część 2
-
Święto Truskawki 2025 - część 1
-
Walne zebranie delegatów Łaskiej Spółdzielni Mleczarskiej
-
III Piknik Kół Gospodyń Wiejskich z Powiatu Łaskiego
-
Maturzyści z LO w Kolumnie zakończyli rok szkolny
-
Kwietna łąka Młodzieżowej Rady Miejskiej