Już od poniedziałku nowe przepisy dla kierowców
18 maja wchodzą w życie nowe przepisy- możliwość odebrania prawa jazdy nawet na 3 miesiące za przekroczenie prędkości o 50km/godz. Kierowcy, którzy przekroczą dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/godz w obszarze zabudowanym, stracą prawo jazdy na trzy miesiące. To jedna ze zmian wprowadzanych przez nowelizację Kodeksu karnego, która wejdzie w życie od poniedziałku 18 maja.
Rażące przekroczenie prędkości i przewożenie zbyt dużej ilości osób po 18 maja będzie oznaczało utratę prawa jazdy. Nowelizacja zmienia również klasyfikację jazdy bez uprawnień po odebraniu ich przez sąd. Od 18 maja będzie to przestępstwo.
źródło: MSW
- Skomentuj [ 3 ]
- 15:46, 13.05.2015 r.
Wasze komentarze
Malewela @ 15:58, 13.05.2015r. IP: *.*.104.146
I bardzo dobrze, popieram!
irena @ 16:47, 13.05.2015r. IP: *.*.151.17
kierowcom za przekroczenie prędkości prawko na 3 miesiące a radnym za dziury w drogach pensję na 3 miesiące a za całe dziurawe drogi w 21 wieku odpowiedzcie sobie sami ???????? kogo
wasyl @ 14:02, 14.05.2015r. IP: *.*.131.74
Fajnie, państwo odbiera, podkreślam ODBIERA obywatelowi coś za co obywatel sam zapłacił dość duże pieniądze i które to te pieniądze państwo sobie przeżarło. Nazewnictwo niczym z ciemnych, mrocznych czasów komuny i aż strach bierze, że decydenci nadal myślą tymi kategoriami. A przecież logicznym jest, że powinno się używać bardziej prawidłowego terminu "wstrzymanie uprawnienia do jazdy" lub podobnego. Termin - odebranie prawa jazdy, powinien być stosowany wyłącznie do przypadków orzekanych wyłącznie przez sąd, odebrania prawa jazdy na stałe, czyli do końca życia, wobec sprawców drastycznych zachowań na drodze.
Oczywiście uważam, że powyższe zmiany są jak najbardziej słuszne i powinny być wprowadzone już dawno. Już dawno policjant (a właściwie Komendant Powiatowy Policji, bo to musi być co najmniej decyzja administracyjne) powinien mieć prawo zatrzymania prawa jazdy na np. 14, 21 czy 30 dni, aż właśnie do 3 m-cy czy może nawet pół roku. To powinno obowiązywać już DAWNO!
Dodaj komentarz
Reklama





Popularne artykuły
- Łask. Odeszli do wieczności
- Studniówka 2026 - Ekonomik Łask
- Spotkanie w Łasku: dlaczego pominięto część samorządowców
- Setne urodziny Marianny Gilskiej z Kozub
- Nowa paczkowarka do wody w Gminie Łask
- 34. finał WOŚP w Łasku (video)
- Trzy osoby zatrzymane w ramach działań poszukiwawczych
- Korab Łask. Zawodnik zaproszony na testy Akademii ŁKS Łódź
- Ferie zimowe w gminie Łask – atrakcje dla dzieci i młodzieży
- Usłyszał wołanie o pomoc i wezwał policjantów
Reklama


Najnowsze ogłoszenia
- Porządki
- Telewizor Sony Bravia 40
- GARAZ
- Odśnieżanie
- Kupię małą działkę
- Mieszkanie do wynajęcia
- Odśnieżanie
- KUPIĘ WOJSKOWE MEDALE,ORDERY,ODZNAKI,ODZNACZENIA
- KUPIĘ SZABLE,BAGNETY,KORDZIKI,NOŻE STARE WOJSKOWE
- Porzodki
Przeglądaj
Dodaj ogłoszenie bezpłatnie

Ostatnio na forum
- Покупка криптовалюты без AML: лучшие сервисы и советы
- Jak zmienia się nasze miasto
- Szukam lokalnego korepetytora
- Podziękowanie
- Witam wszystkich, szukam lokalnego korepetytora
- Przerwy w oświetleniu ulic.
- Łohojsk nie powinien być już miastem partnerskim dla Łasku
- Zima,zima
- F16
- Czy mógłby ktoś wyjaśnić co z remontem drogi nr 473,cz będzie rondo w Bałuczu.
Więcej dyskusji
Najnowsze komentarze
- Nie kompromitujcie dalej Łasku
- szacunek zamordowanym, hańba frycom
- Wojna ukraińsko polska
- Chyba klimat nie był zbyt ciekawy? Skoro po 20 latach sie zmienia dyscyplinę😁
- Witam! Bardzo miło widzieć Pana Dariusza Zwierzaka wygrywającego taką nagrodę. Sięgając wspo
- Towariszcz koloratka, uaktualnij se translator z cyrylicy na polski, to nie jest trudne albo po pros
- O matko i corko moze nasza wode z Lasku wszyscy a moze ktos z czytelnikow ma zgrzewarke do folii pak
- Rozumiem, że przed MB Gromniczną usuwałaś elementy dekoracji bożonarodzeniowy
ch i po prostu - A może szykujemy się na wojnę 🧐
Pogoda
Najnowsze zdjęcia
-
10. Festiwal Róży w Łasku
-
Święto Truskawki 2025 - część 1 (niedziela)
-
Święto Truskawki 2025 - część 4
-
Święto Truskawki 2025 - część 3
-
Święto Truskawki 2025 - część 2
-
Święto Truskawki 2025 - część 1
-
Walne zebranie delegatów Łaskiej Spółdzielni Mleczarskiej
-
III Piknik Kół Gospodyń Wiejskich z Powiatu Łaskiego
-
Maturzyści z LO w Kolumnie zakończyli rok szkolny
-
Kwietna łąka Młodzieżowej Rady Miejskiej
