Akcja Znicz 2015
W związku ze zbliżającym się Świętem Zmarłych od kilku już dni w rejonach cmentarzy panuje wzmożony ruch. Wiele osób odwiedza i porządkuje groby bliskich. W tym okresie w sposób szczególny należy zadbać o swoje bezpieczeństwo.
Od piątku 30 października 2015 roku (od godziny 06.00) trwać będzie ogólnopolska akcja Znicz 2015, która zakończy się 2 listopada o 22.00. Jak co roku policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Łasku aktywnie włączają się w działania mające zapewnić bezpieczeństwo w okresie obchodów Święta Zmarłych.
Od piątku na polskich drogach kilkanaście tysięcy funkcjonariuszy dbać będzie o bezpieczeństwo w czasie policyjnej akcji „Znicz 2015”. Jak co roku policjanci ruchu drogowego będą czuwać nad bezpieczeństwem tych, którzy wybiorą się w podróż, aby odwiedzić groby swoich najbliższych. Funkcjonariusze będą sprawdzać m.in. stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów i prędkość z jaką poruszają się po drogach. Apelujemy o bezpieczną, odpowiedzialną i ostrożną jazdę. Pieszym przypominamy o obowiązku noszenia elementów odblaskowych poza terenem zabudowanym. Wszystkich Świętych to okres szczególny. Dla wielu to setki kilometrów do przejechania, aby złożyć znicz na mogile swoich bliskich. To właśnie wtedy polskie drogi zapełniają się samochodami, wzmaga się ruch w miastach, szczególnie w okolicach cmentarzy. Dla policjantów to czas wytężonej służby - wszystko po to, aby zapewnić bezpieczeństwo.
Pojawi się więcej patroli, szczególnie na drogach dojazdowych do miast i w okolicach cmentarzy. Funkcjonariusze będą kierować ruchem ulicznym, bowiem przy największych nekropoliach w miastach zmieni się organizacja ruchu – dlatego warto wcześniej sprawdzić planowane utrudnienia i zamiast jechać pod bramę cmentarną, kierować się na specjalnie wyznaczone miejsca parkingowe. O ile jest to możliwe, lepiej korzystać z transportu publicznego – doświadczenia z lat poprzednich pokazują, że tak jest i szybciej i wygodniej.
Przygotowując groby zmarłych pamiętajmy, aby na cmentarz nie zabierać ze sobą większych kwot pieniędzy i zbędnych, a czasem bardzo cennych przedmiotów. W czasie porządkowania grobów nie pozostawiajmy, ani na chwilę torebek, czy saszetek bez opieki, nie prośmy o pomoc przygodnie napotkanych ludzi. Zwłaszcza osoby starsze i samotne powinny zapewnić sobie na ten czas towarzystwo krewnych lub znajomych. Drogie ozdoby, znicze i kwiaty połóżmy na grobach tuż przed Świętem tak, aby zminimalizować ryzyko kradzieży.
Odwiedzając groby 1 listopada zwróćmy szczególną uwagę na pieniądze i dokumenty. Nie przechowujmy gotówki w zewnętrznych kieszeniach ubrań, pilnujmy torebek. Rodzice winni zadbać o należyty nadzór nad dziećmi – najmłodsi powinni trzymać się blisko dorosłych i ani na chwilę nie oddalać się bez opieki. Jadąc autobusem– szczególnie przy wsiadaniu i wysiadaniu nie traćmy z oczu torebek i innych bagaży, unikajmy także sztucznego tłoku. Panowie nie powinni przechowywać portfeli w tylnych kieszeniach spodni.
W pociągu – zwłaszcza na dalekich trasach nie rozmawiajmy z przypadkowymi osobami i nie przyjmujmy żadnych poczęstunków od współpasażerów. Wychodząc z przedziału zawsze zabierajmy ze sobą pieniądze i dokumenty.
Korzystając z własnego środka transportu pamiętajmy o sprawdzeniu stanu technicznego pojazdu i usunięciu nawet najdrobniejszych usterek. Za kierownicę wsiadajmy trzeźwi i wypoczęci, a na postój wybierajmy miejsca zaludnione i dobrze oświetlone. Pamiętajmy o czasowej zmianie organizacji ruchu w rejonie cmentarzy. Niektóre drogi nie będą przejezdne. Jadąc na cmentarz zapoznajmy się z obowiązującymi objazdami i stosujmy się ściśle do zaleceń policji, która będzie obecna w okolicach nekropolii. Parkujmy samochód w miejscach wyznaczonych pamiętając, aby nie zastawiać drogi innym. Udając się na cmentarz zabierzmy z pojazdu atrakcyjne przedmioty i dokumenty, samochód zamknijmy uruchamiając urządzenia alarmowe. W tym szczególnym dniu na drogi wyjedzie mnóstwo tzw. „niedzielnych kierowców” – zachowajmy zatem ostrożność!
Do służby na drogach naszego powiatu oraz w rejon cmentarzy skierowane zostaną policyjne patrole kilku wydziałów. Czuwać one będą nad płynnością ruchu i bezpieczeństwem jego uczestników. Policjanci z drogówki kierować będą organizacją ruchu nie tylko na drodze aby ułatwić dotarcie na groby bliskich osób. Pamiętajmy, aby stosować się do poleceń osób kierujących ruchem. Należy także zwrócić szczególną uwagę na oznakowanie dróg, które w tych dniach w rejonie cmentarzy może ulec zmianie. Unikajmy pośpiechu. Pamiętajmy, że wszyscy zarówno piesi, jak i zmotoryzowani, chcą wejść na cmentarz. Pamiętajmy również o pozostawianiu wolnych miejsc tuż przy wejściu na cmentarz, aby ułatwić dojazd osobom niepełnosprawnym. Udając się na cmentarz nie zabierajmy znacznych kwot pieniędzy, gdyż zajęci pracami porządkowymi możemy paść ofiarą kradzieży. Nie należy tez korzystać z pomocy przypadkowych nieznanych osób. Może okazać się, że chcą uśpić naszą czujność, aby dokonać kradzieży. Z uwagi na te zagrożenia, cmentarze będą patrolowane także przez nieumundurowanych policjantów. O wszelkich zagrożeniach i przestępstwach prosimy informować policjantów obecnych w rejonie cmentarza. Oni powiedzą, jak należy dalej postępować. Wyznaczono dyżury funkcjonariuszy z pionów dochodzeniowych, którzy zapewnią bieżącą obsługę procesową zdarzeń. Aura w tym roku póki co jest sprzyjająca, a na drogach panują dobre warunki. Nie zwalnia to jednak kierowców o zachowaniu zdrowego rozsądku. Podczas kontroli policjanci będą zwracać szczególną uwagę na stan trzeźwości kierowców, przestrzeganie dozwolonej prędkości oraz zasad bezpieczeństwa pasażerów. Patrole drogówki będą widoczne na głównych trasach tranzytowych i wylotowych z miast. Nad płynnością ruchu w województwie łódzkim będą czuwali policjanci z pokładu śmigłowca.
Kierującym pojazdami ciężarowymi i zespołami pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton (z wyłączeniem autobusów) przypominamy o ograniczeniach w ruchu wynikających z Rozporządzenia Ministra Transportu z dnia 31 lipca 2007 roku w sprawie okresowych ograniczeń oraz zakazu ruchu niektórych rodzajów pojazdów na drogach. Zakaz ruchu dla wymienionych pojazdów obowiązuje 31 października w godz. 18:00-22:00 oraz 1 listopada w godz.08:00-22:00.
Policjanci apelują o ostrożność, rozsądne planowanie podróży i zwracanie uwagi na znaki drogowe, gdyż w wielu miejscach przewidziano zmiany organizacji ruchu, które potrwają już od 30 października do 2 listopada.
Źródło: KPP Łask
- Skomentuj [ 2 ]
- 15:10, 29.10.2015 r.
Wasze komentarze
Max @ 19:46, 29.10.2015r. IP: *.*.205.45
Chyba najgorsze dni do jazdy autem w ciągu roku. Z jednej strony "ofiary losu" które mają prawa jazdy i nigdy ich nie używają, wyciągają swoje maszyny z garażu. Z Drugiej strony policjanci bez skrupułów polujący na kierowców jak na łowną zwierzynę. Oczywiście jedynym celem jest większa ilość mandatów i wpływy do budżetu! Żaden policjant nie zobaczy premii jeśli nie będzie "wyników". Bez CB strach wyjeżdżać.
Filip @ 08:33, 30.10.2015r. IP: *.*.38.149
Max, upuść sobie trochę powietrza bo zaraz pękniesz z tej zgryzoty...
Dodaj komentarz
Reklama





Popularne artykuły
- Nabór wniosków na dotacje PFRON
- Najpiękniejsze wieńce Dożynek Województwa Łódzkiego w Buczku
- Zaginiony Mariusz Kozioł
- Łask. Odeszli do wieczności
- Tymczasowy zakaz kąpieli w kąpielisku miejskim - rzeka Grabia Łask
- Szczęśliwy finał poszukiwań mężczyzny w kryzysie emocjonalnym
- Łask. Na Przylesiu powstaje nowoczesny żłobek gminny
- Wykaz nieruchomości przeznaczonej do sprzedaży – Łask
- Jednego dnia dwóch kierowców straciło prawo jazdy za przekroczenie prędkości
- Amelka Ostrowska żegna się z Łaskovią
Reklama


Najnowsze ogłoszenia
- Cisy krzewy
- KUPIĘ STARE DREWNIANE ŚMIGŁO OD SAMOLOTU TELEFON 694972047
- Kupię wojskowe medale,ordery,odznaki,odznaczenia
- Malowanie
- STODOLA
- Remont garażu
- CISY KRZEWY
- Sprzedam Opel Meriva
- Do wynajecia
- Spszontanie
Przeglądaj
Dodaj ogłoszenie bezpłatnie
Ostatnio na forum
- Jak zmienia się nasze miasto
- Szukam lokalnego korepetytora
- Podziękowanie
- Witam wszystkich, szukam lokalnego korepetytora
- Przerwy w oświetleniu ulic.
- Łohojsk nie powinien być już miastem partnerskim dla Łasku
- Zima,zima
- F16
- Czy mógłby ktoś wyjaśnić co z remontem drogi nr 473,cz będzie rondo w Bałuczu.
- Gdzie na bezpieczne zakupy
Więcej dyskusji
Najnowsze komentarze
- Najgorsze w tym wszystkim jest to, że starostwo nic absolutnie nie robi aby pomagać. Wielokrotnie
- Szkoda, że na dożynki nie zaproszono Nowej Arki Noego. W ostatnim okresie chłopaki robią furorę
- Celina | 13:03, 23.08.2025 r. Paczkomaty też Ci nie pasują ? No tak, przecież właściciel InPos
- Celina | 12:58, 23.08.2025 r. Wzrost bezrobocia to jest tylko wśród PISowców bo stracili stanowi
- Proponuję zlustrować dziurawe drogi i uderzyć w zarządców. Pan starosta na 9 Maja wywalił prog
- Zajmujesz się darmowym kolportowaniem pasków tv reRUBLIKI? To teraz twoje hobby? Uważaj, bo jak c
- Jakie propozycje? Czy będzie tam jakiś piękny i kolorowy paczkomat albo dwa?
- Ktoś pisze, że Polska najlepiej rozwija się w uni europejskiej .. Średnia w uni to 0,2 a w Pol
- Ale Ty masz zrytą psyche , jak jesteś nierobem PiS , to wszystko jest źle , tylko zobacz że najl
- Motłoch żongluje PO i PiSem ale tanie atrakcje dla tłuszczy pozostają takie same. Tak jak wysoki
Pogoda
Najnowsze zdjęcia
-
10. Festiwal Róży w Łasku
-
Święto Truskawki 2025 - część 1 (niedziela)
-
Święto Truskawki 2025 - część 4
-
Święto Truskawki 2025 - część 3
-
Święto Truskawki 2025 - część 2
-
Święto Truskawki 2025 - część 1
-
Walne zebranie delegatów Łaskiej Spółdzielni Mleczarskiej
-
III Piknik Kół Gospodyń Wiejskich z Powiatu Łaskiego
-
Maturzyści z LO w Kolumnie zakończyli rok szkolny
-
Kwietna łąka Młodzieżowej Rady Miejskiej