Nabór do ZSO w Ostrowie
ZSO w Ostrowie funkcjonuje w obecnej formie a nawet poszerza swoją ofertę edukacyjną. Rozpoczęte zostały procedury uruchomienia w ramach ZSO liceum ogólnokształcącego o charakterze prawno – samorządowym. W roku szkolnym 2016/2017 szkoła prowadzić będzie nabór do następujących typów szkół i klas:
LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE
8 lat doświadczenia w kształceniu mundurowym!
Szkoła pod patronatem Akademii Obrony Narodowej w Warszawie oraz Społecznej Akademii Nauk w Łodzi
- klasa mundurowa - innowacja pedagogiczna pn. „Podstawy wiedzy o służbach mundurowych” z rozszerzonym programem języka polskiego i języka angielskiego.
W klasie mundurowej proponujemy:
- sekcję wojskową
- sekcję policyjną
- sekcję pożarniczą
Uczniowie w ciągu trzech lat nauki będą realizować dodatkowe zajęcia edukacyjne m.in. z zagadnień z zakresu bezpieczeństwa publicznego, prawa oraz wiedzy na temat specyfiki zawodu żołnierza, policjanta, strażaka, itd.
Nasze największe sukcesy:
- W roku szkolnym 2014 /2015 tytuł najlepszej szkoły mundurowej w województwie łódzkim.
- Reprezentowanie województwa łódzkiego w Centralnym Zlocie Klas Mundurowych na poligonie Karliki pod Żaganiem – 16 miejsce w Polsce!
-Zdawalność egzaminów maturalnych z języka polskiego i z języka angielskiego na poziomie wyższym niż średnia w OKE Łódź.
-Musztra paradna dziewcząt - Wojewódzki Przegląd Musztry Paradnej
-w Sieradzu: 2013 r. - I miejsce, 2014 r. – II miejsce, 2015 r. - I miejsce.
-Dwukrotne reprezentowanie województwa łódzkiego w Ogólnopolskim Przeglądzie Musztry Paradnej - Nowy Sącz 2013r., Tarnów – 2015 r.
Co nas wyróżnia spośród innych tego typu klas w regionie?
- ZSO jako pierwszy na terenie działania Kuratorium Oświaty w Łodzi Delegatura w Sieradzuwprowadził innowację pedagogiczną pn.,,Podstawy wiedzy o służbach mundurowych”.
- Współpraca z Akademią Obrony Narodowej w Warszawie.
- Współpraca z jednostkami mundurowymi na terenie powiatu i województwa: Placówka Straży Granicznej w Łodzi, 32. Baza Lotnictwa Taktycznego w Łasku, Komenda Powiatowa Policji w Łasku, 15. Sieradzka Brygada Wsparcia Dowodzenia, Służba Więzienna w Sieradzu, Oddział Żandarmerii Wojskowej w Sieradzu, Wojskowa Komenda Uzupełnień w Sieradzu, Państwowa Straż Pożarna w Łasku, Stowarzyszenie Inżynierów i Mechaników Polskich w Sieradzu.
- Uczniowie biorą udział w atrakcyjnych zajęciach pozaszkolnych w formie manewrów wojskowych z udziałem instruktorów pracujących na co dzień
z żołnierzami, konferencji dotyczących obronności i konfliktów zbrojnych oraz spotkaniach, warsztatach, wyjazdach edukacyjnych, itp. - Uzupełnieniem edukacji dla bezpieczeństwa w tej klasie są zajęcia ze strzelectwa, sztuk walki, pomocy przedmedycznej, kończące się certyfikatami.
- Dwudniowe biwaki integracyjne organizowane w szkole lub w innych atrakcyjnych miejscach.
- Szkolenia survivalowe z doświadczonymi trenerami, podczas których gwarantujemy autentyczność doznań i zaskoczenia!
- Wizytówką i dumą kadetów są mundury, które zapewnia szkoła.
- Położenie w cichej i spokojnej okolicy oraz atmosfera wzajemnej tolerancji, akceptacji i pracy, pozwalającej na traktowanie każdego ucznia indywidualnie, ułatwiając jego harmonijny rozwój.
- Rodzinna atmosfera właściwa dla małych społeczności, jedyny w swoim rodzaju klimat podbudowany zapałem do robienia rzeczy niemożliwych.
- Kadra nauczycielska - osoby kulturalne, ciepłe i otwarte, zawsze służą radą i pomocą - dla uczniów są wspaniałymi opiekunami, przyjaciółmi i godnymi naśladowania autorytetami.
W zeszłym roku skończyłam tę szkołę, aktualnie jestem na studiach jak wiele moich znajomych z klasy i mogę cieszyć się z tego, że koledzy w piątek złożyli przysięgę wojskową. Złapali bakcyla w Ostrowie (…). Jestem dumna z tego, że chodziłam do Ostrowa, że poznałam wiele świetnych osób, że przybliżono mi pracę służb mundurowych. A najbardziej jestem szczęśliwa z tego, że poznałam wspaniałych nauczycieli, którzy kochają to co robią, i że robią to właśnie w Ostrowie. A takich nauczycieli... ze świecą szukać.
(fragment komentarza zaczerpnięty z lokalnej gazety internetowej)
- Baza sal dydaktycznych: pełnowymiarowa sala gimnastyczna, siłownia, boisko.
Zasadnicza Szkoła Zawodowa – zawód ogrodnik
50 lat tradycji i doświadczenia w kształceniu ogrodniczym.
Jest to klasa przeznaczona dla wszystkich tych, którzy wiążą swoją przyszłość z pracą na wsi, a w szczególności są zainteresowani prowadzeniem indywidualnych gospodarstw lub firm ogrodniczych. Absolwenci mają uprawnienia wymagane przez przepisy UE do przejmowania i prowadzenia gospodarstw rolniczych.
Proponujemy atrakcyjne zajęcia praktyczne na terenie szkoły oraz w gospodarstwach zajmujących się uprawą warzyw, roślin sadowniczych i ozdobnych, ogrodnictwem ekologicznym, uprawą roślin zielonych, szkółkarstwem i konserwacją terenów zieleni. Przewidujemy praktyki zagraniczne oraz kurs w zakresie prowadzenia rachunkowości w gospodarstwie rolnym!
Informujemy, że decyzją Łódzkiego Kuratora Oświaty Zespół Szkół Ogrodniczych w Ostrowie nie będzie likwidowany czy wygaszany.
Szkoła funkcjonuje w obecnej formie, nawet poszerza swoją ofertę edukacyjną. Rozpoczęte zostały procedury uruchomienia w ramach ZSO liceum ogólnokształcącego o charakterze prawno – samorządowym.
Źródło: ZSO w Ostrowie
- Skomentuj [ 0 ]
- 17:20, 06.03.2016 r.
Wasze komentarze
Dodaj komentarz
Reklama





Popularne artykuły
- 32 BLT. Wigilia w 32 BLT
- Buczek. Jarmark Bożonarodzeniowy – relacja
- Łask. Odeszli do wieczności
- Łask. Awanse na stopień nauczyciela mianowanego
- Buczek. 50 lat minęło
- Widawa. Koncert świąteczny "Grajmy Panu"
- Zaproszenie na XXIII sesję Rady Miejskiej w Łasku
- ZUS. Zawnioskuj o świadczenie rehabilitacyjne.
- Nic nie boli? Zrób mammografię
- Zjednoczona Prawica wyjaśnia decyzję ws. "Wyjścia z klasą"
Reklama


Najnowsze ogłoszenia
- male kotki
- GARAZ do wynajecia
- Zaginął młody kotek
- Mieszkanie do wynajęcia
- Petsitter poszukiwany
- Do wynajecia
- Dziaki budowlane
- Pożondki
- Oprawa muzyczna - skrzypce na ślub i inne okazje
- Garaż do wynajęcia
Przeglądaj
Dodaj ogłoszenie bezpłatnie

Ostatnio na forum
- Jak zmienia się nasze miasto
- Szukam lokalnego korepetytora
- Podziękowanie
- Witam wszystkich, szukam lokalnego korepetytora
- Przerwy w oświetleniu ulic.
- Łohojsk nie powinien być już miastem partnerskim dla Łasku
- Zima,zima
- F16
- Czy mógłby ktoś wyjaśnić co z remontem drogi nr 473,cz będzie rondo w Bałuczu.
- Gdzie na bezpieczne zakupy
Więcej dyskusji
Najnowsze komentarze
- Owszem skrytykuję ale kolejny raz gminę, w której panuje jakiś talent do prowokowania mieszkańc
- Niestety Bordowicz Kolasa Wołosz Szczepaniak żyją z pensyjek Powiatowyvh i tam jest wszystko ok .
- Olek, ale bzdury wypisujesz... Spotkanie wigilijne było ogłaszane już dawno. Było dla chętnych
- Dla sprecyzowanie tym którzy piszą a nie wiedzą co. Spotkanie było dla chętnych. A jeśli ktoś
- "Nie kasujemy komentarzy, które nikogo nie obrażają." - to dlaczego ten komentarz redakcji nie je
- pisałem dla kogo bo niektórzy ludzie pracujący właśnie w tym budynku jak co roku patrzą przez
- pisonline przecież zawsze stał na straży prawa i sprawiedliwosci ;)
- Podobno o północy skrytykuje powiat i Włosza.
Pogoda
Najnowsze zdjęcia
-
10. Festiwal Róży w Łasku
-
Święto Truskawki 2025 - część 1 (niedziela)
-
Święto Truskawki 2025 - część 4
-
Święto Truskawki 2025 - część 3
-
Święto Truskawki 2025 - część 2
-
Święto Truskawki 2025 - część 1
-
Walne zebranie delegatów Łaskiej Spółdzielni Mleczarskiej
-
III Piknik Kół Gospodyń Wiejskich z Powiatu Łaskiego
-
Maturzyści z LO w Kolumnie zakończyli rok szkolny
-
Kwietna łąka Młodzieżowej Rady Miejskiej