Obóz nad Zatoką Gdańską
Przed kilkoma dniami grupa 40 osób, dzieci i młodzieży z naszej gminy wróciła z obozu rekreacyjno-sportowego organizowanego przez Uczniowski Klub Sportowy „Libero” Widawa działający przy Zespole Szkół w Widawie.
Obóz, podobnie jak rok temu odbył się nad Zatoką Gdańską, w malowniczej Stegnie - letniej stolicy radiowej jedynki. Wypoczynek odbywał się w dniach 25 czerwca – 6 lipca w OW „Krakus”, którego wysoki standard oraz wyśmienite wyżywienie serwowane przez szefową kuchni przypadło do gustu nawet najbardziej wybrednym obozowiczom. Kadrę obozu stanowili: Katarzyna Pilarska, Robert Majczyk, Kamil Sowała oraz organizator, kierownik obozu i ratownik w jednej osobie Mirosław Szkudlarek.
Tegoroczny wypoczynek nie mógł przebiegać bez stałych punktów obozów UKS „Libero”, czyli porannych zapraw, kąpieli w morzu i plażowania, obozowych igrzysk sportowych, rozgrywek w piłkę siatkową i piłkę nożną, turniejów w boule, siatkówkę plażową i siatkonogę, zawodów w biegach na orientację, parku linowego oraz gier i zabaw rekreacyjnych.
Powyższe elementy stały się już standardem podczas naszych obozów. Prócz powyższych udało się również zrealizować dodatkowy, bogaty program historyczno-krajoznawczy. W Stegnie zwiedziliśmy min. zabytkowy XV wieczny kościół, byliśmy przed pomnikiem zmarłej w Katastrofie Smoleńskiej pary prezydenckiej – Marii i Lecha Kaczyńskich. Byliśmy na wycieczce w Gdyni, gdzie zwiedziliśmy min. Muzeum Emigracji mieszczące się w dawnym Dworcu Morskim skąd wypływali min. emigranci do USA i Ameryki Południowej. Po zwiedzeniu Muzeum mogliśmy podziwiać jeden z największych wycieczkowców świata – niemiecki TUI Cruises, który zacumował w gdyńskim porcie.
Podziwialiśmy fregatę Dar Pomorza, spacerowaliśmy Skwerem Kościuszki na którym znajdują się min. pomnik Żagle i Josepha Conrada oraz pomnik Jana Pawła II, rzeźba na morzu – „Marzyciel”-„Dyrygent Fal”. Zwiedzaliśmy również Akwarium Gdyńskie, gdzie poznaliśmy szczegółowo faunę i florę mórz i oceanów, a szczególnie naszego przepięknego Bałtyku.
Prócz wycieczki do Gdyni zwiedzaliśmy również Krynicę Morską, gdzie podziwialiśmy widoki z latarni morskiej oraz punktu widokowego „Wielbłądzi garb” skąd roztacza się widok zarówno na Zatokę Gdańską i Zalew Wiślany. Spacerowaliśmy po przepięknej Krynickiej Marinie, która została odnowiona ze środków unijnych. Najważniejszym i najbardziej emocjonującym punktem wycieczki do Krynicy były jednak przejażdżki szybką łodzią motorową, która rozwijała niesamowite prędkości, a nagłe zwroty i przyspieszenia powodowały solidny zawrót głowy. Mało kto po tym rejsie nie był „mokry”.
W ramach odpoczynku po wrażeniach oraz celem doskonalenia umiejętności pływackich byliśmy również dwa razy na basenie przy sanatorium „Fala”, gdzie ciepła woda i bąbelki w jakuzzi pozwoliły nam zapomnieć o nie najlepszej tego roku pogodzie w Stegnie.
Wysoki standard zakwaterowania i wyżywienia, dodatkowe atrakcje podczas tegorocznego obozu przy stosunkowo niewielkim koszcie były możliwe dzięki środkom pozyskanym przez Zarząd UKS „Libero” oraz dotacji z Gminy Widawa. Dzięki min. środkom otrzymywanym z Gminy oraz przychylności Pana Wójta Michała Włodarczyka, możliwa jest organizacja wypoczynku na tak wysokim poziomie.
Pogoda w tym roku „średnio” nam dopisała, wszyscy jednakże wrócili do domów cali i zdrowi, „średnio opaleni”, uśmiechnięci i zadowoleni, pełni wrażeń i wspomnień, a pamiątkowe kubki, które otrzymali wszyscy uczestnicy obozu będą przypominać o wspaniałych chwilach spędzonych w wyśmienitym gronie i przyjaznej atmosferze nad naszym cudownym Bałtykiem.
Dokąd za rok? Tego nie potrafią odgadnąć nawet najstarsi górale. Pewnie nad morze, ale które? Może Adriatyk, może Czarne, a może standardowo Bałtyk? Możliwości jest wiele! Z taką Wspaniałą młodzieżą nawet na „koniec świata”!
Mirosław Szkudlarek
- Skomentuj [ 0 ]
- 10:30, 12.07.2017 r.
Wasze komentarze
Dodaj komentarz
Reklama





Popularne artykuły
- Jubileuszowy 10. Festiwal Róży (zdjęcia i video)
- Podziękowania z CSiR w Łasku
- 10. Festiwal Róż w Łasku na antenie TVP3 Łódź
- ZUS: jesteśmy przygotowani do wypłaty renty wdowiej od 1 lipca
- 10. Festiwal Róż – utrudnienia w ruchu
- Łask. Odeszli do wieczności
- Stracił panowanie nad motocyklem
- Weź mapę, wsiadaj do kajaka i na rzekę
- Ostrzeżenie przed upałem
- Spotkanie „Cyfryzacja zasobów geodezyjnych”
Reklama


Najnowsze ogłoszenia
- Kostka brukowa wokół pomników
- LETNISKO
- Wynajmę garaż
- Do wynajecia
- Toyota Yaris , benzyna, 2024 r, jak nowa
- Spszontanie
- Działki budowlane
- Stróżówka Portiernia Ochrona Wartownia Budka Parkingowa Pawi
- Skuter Aprilia Sonic 50 2T 2003r
- Mini Piła Akumulatorowa Imoum 2x Aku Mocna Lekka Mała Zestaw
Przeglądaj
Dodaj ogłoszenie bezpłatnie

Ostatnio na forum
- Jak zmienia się nasze miasto
- Szukam lokalnego korepetytora
- Podziękowanie
- Witam wszystkich, szukam lokalnego korepetytora
- Przerwy w oświetleniu ulic.
- Łohojsk nie powinien być już miastem partnerskim dla Łasku
- Zima,zima
- F16
- Czy mógłby ktoś wyjaśnić co z remontem drogi nr 473,cz będzie rondo w Bałuczu.
- Gdzie na bezpieczne zakupy
Więcej dyskusji
Najnowsze komentarze
- No fakt nie byłożle,ale... ceny róż kosmiczne. Nawet ,,głupie,,aksami
tki, Teraz koszt produ - No proszę! A tyle było gadania na poprzednią naczelnik, że kasa wydana na modernizację a operat
- A ja jestem za zlikwidowaniem likwidacji.
- Zgadzam się Zlikwidować jarmark albo zrobić tylko wieczór koncertów na jednej scenie Święt
- Nie wiem czy za organizację Jarmarku Łaskiego i Festiwalu Róż odpowiada ta sama osoba bo pierwsz
- Najlepiej, to wychodzi im, jazda po Łaskowskim Rynku -tak z 50 okrążeń na Wieczór -wyjedzie na
- Kierujący pojazdem jest obowiązany jechać z prędkością zapewniającą panowanie nad pojazdem,
- Na tych koleinach nic dziwnego że się przewrócił. Oczywiście władza nie przyzna się do błęd
- Zastanawiające jest jak powiat kontroluje wydawanie pieniędzy na geodezję w Łasku. W 2023 odbył
- W trakcie kursu nauki jazdy instruktor zadaje kursantowi pytanie kontrolne: - Dojeżdżasz do klasy
Pogoda
Najnowsze zdjęcia
-
10. Festiwal Róży w Łasku
-
Święto Truskawki 2025 - część 1 (niedziela)
-
Święto Truskawki 2025 - część 4
-
Święto Truskawki 2025 - część 3
-
Święto Truskawki 2025 - część 2
-
Święto Truskawki 2025 - część 1
-
Walne zebranie delegatów Łaskiej Spółdzielni Mleczarskiej
-
III Piknik Kół Gospodyń Wiejskich z Powiatu Łaskiego
-
Maturzyści z LO w Kolumnie zakończyli rok szkolny
-
Kwietna łąka Młodzieżowej Rady Miejskiej