Pierwsze mecze kontrolne za seniorkiami
W minionym tygodniu pierwsze mecze towarzyskie przed zbliżającym się sezonem rozegrały seniorki Łaskovii, które po raz ósmy z rzędu zagrają w rozgrywkach II ligi PZPS.
Po niespełna miesięcznych przygotowaniach, w środę łaskowianki udały się do Łodzi, gdzie zmierzyły się z drugim zespołem Budowlanych Łódź, przygotowującym się do rozgrywek juniorskich. W tym meczu lepsze okazały się podopieczne Bogdana Lipowskiego zwyciężając 3:1.
W sobotę Łaskovia wzięła udział w Ogólnopolskim Turnieju Otwarcia Sezonu 2017/2018 pod patronatem Prezydenta Miasta Częstochowy – Krzysztofa Matyjaszczyka. Ze względu na niefortunny dla części naszych siatkarek termin, łaskowianki do Częstochowy udały się w zaledwie 10-osobowym składzie, w którym znalazło się 7 seniorek i 3 zawodniczki z naszych grup młodzieżowych (w tym zaledwie 13-letnia Alicja Jaryszek oraz 15-letnia Karolina Chwiałkowska). W barwach Łaskovii mogliśmy oglądać nowe twarze: rozgrywającą Agatę Antosiak (ostatnio Mazovia Warszawa), libero Zuzannę Berkowską (ostatnio Joker Świecie), środkową Annę Grajewską (ostatnio Zryw Volley Iława) oraz atakującą Marlenę Wojtanię (ostatnio Skra Bełchatów). W składzie na turniej nie zabrakło znanych łaskim kibicom Pauliny Czubak, Mai Daleszczyk i Natalii Gruszczyńskiej. Wyjazdową dziesiątkę uzupełniła juniorka Aleksandra Felcenloben.
Mimo braków kadrowych łaskowianki rozegrały 2 wyrównane spotkania pokonując 2:1 (16:25, 25:21, 15:11) Silesię Volley Mysłowice i ulegając 1:2 (20:25, 25:20, 11:15) MKS-owi II Dąbrowa Górnicza. Jedynie spotkanie z gospodyniami zakończyło się gładką wygraną częstochowianek 2:0 (25:13, 25:16). Ostatecznie po rozegraniu wszystkich turniejowych gier Łaskovia została sklasyfikowana na miejscu czwartym ulegając gorszym bilansem setów ekipom z Dąbrowy Górniczej i Mysłowic.
Do inaugurującego ligę meczu z Krótką Mysiadło (7 października) pozostały niespełna 3 tygodnie. Kogo więc jeszcze będziemy mogli oglądać w barwach Łaskovii w nadchodzącym sezonie?
W drużynie pozostała większość podstawowych zawodniczek z ubiegłego roku. Oprócz siatkarek, które wzięły udział w turnieju w Częstochowie na parkiecie zobaczymy ponownie: Joannę Gruszkę, Magdę Stasiak i Agatę Gwardecką. Szeregi łaskiego zespołu opuściła libero Aleksandra Pizon, jednak w jej miejsce skład zasiliły dwie doświadczone zawodniczki: mająca za sobą grę w I lidze, wspomniana już wcześniej Zuzanna Berkowska i wracająca do treningów po przerwie macierzyńskiej wychowanka Maja Lipowska. Chęć gry w Łaskovii zadeklarowała też wieloletnia kapitan drużyny Aleksandra Mielczarek-Błońska, która aktualnie zmaga się z urazem pleców. Do zespołu ma dołączyć także rozgrywająca Magdalena Turek z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Skład uzupełniony zostanie przez juniorki Julię Wojtaszek i Marikę Grzesiak.
Przewidywany skład Łaskovii w sezonie 2017/2018
Rozgrywające: Joanna Gruszka, Agata Antosiak, Magdalena Turek, Julia Wojtaszek
Przyjmujące i atakujące: Paulina Czubak, Maja Daleszczyk, Agata Gwardecka, Marlena Wojtania, Alicja Jaryszek, Aleksandra Felcenloben, Marika Grzesiak
Środkowe: Aleksandra Mielczarek-Błońska, Natalia Gruszczyńska, Magda Stasiak, Anna Grajewska, Karolina Chwiałkowska
Libero: Zuzanna Berkowska, Maja Lipowska
Źródło: Łaskovia
- Skomentuj [ 0 ]
- 11:45, 19.09.2017 r.
Wasze komentarze
Dodaj komentarz
Reklama





Popularne artykuły
- Podziękowania z CSiR w Łasku
- 25. Święto Truskawki w Buczku- niedziela (zdjęcia, video)
- 10. Festiwal Róż w Łasku na antenie TVP3 Łódź
- ZUS: jesteśmy przygotowani do wypłaty renty wdowiej od 1 lipca
- 10. Festiwal Róż – utrudnienia w ruchu
- Ostrzeżenie przed upałem
- Weź mapę, wsiadaj do kajaka i na rzekę
- Zobacz gdzie zabraknie prądu
- Kontrola stanu bezpieczeństwa na Kąpielisku Miejskim w Łasku
- Spotkanie „Cyfryzacja zasobów geodezyjnych”
Reklama


Najnowsze ogłoszenia
- Kostka brukowa wokół pomników
- LETNISKO
- Wynajmę garaż
- Do wynajecia
- Toyota Yaris , benzyna, 2024 r, jak nowa
- Spszontanie
- Działki budowlane
- Stróżówka Portiernia Ochrona Wartownia Budka Parkingowa Pawi
- Skuter Aprilia Sonic 50 2T 2003r
- Mini Piła Akumulatorowa Imoum 2x Aku Mocna Lekka Mała Zestaw
Przeglądaj
Dodaj ogłoszenie bezpłatnie

Ostatnio na forum
- Jak zmienia się nasze miasto
- Szukam lokalnego korepetytora
- Podziękowanie
- Witam wszystkich, szukam lokalnego korepetytora
- Przerwy w oświetleniu ulic.
- Łohojsk nie powinien być już miastem partnerskim dla Łasku
- Zima,zima
- F16
- Czy mógłby ktoś wyjaśnić co z remontem drogi nr 473,cz będzie rondo w Bałuczu.
- Gdzie na bezpieczne zakupy
Więcej dyskusji
Najnowsze komentarze
- Prognoza i ważne informacje:
https://youtu.be/
WgPy9bzfiqo?s i=T0pBdVjEskgsFfZ
u Pozdrawiam s - W trakcie kursu nauki jazdy instruktor zadaje kursantowi pytanie kontrolne: - Dojeżdżasz do klasy
- U mnie są. A ty nie posadziłeś ?
- A kaczor nie dał nic, bo po nim nie będzie wdowy!
- Przecież wyraźnie napisano co będzie na spotkaniu. Czytać nie umiesz czy też nie jesteś w stan
- BYL PRZETARG CZY NIE?
- Pani Ewo proszę to zgłosić do gminy albo do Urzędu Miasta
- A skąd wiesz JANIE? Czy byłeś już na takich spotkaniach?
- I tym samym można ogłosić, że rewitalizacja zajączka została ukończona 😁.
- To spotkanie to będzie ble ble ble
Pogoda
Najnowsze zdjęcia
-
Święto Truskawki 2025 - część 1 (niedziela)
-
Święto Truskawki 2025 - część 4
-
Święto Truskawki 2025 - część 3
-
Święto Truskawki 2025 - część 2
-
Święto Truskawki 2025 - część 1
-
Walne zebranie delegatów Łaskiej Spółdzielni Mleczarskiej
-
III Piknik Kół Gospodyń Wiejskich z Powiatu Łaskiego
-
Maturzyści z LO w Kolumnie zakończyli rok szkolny
-
Kwietna łąka Młodzieżowej Rady Miejskiej
-
Obchody 85. Rocznicy Zbrodni Katyńskiej w Łasku