Niedziela, 19 maja 2024 r., imieniny Iwa, Piotra, Celestyna

Piękny mecz GKS Orkana Buczek z Wartą Działoszyn

6 maja 2018. Niedziela. Orkan podejmował na własnym obiekcie Wartę Działoszyn. Obie drużyny w jakże odmiennych nastrojach. Orkan szuka przełamania, a Warta niepokonana na wiosnę i trzecia w tabeli.

Kibice jak zwykle licznie przybyli. Brawo Wy !!! Pogoda piękna, słonecznie. Od samego początku meczu wysokie tempo gry. Aktywne strony boiska, jako drużyna prezentowaliśmy się dobrze. Mocno pracowali w przodzie Piotr Burski i Dawid Liśkiewicz. Właśnie od wysokiego pressingu Dawida i Łukasza Serafinowicza odebraliśmy piłkę gościom na ich połowie. Łukasz szarpnął lewą stroną i wrzucił. Akcję zamykał Piotr Burski, który celnym strzałem umieścił piłkę w siatce. Brawo Ty !!!

Prowadzimy 1:0, goście mogli szybko odpowiedzieć, ale Michał Chachuła końcami palców podbił piłkę na poprzeczkę po strzale Jardela Muniza Zatorskiego Cruza. Do przerwy wynik nie uległ zmianie, niestety na drugą połowę z powodu kontuzji nie mógł wybiec kapitan drużyny Patryk Niciak. W jego miejsce Oskar Mazerant.

Po przerwie tempo meczu nadal wysokie, Warta dążyła do wyrównania, a my staraliśmy się kąsać. Trener Tomasz Kmiecik dokonał zmian. Na boisku zameldowali się Jacek Majda, Dawid Kępniak i Dawid Miedwiediew. Zaangażowanie zawodników w meczu super. Szczególnie Piotr Gołuch zostawił kawał serducha na boisku Brawo Ty !!!

W ostatniej akcji meczu Dawid Miedwiediew stracił piłkę, ale powalczył o nią i podał do Piotra Burskiego. Bury nie kalkulował tylko od razu precyzyjnym lobem nad bezradnym bramkarzem posłał piłkę do siatki. Brawo Ty !!!  2:0 !!!Arbiter za chwilę zakończył mecz. Wracamy. Bardzo ważne trzy punkty i z dodatkowo silnym rywalem. To zwycięstwo podniesie morale drużyny.

Brawo drużyna !!!

Przed nami teraz trudny mecz wyjazdowy w Niewiadowie. Do tej pory przywieźliśmy tylko jedno zwycięstwo terenów rywali. Z Pajęczna. Jeszcze tylko 3 punkty przyjechały z Bełchatowa od Zjednoczonych.

Powody do zadowolenia miał też Patryk Niciak. Drużyna młodzieżowa prowadzona przez niego wysoko pokonała rówieśników z Zygier 13:0. 5 goli strzelił Mateusz Chęciński, 2 Jakub Kazimierczak i Bartek Rabski, po 1 Patryk Kostrzewa, Szymon Newill, Marcel Tomczyk i Paweł Musiałek.