Niedziela, 19 maja 2024 r., imieniny Iwa, Piotra, Celestyna

Przegrana Orkana na wyjeździe

Nie udał się Orkanowi wyjazd do Paradyża. Nasza drużyna przegrała 3:0. Pierwsza połowa do 43 minuty wyrównana. Od 15 minuty nawet z optyczną przewagą Orkana. Szansę miał Jacek Majda, ale nie zdołał przelobować bramkarza i Dawid Kępniak, który w dogodnej sytuacji nie trafił w bramkę.

W 30 minucie z powodu kontuzji boisko opuścił Piotr Gołuch. W 43 minucie dobrze funkcjonująca maszynka zacięła się i gospodarze objęli prowadzenie, dwie minuty później Paradyż prowadził już 2:0. Bramkę kontaktową mógł zdobyć Dawid Miedwiediew, ale nie wcelował w bramkę lubując bramkarza. Gospodarze jeszcze wyszli z kontrą i w ostatniej chwili przed stratą bramki uratował nas Patryk Niciak. Po zmianie stron w 54 minucie gospodarze zgasili nam światło strzelając trzecią bramkę po rzucie rożnym.

Nasza gra kompletnie się rozjechała, Paradyż mając wysoki wynik grał swobodnie. Odnotować warto jeszcze dobry mocny strzał Łukasza Serafinowicza, ale piłka poszybowała nad poprzeczką. Po za tym już nie było emocji, nie podjęliśmy walki i przegraliśmy zasłużenie. Ten mecz pokazał jak ważni są dla nas Łukasz Matuszczyk, Piotr Burski i Tomasz Królikowski. Na szczęście już na Stryków wracają. Paradyż to też drużyna, która nam wyjątkowo nie leży. Mamy z nimi najgorszy bilans z wszystkich drużyn 4 ligi, a przecież ponieśli w tym sezonie 13 porażek, w tym 8 u siebie.

Unia wygrała i wywalczyła awans do 3 ligi. Na drugie miejsce wskoczyła Warta Działoszyn. W dolnej części tabeli bez większych zmian. Tylko Pelikan II wywalczył punkty, ale mega ważna z GKS -em II. Tą porażką brunatni skomplikowali sobie sytuację w tabeli.

Do zakończenia sezonu jeszcze 4 kolejki. Z ligą pożegnają się Zjednoczeni Bełchatów, Zawisza i raczej Pilica. Spadek Warty Sieradz powoduje, że z ligą pożegna się jeszcze jedna drużyna. Walka prawdopodobnie rozegra się pomiędzy 5 drużynami i potrwa do ostatniej kolejki. W tej grupie jest Orkan, GKS II, Boruta, Pelikan II i Ceramika.

Orkan: Stryków [dom], Kutno i Łowicz [wyjazd], Zgierz [dom].

Łowicz: Paradyż [dom], Stryków [wyjazd], Orkan [dom], Kutno [wyjazd].

GKS II - Zgierz [wyjazd], Ner [dom], Pajęczno [wyjazd], Pilica [dom].

Ceramika - Unia [dom], Kwiatki [wyjazd], ZGB + 3, Warta [wyjazd].