Sobota, 18 maja 2024 r., imieniny Eryka, Aleksandry, Feliksa

Andrzej Siąkowski zwycięzcą Singlowego Turnieju Tenisowego 40+

W tym roku na łaskich kortach po raz drugi odbył się singlowy turniej dla zawodników w kategorii wiekowej powyżej 40 lat. W turnieju pojawiło się 6 uczestników, którzy zostali podzieleni na 2 grupy.

Zawodnicy musieli być bardzo dobrze przygotowani, gdyż temperatura na dworze wynosiła około 30 stopni w cieniu, a zawodnicy zagrali w sobotę i niedzielę po 2 mecze. W grupie A najlepszym zawodnikiem został Andrzej Siąkowski, który w grupie uplasował się przed Sewerynem Malągiem i Andrzejem Orlewskim. W grupie B najlepszy był Michał Ślusarczyk przed Bogumiłem Zwolińskim i Krzysztofem Krajewskim.

W niedzielę przed 9:00 rozpoczęły się gry półfinałowe. Seweryn Maląg szybko pokonał Michała Ślusarczyka 6/0 6/1. Drugi półfinał rozegrał się między Andrzejem Siąkowskim a Bogumiłem Zwolińskim. Andrzej zwyciężył 7/5 6/1.

W południe rozegrane zostały ostatnie mecze turnieju, które mogły być rewanżowymi za rozgrywki grupowe. W meczu o 3. miejsce Michał Ślusarczyk w tenisowej dogrywce pokonał Bogumiła Zwolińskiego 5/7 6/4 10/6. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Andrzej Siąkowski, który pokonał w finale Seweryna Maląga 6/3 6/1.

Źródło: tenislask.net

14:45, 02.08.2018 r.