Czwartek, 2 maja 2024 r., imieniny Zygmunta, Atanazego, Anatola

Orkan zwycięża w Byczynie

Orkan kontra Ner. Miejsce akcji Byczyna. Gospodarze w 3 pierwszych kolejkach grali na wyjazdach, skąd przywieźli 6 punktów. Dobry wynik. Jednak ostatni wyjazd zakończył się wysoką porażką termalnych i zdawaliśmy sobie sprawę, że będą się chcieli zrehabilitować.

Tak było, pierwszy kwadrans należał do gospodarzy. Aktywni, mocno dążyli do strzelenia gola, ale jak to zrobić i przechytrzyć defensywę kierowaną przez profesora Łukasza Matuszczyka. Jak śpiewał Bohdan Łazuka" tego nie wie nikt". Razem z Andrzejem Dolotem są jednym z najlepszych duetów stoperów w lidze.

Do tego bezbłędny Michał Chachuła w bramce. Gdy mieliśmy piłkę staraliśmy się by boisko było jak najszersze, gdy gospodarze byli przy piłce robiliśmy wszystko by było jak najwęższe. Formacje współpracowały ze sobą. Wyszumieli się gospodarze i gra się wyrównała, choć w pierwszej połowie za mocno Neru nie postraszyliśmy. Próbował Piotr Burski, Mateusz Wroński, akcja Patryka Niciaka, który odważnie głową zablokował zagranie rywala i ruszył lewą stroną, ale zagranie do Piotra Burskiego przecięli obrońcy.

Ner w pierwszej połowie był groźniejszy, ale nie potrafił nas napocząć. Szczególnie Łukasz Dynel sprawiał nam najwięcej problemów, ale i on nie potrafił nas skaleczyć.  Graliśmy mądrze.  Do przerwy bez zmian. Po przerwie na murawie pojawił się Łukasz Serafinowicz. Od początku drugiej odsłony Ner przycisnął, ale świetną okazję miał Piotr Burski. Idealnie w tempo wybiegł do zagrania Andrzeja Dolota  z głębi pola, ale bramkarz obronił. W rewanżu Ner trafił w słupek, a zmierzającą do bramki piłkę wybił Łukasz Matuszczyk.

Widać było, że przejmujemy inicjatywę, aktywne boki, mocno pracował Damian Siewiera z którym rywale mieli spore problemy. W 60 minucie Ner dostał zabójczą kontrę. Dalekie podanie do Damiana Siewiery. Siwy chciał strącić do Piotra Burskiego, ale piłka znalazła się przy nodze. Rozejrzał się i zobaczył wbiegającego Łukasza Serafinowicza. Idealnie w tempo zagrał, Łukasz ściął do środka i w sytuacji sam na sam uderzył obok bramkarza. Piłka odbiła się od słupka i wpadła do siatki. Gooooooool !!!1:0 prowadzimy. Widać było, że ten gol podciął skrzydła gospodarzom, a nas napędzał. Ten gol był jak podanie tlenu.

Gdy strzelamy gole jesteśmy jak wysokiej klasy drapieżnicy. Nasze akcje nabierają rozmachu." Ogień w szopie". Zaledwie 4 minuty później Grzegorz Kowalski mięciutko wrzucił, trącił piłkę głową obrońca,  piłka trafiła do Piotra Burskiego. Ruszył do Burego bramkarz, ale nasz napastnik z zimną krwią wykorzystał dogodną okazję. Gooooooool !!!2:0, a 180 sekund później Patryk Sławiński zagrał prostopadłą piłkę między stoperów, z za linii obrony jak z katapulty wystartował Michał Lewandowski i będąc oko w oko z bramkarzem umieścił piłkę w siatce. Goooooooool. 3;0 !!!!.

17 minut które wstrząsnęło Nerem. Po tych ciosach nie byli w stanie się podnieść. Próbowali i grali do końca, ale nie było w tej grze wiary jaką mieli w pierwszych minutach. Trener Tomasz Kmiecik robił roszady, Na boisko wbiegli Piotr Gołuch, Olek Michalski i nareszcie Dominik Cukiernik, który wraca po kontuzji. Jeszcze z wolnego groźnie uderzył Łukasz Matuszczyk, a za chwilę arbiter zagwizdał po raz ostatni.

Brawo Drużyna !!! Komplet punktów zdobytych na tak trudnym terenie. Szapo ba !!! Piękny rewanż za porażkę w poprzednim sezonie. Żeby osiągnąć taki wynik cała drużyna musi zagrać dobre zawody i tak było.  Trzeba jeszcze wyróżnić za tan mecz Kacpra"Karola"Wojtczyka. Żeby to była dla młodego motywacja do dalszej pracy, ale wszystko idzie w dobrym kierunku.

Po takiej victorii tak zwany występujący zazwyczaj nad ranem zespół suchej wargi jest całkowicie uzasadniony

Suchary dnia:Pierwsza zasada eskimosa: "nie jeść żółtego śniegu" i dlaczego na Ukrainie jedzą suche ciastka ? bo Putin ukradł im krym.

Orkan po tym zwycięstwie awansował na IV miejsce w tabeli, a jedyną drużyną z kompletem punktów jest Radomsko.

Ner Poddębice - GKS Orkan Buczek 0:3
Orkan gol: Łukasz Serafinowicz, Piotr Burski i Michał Lewandowski !!!
Orkan: Chachuła- Wojtczyk, Dolot, Matuszczyk, Kowalski- Lewandowski, Niciak, Sławiński, Siewiera, Wroński- Burski. Trener: Tomasz Kmiecik.