Czwartek, 2 maja 2024 r., imieniny Zygmunta, Atanazego, Anatola

Trzy punkty seniorów na inaugurację

Pierwszy historyczny występ seniorów UMKS Korab Łask zaplanowano w sobotnie popołudnie na łaskim CSiR. Seniorów oraz sędziów na boisko wprowadzali juniorzy klubu, do tego muzyka oraz flagi w barwach biało-czerwonych.

Drużyna wystąpiła w nowych strojach ufundowanych przez łaską firmę MMER, koszulki na rozgrzewkę zaś sponsorowała firma Dernet. Wszystko to wyglądało naprawdę fajnie. Sporą niewiadomą była tylko forma w debiucie zawodników gospodarzy no i przede wszystkim rywale LZS Wrońsko. Od pierwszych minut UMKS zaatakował i narzucił gościom swój styl gry. W pierwszym kwadransie przeważamy, ale dobrych okazji nie wykorzystują nasi napastnicy.

W 22 minucie zdobywamy pierwszego gola. W sporym zamieszaniu pod bramką rywali Mateusz Błaszczyk z bliska pakuje piłkę do bramki. Później dobre okazje mają jeszcze Mateusz Dobroszek czy choćby Piotr Jóźwiak, lecz wynik meczu się nie zmienił. W 39 minucie doskonałą okazję mają przyjezdni, ale bardzo dobrze w sytuacji sam na sam zachował się Kamil Bruchajzer. Zresztą Kamil oraz Piotrek Jóźwiak to najjaśniejsze postacie w dzisiejszym meczu.

Drugie 45 minut zaczynamy od mocnego uderzenia. Dobrą akcję zaczynamy lewą stroną boiska a podanie Mateusza Nowaka na gola, zamienia Rafał Kucharski. Mamy więc 2-0. Kolejne minuty to wciąż przewaga UMKS-u i sporadyczne akcje rywali. Na boisku pojawiają się zmiennicy m.in. Morawski Rafał czy Kacper Pawłowski. Pomimo kilku doskonałych sytuacji w drugiej połowie wynik nie zmienia się i spotkanie kończy się zwycięstwem UMKS Korab 2-0.

Podsumowując mecz, praktycznie przez całe 90 minut gracze z Łasku kontrolowali przebieg spotkania. Jednak w naszej grze sporo było jeszcze niedokładności a przede wszystkim skuteczności pod bramką rywali. Ale jak mówi klasyk „pierwsze koty za płoty”.

W kolejnym spotkaniu może być tylko lepiej.

Na zakończenie podziękowania dla sponsorów, którzy wspierają nasz klub, a są to: -Gmina Łask, firmy -MMER, Villaro, -Over Group, Dernet, -BK Business, -ClasicTech, -Elbud, -Jarmet, -Soligrano, -Toole, -Marwis, -DP Trans, -Salon Mody Teresa Kopias, -Stec sp.z o.o. oraz wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji meczu a w szczególności młodym zawodnikom naszego klubu i ich rodzicom.

UMKS Korab Łask - LZS Wrońsko 2 - 0 (1-0) 1-0 21 min, Mateusz Błaszczyk 2-0 46 min, Rafał Kucharski Umks Korab: Bruchajzer – Jóźwiak, Kendziak, Nebelski, Dudziński – Dobroszek, Kacprzak (69’ Prus), Nowak (63’ Pawłowski), Błaszczyk (57’ Malinowski) – Kucharski (80’ Nagrodzki) , Pietrasik (69’ Morawski). Rez. Sławomir Świątek. Trenerzy: Wiesław Siębor, Jakub Bednarek

Źródło: UMKS Korab Łask

Skomentuj [ 2 ]
11:45, 04.09.2018 r.

ojciec @ 12:09, 05.09.2018r. IP: *.*.169.35

Sponsorzy zastanowcie sie czy warto rozbijac pilke nozna w lasku,jest druzyna mulks ktora probowal wojskowy rozwalic z trenerzyna ,nie udalo sie to powolal korab,zeby zniszczyc sport w lasku i wykorzystywac wojsko

Bońek @ 16:33, 05.09.2018r. IP: *.*.135.90

ojciec umówmy się piłki nożnej w Łasku nie było od czasu Śp. Czesław Mirosa, A mulks trener kolarz, nawiasem radny (bezradny), obiektowy na CSiR gdzie trawa po kolana pastwisko wokół boiska nazywane bieżnią. Gdzie macie drużyny młodzieżowe w Łasku może Pogoń wam piłkę rozwala pracą bo chłopcy z rocznika 2003/2004 odeszli do pogoni i Warty Sieradz, gdzie macie rocznik 2005/2006 też w Pogoni czyli trener "Krzesełko" nie potrafił drużyn zbudować następny specjalista. I tak całe życie mu się zawodnicy rozchodzą 95/96 99/2000. Przejrzyjcie na oczy ciemna maso.
Zapomniał bym jeszcze o p L. Krysiaku, to macie powiew świeżej myśli szkoleniowej. Po wyborach pan Grzesio pokaże wam jak jest seniorów nie będzie, młodzie odchodzi od was, co nadal się nabieracie na gadkę kolarza.