Środa, 5 sierpnia 2020 r., imieniny Marii, Oswalda, Stanisławy

Pogotowie Reporterskie

Zaproszenie na film "Alfabet"

W Łaskim Domu Kultury odbędzie się szczególne wydarzenie. Bardzo Was zachęcamy do wzięcia udziału w tym wydarzeniu: rodziców, dziadków, pedagogów oraz tych, którym zależy na naszych milusińskich.

Szczegółowe informacje
Serdecznie zapraszamy na seans niezwykle poruszającego filmu dokumentalnego "Alfabet".

Wydarzenie odbędzie się w poniedziałek 24 września 2018 r. o godz. 18:00 w sali widowiskowej Domu Kultury przy ul. Narutowicza 11 w Łasku.

Wstęp wolny.

Prosimy o rezerwację miejsc siedzących klikając poniższy link:
https://745326-1.evenea.pl

Prosimy o wcześniejsze przybycie.

"Alfabet" pokazuje, w jaki sposób współczesny system edukacji determinuje nasz sposób patrzenia na świat i kształtuje naszą osobowość. Dolina Śmierci jest w filmie metaforą. W tym najbardziej gorącym miejscu na świecie nie rośnie nic, bo deszcz praktycznie tu nie pada. Gdy jednak w 2005 roku spadło go kilka centymetrów, w Dolinie pojawiły się kwiaty. Podobnie jest z ludzkim umysłem, który w sprzyjających warunkach również może rozkwitnąć. Jednak Sir Ken Robinson, ekspert od spraw edukacji, otwarcie przyznaje, że współczesny świat w sposób systematyczny niszczy potencjał wyobraźni zarówno w dzieciach, jak i w dorosłych.

Obserwujemy, jak wygląda ten proces na świecie. Yang Dongping, profesor z pekińskiego Institute of Technology, narzeka na coraz silniejsze traktowanie edukacji w Chinach w kategoriach rynkowych, co wciąga dzieci w niebezpieczną spiralę współzawodnictwa. Z drugiej strony niemiecki specjalista w tej dziedzinie – Andreas Schleicher dostrzega zalety wprowadzenia międzynarodowych standardów w zakresie testów, bo dają one równe szanse dzieciom. Tego typu rozwiązanie krytykuje jednak niemiecki badacz mózgu Gerald Hüther, a także francuski kreatywny edukator dzieci Arno Stern, którego syn André nigdy nie chodził do szkoły, a świetnie daje sobie dziś radę, jak również Pablo Pineda Ferrer, znany z filmu "Ja też!" pierwszy student z syndromem Downa, któremu udało się ukończyć uniwersytet."

reżyseria: Erwin Wagenhofer
scenariusz: Sabine Kriechbaum, Erwin Wagenhofer
gatunek: Dokumentalny
produkcja: Austria
Rok produkcji: 2013
czas trwania: 1 godz. 53 min.

Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=sV9ZzAXNMBk

Żródło: https://www.againstgravity.pl/films/alfabet

Skomentuj [ 0 ]
13:35, 05.09.2018 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Pogoda

Popularne artykuły


Reklama

Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie


Ostatnio na forum

Więcej dyskusji

Najnowsze komentarzeNajnowsze zdjęcia
© Copyright 2011-2020 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET