Czwartek, 2 maja 2024 r., imieniny Zygmunta, Atanazego, Anatola

Pogotowie Reporterskie

Kolejne zwycięstwo GKS-u

GKS Sędziejowice bo bardzo emocjonującym i wyrównanym meczu pokonał w Widawie LGKS Charłupia Mała 3:2 (2:2) w 8 kolejce spotkań sieradzkiej klasy A. Kolejne trzy punkty pozwoliły ,,Niebieskim" awansować na szóste miejsce w tabeli.

Do niedzielnego spotkania podopieczni Pawłowskiego wyszli bardzo zmotywowani z chęcią odniesienia kolejnego zwycięstwa z rzędu. Od pierwszych minut drużyna grała bardzo skoncentrowana. W 10 minucie meczu Kamil Krawczyk otworzył wynik spotkania. Świetnym strzałem popisał się Adrian Karbowiak, bramkarz gości obronił, ale przy dobitce Krawczyka był już bez szans.

Goście również mieli swoje sytuacje. Jedną z nich wykorzystali doprowadzając w 20 minucie do wyrównania po rzucie karnym. Damian Brodziak był blisko obrony tego strzału. Jeden jak i drugi zespół starał się grać dużo piłką. Spotkanie naprawdę mogło podobać się kibicom, którzy jak zwykle licznie stawili się na meczu. Dziękujemy za wsparcie!

Wracając do samego spotkania okazji do zmiany wyniku było co niemiara. W 25 minucie kolejny rzut karny podyktowany za faul na Adrianie Sobali wykorzystał Damian Karbowiak. Bramkarz gości wyczuł intencję strzelającego, ale na szczęście piłka po rękach golkipera wpadła do bramki. LGKS Charłupia Mała po raz kolejny odpowiedziała. Ładnym strzałem z okolicy jedenastego metra popisał się jeden z graczy Charłupi i mamy remis 2:2. Ponadto kilka minut później czerwoną kartkę otrzymuje Piotrek Kozłowski. Wynik do przerwy nie uległ już zmianie.

Druga część spotkania to napór gości, ale to Gieksa strzela bramkę. W 50 minucie spotkania Krawczyk drugi raz w tym meczu świetnym strzałem głową jak się później okazało ustalił wynik meczu. W 65 minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką napomniany został Damian Karbowiak. Charłupia atakowała, ale GKS w ,,9’’ przez prawie pół godziny bardzo dobrze się bronił. Cały zespół zostawił bardzo dużo zdrowia i pokazał duży charakter. Ostatecznie GKS Sędziejowice wygrywa 3:2. Jest jeszcze dużo do poprawy, ale z taką ambicją i zaangażowanie chłopaków można patrzeć z dużym optymizmem w przyszłość. Kolejny mecz już w najbliższą sobotę z Rokitą Rokitnica w Ostrowie. Walczymy dalej. Zapraszamy kibiców!

GKS SĘDZIEJOWICE – LGKS CHARŁUPIA MAŁA 3:2 (2:2)