Niedziela, 5 maja 2024 r., imieniny Ireny, Waldemara, Piusa

Seria Tęczy trwa!

TeczaBrodnia Autor: TeczaBrodnia 23.10.2018 17:10 Lista aktualności Seria Tęczy trwa!!! Seria Tęczy trwa!!! 6 kolejnych spotkań bez porażki to bilans zawodników Tęczy Brodnia. Kolejna drużyna która musiała uznać wyższość gospodarzy to KS Chojne które gościło w ostatnią sobotę na boisku w Buczku.

Obie drużyny w tabeli dzieliło zaledwie kilka punktów różnicy, Chojne bardzo dobrze wystartowało w rozgrywkach i przez długi okres czasu znajdowało się wysoko w tabeli. Później gracze Chojnego doznali lekkiej zadyszki i nieco osuwali się w dół tabeli, pomimo tego to solidna drużyna.

Tęcza natomiast od remisu z Konopnicą nie doznała smaku porażki i stopniowo wspinała się w górę tabeli. Mecz z KS Chojne wyglądał jak pojedynek dwóch zawodników w ringu, którzy najpierw badają swoje umiejętności a następnie przechodzą do ofensywy starając się zadawać ciosy przeciwnikowi z pominięciem gardy. Lepiej ciosy wyprowadzali zawodnicy Tęczy.

Dwa celne trafienia w pierwszej połowie dały im dwubramkowe prowadzenie. Po golach Piotra Janika i Wiktora Tylczyńskiego na punkty wygrywała więc Tęcza. Dodać należy obroniony rzut karny pod koniec pierwszej połowy przez Krystiana Klewina. Dało to zapewne większy spokój po zmianie stron gry. W 70 minucie z karnego nie pomylił się Błażej Waga i podwyższył wynik meczu. Goście jednak odpowiedzieli w 74 minucie zdobywając bramkę na 3:1. Ponadto w 80 Tęcza musiała grać w osłabieniu za sprawą drugiej żółtej kartki dla bramkarza. Mimo tych nie sprzyjających okoliczności końcowy wynik był pozytywny dla zawodników i drużyny Tęczy Brodnia.

Nadchodząca kolejka spotkań przynosi ze sobą ciekawe mecze. Mianowicie pierwsze sześć czołowych drużyn gra między sobą: MKS Zduńska Wola (5) - Jutrzenka Warta (2) KS Chojne (6) - LZS Brąszewice (4) Czarni Rząśnia (1) - Tęcza Brodnia (3) A więc spotkanie z liderem tabeli Czarnymi zapowiada się szlagierowo. Rząśnia to bardzo dobra drużyna, od lat grająca na poziomie okręgówki i z przeszłością w 4 lidze. Czarni Rząśnia będą zdecydowanym faworytem tego spotkania.

Ale jak to często w piłce nożnej bywa, wszystko jest możliwe i wynik spotkania jest sprawą otwartą.

Źródło: Tęcza Brodnia

11:25, 24.10.2018 r.