Piątek, 3 maja 2024 r., imieniny Marii, Aleksandra, Stanisława

Pogotowie Reporterskie

Unia Sieradz Męka pokonana

(fot. GKS Sędziejowice)

W meczu kończącym rundę jesienną Sieradzkiej klasy A gr II w sezonie 2018 GKS Sędziejowice pokonał na wyjeździe Unię Męka Sieradz 3:1 (1:0). Bramki dla naszego zespołu strzelali Damian Karbowiak z rzutu karnego, Kamil Krawczyk oraz Adrian Urbaniak

W niedzielnym spotkaniu liczyło się tylko zwycięstwo. Do spotkania z Unią Gieksiarze przystąpili osłabieni brakiem kilku podstawowych zawodników m. in Dominika Wojny (Domin powodzenia!), Sobali (kartki), Rafała Krawczyka czy Buczkowskiego (kontuzje). Nowe ustawienie zespołu przez trenera Pawłowskiego zdało jednak egzamin. Szansę na pokazanie się w większym wymiarze czasowym dostał m. in. nasz młody wychowanek Sebastian Balcerzak. Przebieg meczu to typowa walka z obu stron. Akcje jednej jak i drugiej drużyny mogły przynieść gole. Więcej spokoju pod bramką przeciwnika było jednak po stronie ,,Niebieskich”. Wynik spotkania w 29 minucie otworzył Damian Karbowiak po faulu w polu karnym na Kamilu Krawczyku.

Tuż po zmianie stron po świetnej kontrze całego zespołu na gola zamienił Krawczyk. Gospodarze odpowiedzieli w 62 minucie ładnym golem po strzale głową z rzutu rożnego. Przestój w grze spowodował utratę bramki oraz wprowadził małą nerwowość w poczynaniach Gieksy. Na szczęście po kolejnej świetnej kontrze Adrian Urbaniak ostudził zapędy Gospodarzy i podwyższył prowadzenie w 81 minucie. Wynik do końca spotkania nie uległ już zmianie i ostatecznie GKS zdobywa kolejne punkty w tabeli.

Cieszą na pewno kolejne trzy punkty zespołu. Najważniejsze było zwycięstwo w tym meczu i cel udało się zrealizować. Rundę kończymy na bardzo dobrym jak na beniaminka drugim miejscu w tabeli. Nie popadamy jednak w samo zachwyt. Podczas zimowej przerwy dalej bardzo ciężko pracujemy i zobaczymy co przyniesie przyszłość - relacjonuje trener GKS-u Sylwester Pawłowski.

Podsumowując rundę jesienną w liczbach GKS w 15 spotkaniach odniósł 10 zwycięstw, 4 razy ,,Niebiescy” schodzili z boiska pokonani, a w jednym spotkaniu padł remis. 31 punktów pozwoliło po pierwszej rundzie zająć 2 miejsce ustępując w tabeli tylko Sokołowi Goszczanów. Przed zespołem około 2 miesięczna przerwa. Wznowienie treningów i przygotowań do rundy wiosennej planowane jest na połowę stycznia.

UNIA MĘKA SIERADZ - GKS SĘDZIEJOWICE 1:3 (0:1)