Środa, 1 maja 2024 r., imieniny Józefa, Jeremiego, Lubomira

Faza zasadnicza Miejskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki

Do końca ostatniej rundy fazy zasadniczej decydowały się losy awansu do strefy medalowej 🏅 w tegorocznych rozgrywkach Miejskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki! W dwóch meczach sprawę załatwił Księżyc.pl, który zgarnął 6 oczek za 2 wygrane bez straty seta i z 15 punktami zajął 3 miejsce w tabeli.

Awans zapewnił sobie także Kombajn 🚜 wygrywając 2:0 z ekipą Byle przez Siatę 🛩. Wicemistrzowie zakończyli fazę zasadniczą z 17 oczkami, na drugim miejscu.

Do końca decydowały się losy ostatniego wolnego miejsca w najlepszej piątce. W kluczowym starciu Bydlaki 🐂 wygrały 2:1 z Niezdecydowanymi 🙂🙃, ale stracony set sprawił, że losy awansu były już w rękach ich rywali.

Jako pierwsi szansę wykorzystali Niezdecydowani pokonując Łask-awców 2:0 i choć w fazie zasadniczej wygrali tylko 4 z 8 meczów, to bardzo dobra postawa w przegranych spotkaniach (wszystkie zakończone w tie-breakach) sprawiła, że zajęli czwarte miejsce z 15 oczkami.

To praktycznie przekreśliło szansę Bydlaków na awans do Top 5, gdyż aby tak się stało Carland musiał zdobyć mniej niż 8 małych punktów w starciu z Gryfem. Mecz zakończył się wynikiem 2:0 (25:18, 26:24) dla aktualnych mistrzów, co sprawiło, że łaskowianie umocnili się na prowadzeniu, a Carland uzupełnił stawkę finalistów.

Kolejny etap rozgrywek ruszy już w przyszłym tygodniu. Najlepsze 5 zespołów rozegra kolejną rundę spotkań systemem "każdy z każdym", z zaliczeniem wszystkich wyników z poprzednich gier. Podobnie rywalizacja będzie wyglądać w grupie grającej o miejsca 6-9.