Środa, 27 maja 2020 r., imieniny Jana, Juliusza, Radowita

Pogotowie Reporterskie

Zabiegi agrolotnicze w lasach województwa łódzkiego

Uwaga! W lasach województwa łódzkiego rozpoczęły się zabiegi agrolotnicze. Przeprowadzenie tego typu działań jest konieczne ze względu na zagrażającą trwałości lasu obecność szkodliwych owadów.

W czasie wykonywania oprysków będzie obowiązywał całkowity zakaz wstępu na powierzchnie, które będą podlegały zabiegowi.

Teren zostanie oznakowany tablicami informacyjnymi.

Pamiętajmy, że podczas wykonywania zabiegu i w ciągu 24 godzin po jego zakończeniu, w strefie zagrożonej (teren bezpośrednio objęty opryskiem oraz pas w odległości 500 m od jego granic) należy zachować środki ostrożności tj. nie przebywać lub niezwłocznie się wycofać z zagrożonego terenu oraz nie pozostawiać na pastwiskach i wybiegach bydła oraz innych zwierząt gospodarskich (chodzi zarówno o uniknięcie ryzyka skażenia chemicznego, jak też wystraszenia zwierząt gospodarskich przez nisko latający samolot).

Przez okres 14 dni od wykonania zabiegu należy powstrzymać się od zbioru runa leśnego, wykaszania traw oraz pojenia zwierząt gospodarskich ze zbiorników o otwartym lustrze wody typu stawy, sadzawki itp.

Zabiegi potrwają do końca maja!

 

Źródło: WCZK

Skomentuj [ 1 ]
08:30, 14.05.2019 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

ech @ 16:08, 14.05.2019r. IP: *.*.235.131

Szyszko by wyciął las - a nie jakieś opryski robić??!

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Pogoda

Popularne artykuły


Reklama

      

Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie


Ostatnio na forum

Więcej dyskusji

      

Najnowsze komentarzeNajnowsze zdjęcia
© Copyright 2011-2020 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET