Wtorek, 26 maja 2020 r., imieniny Filipa, Pauliny, Eweliny

Pogotowie Reporterskie

Oznakowanie i dostawa nowych pojemników - aktualny harmonogram

Spółka ”EKO-REGION” Oddział Łask uprzejmie prosi właścicieli nieruchomości położonych w niżej wymienionych miejscowościach o wystawienie przed posesje pojemników na zmieszane odpady komunalne oraz szkło w celu ich oznakowania naklejką z nazwą odpadów.

W tym dniu zostanie również dostawiony pojemnik w kolorze brązowym (dotyczy nieruchomości które nie posiadają pojemnika na bio) oraz  niebieskim na papier - zgodnie nowymi zasadami segregacji.

Uwaga: W przypadku braku numeru nieruchomości prosimy o jej oznakowanie. Prosimy nie chować pojemników do czasu ich oklejenia.

Rozszerzony zakres wymiany na przyszły tydzień.


Terminy
Miejscowość
10 czerwca 2019 r. /poniedziałek/
GMINA: STRYJE KSIĘŻE, STRYJE PASKOWE, JABŁONKI, WOLA  ŁASKA

ŁASK ULICE: BATOREGO, ŻYTNIA
11  czerwca 2019 r. /wtorek/
GMINA: BUDY STRYJEWSKIE, MŁYNISKO, WINCENTÓW,

ŁASK ULICE: 1 MAJA, BRONIEWSKIEGO, OKRZEI, CZARNECKIEGO, KASPROWICZA, KARPIŃSKIEGO, KWIRAMA, MICKIEWICZA, JANA ŁASKIEGO
12 czerwca 2019 r. /środa/
GMINA: OKUP WIELKI, KOLONIA BILEW, MIKOŁAJÓWEK, BAŁUCZ, KOLONIA BAŁUCZ
13 czerwca 2019 r. /czwartek/
GMINA: BORSZEWICE CMENTARNE, BORSZEWICE KOLEJOWE, ULEJÓW

ŁASK ULICE: WIEJSKA, UTRATA, KOLEJOWA,SZKOLNA, PODLEŚNA, ORZECHOWA LUTOMIERSKA, LESZCZYNOWA, JODŁOWA, DĘBOWA, CISOWA, CHABROWA, BOROWIKOWA, BOHATERÓW WRZEŚNIA
14 czerwca 2019 r. /piątek/
GMINA: BORSZEWICE KOŚCIELNE, OKUP MAŁY
15 czerwca 2019 r. /sobota/
GMINA: ROKITNICA,   

KOLUMNA ULICE: 3 MAJA, A. JAWORNICKIEGO, BAZAROWA, DOLNA, GDAŃSKA, GRANICZNA, GRZYBOWA, JAGIEŁŁY, K. PARYSKIEJ, KOPERNIKA, KRASICKIEGO, KS. J. CZAJKOWSKIEGO, KRESOWA, KWIATOWA, LEŚNA, LEŚNIKÓW POLSKICH, LETNIA,  LUBELSKA,  ŁANOWA, ŁĄCZNA,  MIODOWA, MODRZEWIOWA, NISKA, OSTATNIA, ORZESZKOWEJ, PIASKOWA, PIĘKNA, PIOTRKOWSKA, PL. SZARYCH SZEREGÓW, PLAŻOWA, POWST. STYCZNIOWYCH, PROSTA, SKROMNA, SZWEYCERÓW, TOROWA, TUWIMA, WCZASOWA, WILEŃSKA, WYSOKA, WYSPIAŃSKIEGO, ZAKOPIAŃSKA
 

 

Pozostałe nieruchomości zostaną wyposażone w późniejszym terminie

 

 

Od 1 lipca zmianie ulegają zasady segregacji odpadów na terenie gminy oraz kolory i oznaczenie pojemników do segregacji. Poniżej przedstawiamy co zmieni się w obecnym systemie segregacji.

Skomentuj [ 8 ]
15:00, 08.06.2019 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Piotr @ 23:22, 08.06.2019r. IP: *.*.36.62

Mamy "ekologie" każdy "dziesięć koszy" w skali kraju jakie to są liczby. Przecież papier albo bioodpady na wysypisku to straszne zagrożenie. Niedługo będą oddzielne pojemniki na skórki od mandarynek i inne na te od pomarańczy. Witamy w UE.

jak wybraliśmy tak mamy @ 08:02, 10.06.2019r. IP: *.*.47.182

Biedaku, nie kompromituj się, nie błaźnij! Zapytaj się mieszkańców miast dobrze zarządzanych, np. kogoś z Sieradza, ile mają pojemników i od kiedy. Dowiesz się, że kilka pojemników i to już od kilkunastu lat, a na dodatek tam płacili do tej pory chyba poniżej 10 zł od osoby (tak panie fotoburmistrz - od osoby! a śmieci wywozi spółka komunalna) i jeśli nawet opłata wzrośnie im o połowę, nadal będzie to kwota znacząco niższa niż w Łasku, w którym włodarzowi najlepiej wychodzi łapanie się na jak największej liczbie fotek, w tym zwłaszcza z nic nie znaczących wydarzeń.

Makary @ 09:58, 10.06.2019r. IP: *.*.43.250

Piotrze, to twoje ""dziesięć koszy" w skali kraju jakie to są liczby" dobitnie świadczy, że żyjesz sobie na zabitej dechami dalekiej prowincji, niewiele obchodzi cię co się dzieje na świecie - wsi spokojna, wsi wesoła..., gdzie ekologia to wyłącznie jakieś lewackie fanaberie, a śmieci dzieli się na dwie frakcje - te do spalenia w piecu albo beczce za stodoło i drugą, którą wywozi się do lasu.

Dowiedz się i zapamiętaj - w wielu miastach w Polsce już od dawna w pełni segreguje się śmieci i są nawet takie, gdzie nie trzeba będzie dostawiać żadnych nowych koszy.

Powiem ci więcej, są takie miasta w Polsce, które wyposażają posesje w kompostowniki, albo przynajmniej je popularyzują, aby niepotrzebnie nie wywozić i nie ponosić zbędnych kosztów na odpady, które można przetworzyć na miejscu i pewnie nie uwierzysz, ale te rozwiązania proponuje się także mieszkańcom bloków! To jest dopiero lewactwo, co nie?

do Makary @ 12:43, 10.06.2019r. IP: *.*.177.60

Niestety chyba "prawak" i tak tego nie zrozumie. Zatrzymał się w rozwoju gdzie śmieci się pali w piecu albo wywozi do lasu.

Janko @ 14:39, 10.06.2019r. IP: *.*.209.44

A co mają mówić w Japonii skoro tam sortują do 34 koszy
https://www.portalsamorzadowy. pl/gospodarka-komunalna/chciel ismy-byc-druga-japonia-tam-smi eci-segreguja-na-34-kategorie, 77426.html

Piotr @ 22:49, 11.06.2019r. IP: *.*.30.216

Przykre że tylu ludzi jest tak ociemniałych. Nie dość że zmusza się nas do segregacji która jest dobra ale bez przesady to w dodatku ceny za odbiór stale są podnoszone i to drastycznie. Jakby tego było mało nie wynika to z niczego innego jak ze zwykłej polityki prowadzonej przez eurokratów!
To że zachód ma jakieś tam rozwiązania nie oznacza z automatu, że są one dobre czego dowodem jest choćby lansowanie wszelkiego rodzaju patologii.
Japonia? Japonia była też dowodem na wyższość elektrowni jądrowych. Dziś po katastrofie w Fukushimie budują nowe elektrownie węglowe. Chiny odchodzą od segregacji jako nieopłacalnej ale to podobno ja jestem zaściankowy drodzy przedmówcy.

Wiesniak @ 08:44, 13.06.2019r. IP: *.*.129.2

Piotr:
Wzrost cen jest powodowany wzrostem kosztów (paliw, płac, energii). A o to zadbali nasi lokalni "władcy" a nie europejscy. ;)

Lansowanie patologii ?
Jak na razie to w Polsce jesteśmy najlepsi w lansowaniu głupoty, czego Ty jesteś wybitnym przykładem ...

Awaria w Fukushimie była następstwem tsunami. Nie wszystko da się przewidzieć. A elektrownie węglowe (nie wnikając już nawet, że będą o emisji o niebo mniejszej niż u nas) powstają jako awaryjne zasilanie na wypadek konieczności wyłączenia np. kolejnej atomowej, a nie zamiast nich.

Chiny jako przykład ... dzięki.
Segregacja nieopłacalna ? No dla takich durniów jak Ty to na pewno. Jak się liczy tylko monety w kieszonce ... Ale jak zaczniesz liczyć koszty naprawy zdrowia, środowiska, szkody klimatyczne ... to bilans już nie jest ujemny.

Pzd.

Wiesniak @ 10:02, 13.06.2019r. IP: *.*.129.2

Taka dygresja na temat ekologii.

Na "srajtaśmę" dla "Piotrusia" mają iść nowe drzewa, a nie tony opakowań które on produkuje, kupując w internecie bo tam taniej 3 zeta na 100, a on nie da zarobić lokalnemu "zdziercy" ...

On sobie też kupi 7 metrowe auto z 3 litrowym silnikiem aby zadać "szyku" na wiosce (choć wozi tylko siebie i 4 piwka), choć płacze, ze nie ma nim gdzie zaparkować, paliwo drogie więc założy LPG do AMG ... ale szpan na wsi jest.

Wydobycie metali to koszt energii i pracowników, degradacji środowiska, szkód górniczych itd. Ale Piotruś wywaliłby to wszystko do "dziury" , no chyba, że na gaz zabrakło to może się pofatyguje do skupu ...

Codziennie ze 4 piwka , a butelki i puszki ... co się będzie przejmował, przeca go stać, zapłacił, to do "dziury" ...

A teraz przemyśl chłopaczku czy nie lepiej i wygodniej ... :

Dać czasem zarobić "lokalsowi" obejrzeć towar u niego i świadomie kupić co potrzebujesz, choćby te 3% drożej, bo on zapłaci tu podatek i zwróci Ci się w remontach dróg, wodociągów itp.
Kupić sobie nowoczesne, małe autko które jest tanie w eksploatacji , choć mniej szpanerskie, a za zaoszczędzone na paliwie, czasie , eksploatacji "diengi" wynająć sobie raz na jakiś czas ekstra furę i zabrać "foczki" i "kumpli" na "pojazdówkę". Myślę, że i na hotel by Ci zostało.

Jak "kiepy" będziesz wrzucał do kosza, to i będzie gdzie kocyk rozłożyć.

A jak puszki i butelki przeznaczysz na odzysk, to może i za 30 lat na "jesień" życia będzie Ci łatwiej oddychać.

Pzd.

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Pogoda

Popularne artykuły


Reklama
      

Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnieOstatnio na forum

Więcej dyskusji

      

Najnowsze komentarzeNajnowsze zdjęcia
© Copyright 2011-2020 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET