Wtorek, 26 maja 2020 r., imieniny Filipa, Pauliny, Eweliny

Pogotowie Reporterskie

Śmiertelne potrącenie pieszego - policja ponawia apel o noszenie odblasków!

Do tragicznego w skutkach wypadku drogowego doszło w poniedziałek, 10 czerwca 2019 r. około godziny 22.00 w miejscowości Bachorzyn. W trosce o bezpieczeństwo pieszych, policjanci ponawiają apel o noszenie elementów odblaskowych.

Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności  tragicznego wypadku, który miał miejsce około godziny 22.00 w miejscowości Bachorzyn, na odcinku drogi wojewódzkiej nr 484. Jak wstępnie ustalili, 31-letni mieszkaniec gminy Zelów kierujący volkswagenem passatem, jadąc od Buczku w kierunku Zelowa, potrącił mężczyznę, który poruszał się środkiem drogi. W wyniku poniesionych obrażeń 44-letni pieszy poniósł śmierć na miejscu. Niestety pieszy nie posiadał na sobie żadnych elementów odblaskowych. Kierowca volkswagena był trzeźwy.

Przypominamy i apelujemy do wszystkich uczestników ruchu o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze oraz o noszeniu elementów odblaskowych przez pieszych.

Pamiętajmy – odblaski ratują nasze życie! Po zmroku pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 20 - 30 metrów. Osobę wyposażoną w elementy odblaskowe widać z odległości 150 metrów. Wielu tragedii dałoby się uniknąć, gdyby ich uczestnicy nosili elementy odblaskowe.

Obowiązkowe używanie odblasków dotyczy wszystkich pieszych poruszających się po zmroku w terenie niezabudowanym. Odblaski znacząco poprawiają widoczność pieszego i mogą uratować mu życie. Kierowca o wiele wcześniej zauważy pieszego wyposażonego w kamizelkę lub opaskę odblaskową i będzie miał więcej czasu na reakcję. Pamiętajmy o własnym bezpieczeństwie.

Zachęcamy do noszenia elementów odblaskowych o każdej porze dnia, także w terenie zabudowanym. Choć przepisy ruch drogowego nie nakładają obowiązku używania kamizelek i elementów odblaskowych  na pieszych, rowerzystów i motocyklistów i motorowerzystów na terenie zabudowanym lecz pamiętajmy o tym, że w dużym stopniu poprawiają one widoczność.

 

Dają kierowcom cenny czas na podjęcie prawidłowej reakcji – często ratującej zdrowie i życie.

 

 

Źródło: KPP Łask

Skomentuj [ 0 ]
14:55, 14.06.2019 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Pogoda

Popularne artykuły


Reklama
      

Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie


Ostatnio na forum

Więcej dyskusji

      

Najnowsze komentarze
Najnowsze zdjęcia
© Copyright 2011-2020 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET