Zróbmy wszystko aby ta mapa nie stała się czarna
18 czerwca 2019 roku, na Torze Łódź ,Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi zorganizowała brifing prasowy poświęcony ogólnopolskiemu projektowi związanemu z bezpieczeństwem drogowym podczas wakacji.
Od 19 czerwca 2019 roku rusza specjalna MAPA WYPADKÓW ŚMIERTELNYCH w Polsce. To jak będzie wyglądać pod koniec wakacji zależy od każdego uczestnika ruchu. Podczas wakacji 2018 roku na terenie Polski doszło do 592 wypadków śmiertelnych. Położenie woj. łódzkiego w centrum kraju gdzie przecinają się główne szklaki komunikacyjne a podczas letniego wypoczynku ruch jest szczególnie natężony niestety sprzyja powstawaniu zdarzeń drogowych. W wakacje 2019 doszło na naszym terenie do 41 wypadków śmiertelnych.
Uruchomiona od 19 czerwca MAPA , która obejmować będzie wakacje 2019 roku jest na starcie letniego wypoczynku wolna od punktów wskazujących wypadki śmiertelne. To jak będzie wyglądała na początku września zależy od każdego z nas. Każdej doby nanoszone będą wypadki śmiertelne , do których dojdzie w Polsce. Te z ostatniego dnia będą pokazywać się na czerwono, po dobie staną się czarnymi punktami na mapie kraju.
Podczas tego letniego projektu będziemy także obalać mity i potwierdzać fakty dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Pierwszym z nich jest to, że przy dobrych warunkach atmosferycznych dochodzi do mniejszej liczby wypadków. Niestety to nieprawda. Do 70-80% wypadków dochodzi przy słonecznej pogodzie, bez opadów, w porze dziennej. Wakacje to nie czas odpoczynku od odpowiedzialności i wyobraźni.
Do brifingu doszło na Torze Łódź, który właśnie w wakacje /w każdy wakacyjny poniedziałek / uruchamia bezpłatne szkolenia technik jazdy. Inicjatywę tę KWP w Łodzi objęła patronatem. Podczas szkoleń uczestnicy zapoznają się w teorii i praktyce z technikami skrętu, hamowania i omijania awaryjnego oraz zjawiska poślizgu bocznego. Zajęcia prowadzą licencjonowani instruktorzy Akademii Bezpiecznej Jazdy Tor Łódź z wykorzystaniem nitki toru i płyt poślizgowych samochodami uczestników.
Źródło: KWP Łódź
- Skomentuj [ 0 ]
- 12:35, 19.06.2019 r.
Wasze komentarze
Dodaj komentarz
Reklama





Popularne artykuły
- Podziękowania z CSiR w Łasku
- 25. Święto Truskawki w Buczku- niedziela (zdjęcia, video)
- 10. Festiwal Róż w Łasku na antenie TVP3 Łódź
- ZUS: jesteśmy przygotowani do wypłaty renty wdowiej od 1 lipca
- 10. Festiwal Róż – utrudnienia w ruchu
- Ostrzeżenie przed upałem
- Weź mapę, wsiadaj do kajaka i na rzekę
- Zobacz gdzie zabraknie prądu
- Stracił panowanie nad motocyklem
- Kontrola stanu bezpieczeństwa na Kąpielisku Miejskim w Łasku
Reklama


Najnowsze ogłoszenia
- Kostka brukowa wokół pomników
- LETNISKO
- Wynajmę garaż
- Do wynajecia
- Toyota Yaris , benzyna, 2024 r, jak nowa
- Spszontanie
- Działki budowlane
- Stróżówka Portiernia Ochrona Wartownia Budka Parkingowa Pawi
- Skuter Aprilia Sonic 50 2T 2003r
- Mini Piła Akumulatorowa Imoum 2x Aku Mocna Lekka Mała Zestaw
Przeglądaj
Dodaj ogłoszenie bezpłatnie

Ostatnio na forum
- Jak zmienia się nasze miasto
- Szukam lokalnego korepetytora
- Podziękowanie
- Witam wszystkich, szukam lokalnego korepetytora
- Przerwy w oświetleniu ulic.
- Łohojsk nie powinien być już miastem partnerskim dla Łasku
- Zima,zima
- F16
- Czy mógłby ktoś wyjaśnić co z remontem drogi nr 473,cz będzie rondo w Bałuczu.
- Gdzie na bezpieczne zakupy
Więcej dyskusji
Najnowsze komentarze
- Kierujący pojazdem jest obowiązany jechać z prędkością zapewniającą panowanie nad pojazdem,
- Na tych koleinach nic dziwnego że się przewrócił. Oczywiście władza nie przyzna się do błęd
- Zastanawiające jest jak powiat kontroluje wydawanie pieniędzy na geodezję w Łasku. W 2023 odbył
- Prognoza i ważne informacje:
https://youtu.be/
WgPy9bzfiqo?s i=T0pBdVjEskgsFfZ
u Pozdrawiam s - W trakcie kursu nauki jazdy instruktor zadaje kursantowi pytanie kontrolne: - Dojeżdżasz do klasy
- U mnie są. A ty nie posadziłeś ?
- A kaczor nie dał nic, bo po nim nie będzie wdowy!
- Przecież wyraźnie napisano co będzie na spotkaniu. Czytać nie umiesz czy też nie jesteś w stan
- BYL PRZETARG CZY NIE?
- Pani Ewo proszę to zgłosić do gminy albo do Urzędu Miasta
Pogoda
Najnowsze zdjęcia
-
Święto Truskawki 2025 - część 1 (niedziela)
-
Święto Truskawki 2025 - część 4
-
Święto Truskawki 2025 - część 3
-
Święto Truskawki 2025 - część 2
-
Święto Truskawki 2025 - część 1
-
Walne zebranie delegatów Łaskiej Spółdzielni Mleczarskiej
-
III Piknik Kół Gospodyń Wiejskich z Powiatu Łaskiego
-
Maturzyści z LO w Kolumnie zakończyli rok szkolny
-
Kwietna łąka Młodzieżowej Rady Miejskiej
-
Obchody 85. Rocznicy Zbrodni Katyńskiej w Łasku