Czwartek, 6 sierpnia 2020 r., imieniny Jakuba, Sławy, Sykstusa

Pogotowie Reporterskie

Łasdamer to wyjątkowy produkt OSM Łask

Ser powstaje w wyniku połączenia dwóch metod produkcji: szwajcarskiej i holenderskiej. Miąższ jest miękki, elastyczny, a smak i zapach słodkawy,  w serach bardziej dojrzałych lekko ostry, orzechowy.


 
Ser Łasdamer jest produkowany metodą rzemieślniczą, dzięki temu każdy blok sera wygląda wyjątkowo. Powstaje z mleka najwyższej jakości. Jest produktem bardzo wymagającym, pielęgnowanym od samego początku, dojrzewa w piwnicach łaskiej mleczarni w swoim mikroklimacie, na drewnianych deskach, a przez cały czas jest doglądany i sprawdzany. Czas spędzony na dojrzewalni procentuje bogatym aromatem i niepowtarzalnym smakiem. Sery szwajcarsko - holenderskie to twarde sery.

Tajemnica ich smaku   tkwi w procesie ich wytwarzania, a także zależy od czasu wytwarzania sera. Im wyrób jest starszy tym jest wyraźniejszy w smaku. Są to jedne z najszlachetniejszych serów jakie istnieją.

Dziury w serze zawdzięczamy bakteriom propionowym, które podczas procesu dojrzewania wydzielają dwutlenek węgla. Tworzy on duże oczka w miąższu sera. Łasdamer produkowany jest z mleka najwyższej jakości. Ser posiada wyjątkowe walory smakowe, lekko słodki smak, delikatny zapach oraz dziury wielkości wiśni, które widać po przekrojeniu.

Ser leżakuje na chłodnej dojrzewalni, jest doglądany przez serowara, następnie jest przenoszony na ciepłą dojrzewalnię. Produkcja jest rzemieślnicza, z dbałością o każdy detal. Pełnię ich smaku można odczuć popijając kęsy sera słodkim winem.


W dniu 7 lipca 2019 na "Festiwalu Róży", można było skosztować zupę różaną, przygotowaną przez koło gospodyń wiejskich z maślanki OSM Łask.

Skomentuj [ 1 ]
19:20, 11.07.2019 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

smakosz @ 11:38, 12.07.2019r. IP: *.*.168.98

Mój ulubiony. Nie ma lepszego!

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Pogoda

Popularne artykuły


Reklama
Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie


Ostatnio na forum

Więcej dyskusji

Najnowsze komentarze
Najnowsze zdjęcia
© Copyright 2011-2020 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET