Kolejni funkcjonariusze w szeregach łaskiej policji
26 lipca 2019 roku na terenie Oddziału Prewencji Policji w Łodzi odbyło się ślubowanie 60 nowoprzyjętych policjantów, którzy po szkoleniu podstawowym w Szkole Policji w Słupsku rozpoczną służbę w kilkunastu jednostkach policji naszego garnizonu.
To trzecie przyjęcie do służby w tym roku. W marcu i maju do służby w łódzkiej policji wstąpiło 118 funkcjonariuszy. Kolejne zaplanowano na 12 września, 7 listopada i 30 grudnia 2019 roku. Akces chęci wstąpienia w nasze szeregi można zgłaszać cały rok. Zapraszamy !
W piątkowej uroczystości ślubowania na zaproszenie Komendanta Wojewódzki Policji w Łodzi nadinsp. Andrzeja Łapińskiego wzięli: w imieniu Wojewody Łódzkiego Pan Marcin Szmaja Zastępca Dyrektora Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego, Kapelan Wojewódzkiego Ośrodka Duszpasterskiego w Łodzi ks. ppor. Jacek Syjud, Wiceprezes Stowarzyszenia Rodzina Policyjny 1939 roku w Łodzi Pan Józef Kuczka, Członek Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów podinsp. Robert Pieniążek, Wiceprzewodniczący Związków Zawodowych NSZZ Pracowników Policji Pan Michał Bienias, a także kadra kierownicza Łódzkiego Garnizonu Policji oraz rodziny nowo przyjętych policjantów.
Rotę ślubowania wypowiedziało 47 policjantów i 13 policjantek.
"Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia. Wykonując powierzone mi zadania, ślubuję pilnie przestrzegać prawa, dochować wierności konstytucyjnym organom Rzeczypospolitej Polskiej, przestrzegać dyscypliny służbowej oraz wykonywać rozkazy i polecenia przełożonych. Ślubuję strzec tajemnic związanych ze służbą, honoru, godności i dobrego imienia służby oraz przestrzegać zasad etyki zawodowej."
Nowoprzyjętych policjantów osobiście powitał w szeregach Policji Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi generał Andrzej Łapiński, który w krótkim przemówieniu podkreślił znaczenie Policji i jej rolę w społeczeństwie. Przypomniał o wiekowej historii naszej formacji, aktach bohaterstwa i poświęcenia dla Narodu Polskiego. Na zakończenie insp. Andrzej Łapiński zwrócił się do rodzin nowych funkcjonariuszy prosząc o wyrozumiałość i wsparcie swoich najbliższych w tej niełatwej służbie.
Przypomnijmy, że kandydaci ubiegający się o przyjęcie do służby w Policji muszą przejść przez kilka etapów postępowania kwalifikacyjnego, które obejmuje m.in. testy z wiedzy, sprawności fizycznej, test psychologiczny, wywiad oraz komisję lekarską.
Źródło: KPP Łask
- Skomentuj [ 2 ]
- 13:50, 30.07.2019 r.
Wasze komentarze
lask @ 07:52, 01.08.2019r. IP: *.*.68.132
Jak Ci, ktĂłrzy trafiÄ tutaj bedÄ choÄ po 2 klasach gimnazjum i z IQ na poziomie 50 punktĂłw to moĹźe w koĹcu zrobiÄ porzÄ dek z parkowaniem na trawnikach a nie tylko bÄdÄ przejeĹźdĹşac jak paniska i mieÄ w d... takie wykroczenia.
stefan z przylesia @ 18:07, 02.08.2019r. IP: *.*.85.106
a ty się nawet auta nie dorobiłeś i parkowanie na zatłoczonym osiedlu cię nie dotyczy. dlatego donosisz na sąsiadów
Dodaj komentarz
Reklama





Popularne artykuły
- Odszedł Przemysław Sosnowski
- Łask. Odeszli do wieczności
- Łask. Odeszli do wieczności
- Metamorfoza łaskiego urzędu - komfort i dostępność dla wszystkich
- Łask. Odeszli do wieczności
- Łaskovia. Martyna Bulzacka z powołaniem do Reprezentacji Polski do lat 19
- Łask. Przetarg na sprzedaż nieruchomości położonych w Ostrowie
- Łask. Przebudowa ulicy Szpitalnej – podpisano umowę
- Pożar busów w Petronelowie
- Utrudnienia w ruchu na placu 11 Listopada w Łasku
Reklama


Najnowsze ogłoszenia
- Sprzatanie
- Do wynajecia
- Podnajmę lokal
- Plastikowe łubianki na owoce
- Oprawa muzyczna ślubów - skrzypce na ślub
- Wynajmę mieszkanie 46m2 w Łasku na Przylesiu
- Toyota Yaris 1,5 prod. 2024 rok jak nowa
- Spszotanie
- Porzadki
- Garaz do wynajecia
Przeglądaj
Dodaj ogłoszenie bezpłatnie

Ostatnio na forum
- Jak zmienia się nasze miasto
- Szukam lokalnego korepetytora
- Podziękowanie
- Witam wszystkich, szukam lokalnego korepetytora
- Przerwy w oświetleniu ulic.
- Łohojsk nie powinien być już miastem partnerskim dla Łasku
- Zima,zima
- F16
- Czy mógłby ktoś wyjaśnić co z remontem drogi nr 473,cz będzie rondo w Bałuczu.
- Gdzie na bezpieczne zakupy
Więcej dyskusji
Najnowsze komentarze
- Pozostając przy gminnych sprawach, na stronach fb można już przeczytać o kolejnej edycji kawy bi
- W moim świecie jeśli ktoś ma swoją prywatną działkę i jeśli nawet na tej działce rosną drz
- Ciekawe, który zaprzyjaźniony deweloper będzie te wille dla elit stawiał? Oby tylko projekt nie
- Takie tam przypomnienie żebyście państwowo nie zapomnieli o zapłacie podatku ;).
- Celina, co tam u żony słychać?? Gorące pozdrowienia.
- A jakie tempo byś narzucił??Bardzo podniosła uroczystość
- mazur da jsobie facet LUZ, Bo im starszy tym głupszy jestes CELYNA
- Tak, tylko że jak ktoś tu pisze iż ma to być osiedle dla elity, trzeba będzie pomyśleć o jaki
- Oj, ok. 300-400 metrowy domeczek na skarpie z basenikiem w nowoczesnej formie i ścianą na dolinę
- Przykładem takiego stwarzania właściwych warunków do budowy mieszkań są plany wycięcia i prze
Pogoda
Najnowsze zdjęcia
-
Maturzyści z LO w Kolumnie zakończyli rok szkolny
-
Kwietna łąka Młodzieżowej Rady Miejskiej
-
Obchody 85. Rocznicy Zbrodni Katyńskiej w Łasku
-
Kiermasz Wielkanocny 2025 w Łasku
-
Łask oddał cześć "Żołnierzom Wyklętym"
-
X Sesja Rady Powiatu Łaskiego
-
Oddział pediatrii po remoncie
-
33. finał WOŚP w Łasku
-
Spotkanie Świąteczno-Noworoczne 2025
-
IX sesja Rady Miejskiej w Łasku