Wtorek, 4 sierpnia 2020 r., imieniny Dominika, Protazego, Jana

Pogotowie Reporterskie

Obchody Święta Wojska Polskiego w Łasku (zdjęcia)

(fot. 32 BLT)

15 sierpnia br. w Łasku odbyły się obchody Święta Wojska Polskiego, 99. rocznicy Bitwy Warszawskiej oraz 100. Rocznicy wybuchu I Powstania Śląskiego.

Uroczystość rozpoczęła msza święta w Kościele Garnizonowym, której przewodniczył ks. kapelan Marek Bolanowski. W nabożeństwie uczestniczyła kadra 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego, parlamentarzyści, władze samorządowe, kombatanci, Łaskie Bractwo Strzelców Kurkowych oraz mieszkańcy Łasku.

Po nabożeństwie żołnierze przemaszerowali na plac 11 Listopada, gdzie ppłk. Krzysztof Gajos złożył meldunek zastępcy dowódcy 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego ppłk. Krzysztofowi Bień. Po złożeniu meldunku nastąpiło podniesienie flagi państwowej na maszt i odśpiewano hymn państwowy.

Podczas uroczystej zbiórki ppłk Bień wręczył wyróżnienia, medale resortowe oraz akty mianowań na kolejne stopnie wojskowe.

„Z okazji Święta Wojska Polskiego, życzę Wam, aby Wasza codzienna służba i praca, ofiarność i gotowość do wykonywania trudnych i odpowiedzialnych zadań nadal budziły należny wam podziw i szacunek polskiego  społeczeństwa. Życzę wam żołnierskiego szczęścia i satysfakcji z wykonywanego  tego trudnego i odpowiedzialnego zawodu i codziennej służby dla kraju. Składam wyrazy szacunku i podziękowań rodzinom żołnierskim, za ich poświęcenie i wyrozumiałość dla waszej codziennej  trudnej lotniczej służby, a wszystkim dziś wyróżnionym i awansowanym składam serdeczne gratulacje.” – powiedział w swoim przemówienia ppłk Krzysztof Bień.

Po przemówieniach okolicznościowych odczytano apel pamięci, oddano salwę honorową, a przybyłe delegacje złożyły kwiaty pod Pomnikiem Niepodległości. Na zakończenie głównych uroczystości odbyła się uroczysta defilada, która przemaszerowała wokół placu 11 Listopada.

Po oficjalnych obchodach święta odbył się piknik wojskowy pn. „WIERNI POLSCE”, który wspólnie z 32. Bazą Lotnictwa Taktycznego przygotowali: Urząd Miasta w Łasku, Starostwo Powiatowym oraz Łaskim Domem Kultury.

Jednostki wojskowe, które na co dzień współpracują z łaską bazą, podczas pikniku zaprezentowały swój sprzęt wojskowy. Wśród nich znaleźli się żołnierze i pracownicy z Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Łodzi, 15. Sieradzkiej Brygady Wsparcia Dowodzenia, 25. Brygady Kawalerii Powietrznej, Wojskowego Centrum Kształcenia Medycznego, Jednostki Wojskowej Komandosów, Wydziału ŻW w Łasku oraz Wojskowej Komendy Uzupełnień w Sieradzu.

W czasie festynu można było również posłuchać koncertu Orkiestry Wojskowej z Siedlec oraz posmakować wojskowej grochówki. Dla przybyłych mieszkańców organizatorzy przygotowali wiele atrakcji oraz występy artystów muzycznych.

 

Zobacz zdjęcia:

Obchody Święta Wojska Polskiego w Łasku

 

Źródło: 32 BLT

Skomentuj [ 0 ]
17:00, 18.08.2019 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Pogoda

Popularne artykuły


Reklama
Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie

Ostatnio na forum

Więcej dyskusji

Najnowsze komentarze

Najnowsze zdjęcia
© Copyright 2011-2020 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET