Środa, 12 sierpnia 2020 r., imieniny Klary, Lecha, Hilarii

Pogotowie Reporterskie

Sprawdzian umiejętności strażackich w Buczku

1 września 2019 r. na placu GS w Buczku odbyły się Gmine Zawody Sportowo – Pożarnicze. Zawody były pretekstem do sprawdzenia sprawności i gotowości bojowej druhówi zgromadziły blisko 250 osób dopingujących druhów z poszczególnych jednostek OSP.

W zawodach wzięło udział około 100 strażaków reprezentujących 12 drużyn: osiem drużyn męskich ze wszystkich jednostek OSP, 2 drużyny kobiece z Maleni i z Buczku oraz dwie młodzieżowe drużyny pożarnicze z Buczku.

Zawody rozpoczęły się zbiórką wszystkich druhów biorących udział w zawodach na placu przy Gminnej Spółdzielni. Meldunek o gotowości do zawodów złożył Komendant Gminny druh Wiktor Papuga Prezesowi Zarządu Gminnego i Wójtowi Gminy Buczek druhowi Bronisławowi Węglewskiemu. Kosz upominków i chóralne 100 lat wywołało wzruszenie u lubianego przez strażaków solenizanta druha prezesa Bronisława Węglewskiego. Wszystkie drużyny przygotowywały się do zawodów we własnym zakresie, a tory zadaniowe zostały rozłożone znacznie wcześniej przed zawodami.

W tym roku w komisji sędziowskiej znaleźli się przedstawiciele wszystkich jednostek z terenu gminy, a sędzią głównym został mł. brygadier Waldemar Kędziak z Komendy Powiatowej PSP w Łasku, który wsparty pomocą druhów z poszczególnych jednostek starał się sprawnie przeprowadzić poszczególne konkurencje i ustalić kolejność miejsc. Zawody przeprowadzono sprawnie, a uwagi dotyczące ewentualnych błędów były komunikowane dowódcom poszczególnych drużyn. Wyniki poszczególnych zespołów przedstawiane były na bieżąco, co było ważne zarówno dla widzów, jak i startujących druhów.

Zawody rozgrywano w dwóch konkurencjach: w biegu sztafetowym i konkurencji rozwinięcia bojowego.

Na wstępie zadanie wykonały drużyny młodzieżowe dziewcząt i chłopców z Buczku oraz drużyny żeńskie z Maleni i z Buczku. Drużyny młodzieżowe, nie miały jednak konkurentów w swoich kategoriach, był to więc rodzaj pokazu i sprawdzenia swoich umiejętności. Za przygotowanie do zawodów drużyn młodzieżowych należą się podziękowania i gratulacje, podobnie jak w poprzednich zawodach druhowi naczelnikowi Włodzimierzowi Czechowi z jednostki w Buczku.

Wśród drużyn kobiecych zespół z Maleni, lider poprzednich zawodów powiatowych 4 sekundami wygrał z drużyną kobiecą z Buczku. Drużyny były bardzo dobrze przygotowane, a w związku ze zwycięstwem drużyny z Maleni w ostatnich zawodach powiatowych oba zespoły będą reprezentować naszą gminę w zawodach powiatowych również w bieżącym roku.

Do rywalizacji w kategorii A – mężczyzn przystąpiły drużyny z OSP Malenia, OSP Buczek, OSP Czestków, OSP Wola Buczkowska, OSP Brodnia, OSP Luciejów, OSP Gucin i OSP Grzeszyn.

Zawody rozegrane zostały w konkurencjach:

- Sztafeta pożarnicza 7 x 50 m z przeszkodami,
- Ćwiczenie bojowe,
- Rozwinięcie bojowe MDP,
- Bieg sztafetowy 400 m z przeszkodami MDP.

Wyniki klasyfikacji wyglądały następująco:
1 miejsce MDP Buczek dziewczęta: 94pkt + 937pkt = 1031 pkt
1 miejsce MDP Buczek chłopcy: 101pkt + 937pkt = 1038 pkt

Kategoria C – kobiet:
1 miejsce OSP Malenia: bieg sztafetowy 68,1 sec. ćwiczenie bojowe 47,4sec – 115,5 pkt
2 miejsce OSP Buczek: bieg sztafetowy 72,2 sec ćwiczenie bojowe 67,9sec – 140 pkt

Kategoria A – mężczyzn
1 miejsce OSP Buczek: bieg szt. 59,8sec ćw. bojowe 37,7sec + 5pkt kary – 102,5 pkt
2 miejsce OSP Malenia bieg szt. 58,6sec + 5pkt kary ćw. bojowe 40,7sec – 104,3 pkt
3 miejsce OSP Wola Buczkowska bieg szt. 60,5sec ćw. boj. 39,1sec + 5pkt kary – 104,6 pkt
4 miejsce OSP Brodnia bieg szt. 63,1sec ćw. bojowe 49,5sec – 112,6 pkt
5 miejsce OSP Grzeszyn bieg szt. 65,7sec ćw. bojowe 52,4sec – 118,1 pkt
6 miejsce OSP Gucin bieg szt. 68,8sec ćw. bojowe 55,5sec – 124,3 pkt
7 miejsce OSP Luciejów bieg szt. 73,5sec ćw. bojowe 46,5sec + 15pkt kary – 135 pkt
8 miejsce OSP Czestków bieg szt. 80 sec. ćw. bojowe 47,9sec + 10pkt kary – 137,9 pkt

Wójt Bronisław Węglewski dziękując wszystkim druhom za zaangażowanie i bardzo dobre wyniki w szkoleniu przyznał nagrody pieniężne laureatom gminnych zawodów sportowo-pożarniczych, wręczając dyplomy i puchary pogratulował zwycięzcom, podziękował wszystkim druhom za zaangażowanie i udział w zawodach i życzył strażakom wielu sukcesów nie tylko w innych zawodach, ale i rzeczywistych akcjach ratowniczo – gaśniczych.

Laureatom zawodów drużynom MDP z Buczku, drużynom kobiecym z Maleni i Buczku oraz drużynom męskim z Buczku i Maleni, które będą reprezentować gminę Buczek na zawodach powiatowych 15 września w Łasku, Wójt Bronisław Węglewski życzył satysfakcji i dumy z osiagnięć, kwalifikacji do zawodów wojewódzkich, a wszystkich widzów i kibiców zapraszał do wsparcia drużyn podczas zawodów w Łasku w dniu zawodów powiatowych.

Tekst: Andrzej Zieliński

 

Źródło: Gmina Buczek

Skomentuj [ 0 ]
12:50, 09.09.2019 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Pogoda

Popularne artykuły


Reklama
Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie


Ostatnio na forum

Więcej dyskusji

Najnowsze komentarze
Najnowsze zdjęcia

© Copyright 2011-2020 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET