Środa, 12 sierpnia 2020 r., imieniny Klary, Lecha, Hilarii

Pogotowie Reporterskie

Dożynki gminno-parafialne we Wrzeszczewicach (zdjęcia)

(fot. UM)

W minioną niedzielę odbyły się dożynki gminno-parafialne we Wrzeszczewicach. Uroczystość rozpoczęła msza święta, którą odprawił proboszcz miejscowej parafii ks. Tomasz Kubik. Podczas przemówień okolicznościowych wielokrotnie dziękowano rolnikom za ich ciężką i ofiarną pracę.

Pamiętajmy, że ten rok jest szczególnie trudny, a to za sprawą suszy, która dotknęła całą Polskę. W części obrzędowej, starościna dożynek Agnieszka Nowak oraz starosta dożynek Mariusz Bonikowski przekazali gospodarzom uroczystości burmistrzowi Łasku Gabrielowi Szkudlarkowi i wiceprzewodniczącemu Rady Miejskiej w Łasku Stanisławowi Kołodziejskiemu chleb wypieczony z mąki z tegorocznych zbiorów. Następnie przedstawiciele sołectw wręczyli gościom dożynkowe kosze. Wybrano także ten najpiękniejszy, który decyzją jury trafił do rąk gospodarzy święta plonów.

Na odwiedzających dożynkową imprezę czekały warsztaty rękodzieła z zakresu sieradzkiego haftu ręcznego, wyroby regionalne, stoiska gastronomiczne, a dla najmłodszych wesołe miasteczko. Na scenie mogliśmy podziwiać występy podopiecznych ŁDK, jego filii w Kolumnie oraz dzieci z Niepublicznej Szkoły Podstawowej we Wrzeszczewicach. Wieczór upłynął na zabawie tanecznej z zespołem Paradise.

 

Zobacz zdjęcia:

Dożynki gminno-parafialne we Wrzeszczewicach

 

 

Źródło: UM

Skomentuj [ 2 ]
14:35, 11.09.2019 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Judas @ 23:05, 12.09.2019r. IP: *.*.17.176

Tam trwała kampania wyborcza pisdzielstwa.

ewa @ 00:24, 13.09.2019r. IP: *.*.154.131

i prostak Ciebiada też iest

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Pogoda

Popularne artykuły


Reklama
Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnieOstatnio na forum

Więcej dyskusji

Najnowsze komentarzeNajnowsze zdjęcia

© Copyright 2011-2020 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET