Sobota, 30 maja 2020 r., imieniny Feliksa, Ferdynanda, Zdzisława

Pogotowie Reporterskie

23-27 września – Tydzień Przedsiębiorcy w ZUS

Prowadzisz firmę, albo myślisz o założeniu własnego biznesu? Tydzień Przedsiębiorcy jest właśnie dla Ciebie. Od 23 do 27 września 2019, w każdej jednostce ZUS planowane są szkolenia i spotkania z ekspertami ZUS oraz pracownikami współpracujących z ZUS-em instytucji, które na co dzień zajmują się sprawami przedsiębiorców.

To już piąta edycja Tygodnia Przedsiębiorcy w ZUS. Za każdym razem staramy się, by w trakcie tego Tygodnia osoby zainteresowane prowadzeniem własnej działalności gospodarczej, mogły spotkać się nie tylko z pracownikami ZUS-u, ale także ekspertami z innych instytucji, które na co dzień zajmują się sprawami przedsiębiorców.

Tegoroczną edycję TP ZUS realizuje we współpracy z Państwową Inspekcją Pracy, która jest partnerem strategicznym kampanii PIP: „Pracuję legalnie.” Zapraszamy na szkolenia z udziałem pracowników PIP, które odbędą się w Łodzi, Zduńskiej Woli, Wieluniu, Rzgowie, Kutnie, Skierniewicach, Piotrkowie Trybunalskim, Tomaszowie Mazowieckim i Rawie Mazowieckiej.

W naszych jednostkach można też będzie spotkać się z pracownikami Powiatowych Urzędów Pracy, Urzędów Skarbowych i Urzędów Miast.

W Łodzi, w I Oddziale ZUS na ul. Zamenhofa 2, 24 września w godz. od 11:00 do 13:00, w jednym miejscu dyżurować będę przedstawiciele: Biura Promocji Zatrudnienia i Obsługi Działalności Gospodarczej, Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Powiatowego Urzędu Pracy, Państwowej Inspekcji Pracy, Izby Administracji Skarbowej, Głównego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich i Centrum Obsługi Przedsiębiorców. Specjaliści zgromadzeni w jednym miejscu, będą udzielali informacji na I piętrze w Sali Obsługi Klientów.

W naszych jednostkach prowadzić też będziemy szkolenia, które dotyczyć będą między innymi ogólnych zasad wypełniania i korygowania dokumentów ubezpieczeniowych, wypłaty świadczeń z ubezpieczenia chorobowego, kontroli zwolnień lekarskich, zbiegów tytułów do ubezpieczeń, legalnej pracy/zatrudnienia i prawa do świadczeń z tego tytułu, ubezpieczeń unijnych, ulg składkowych dla przedsiębiorców i konsekwencji ich stosowania.

Warto zwrócić też uwagę na szkolenia, które organizowane będą wspólnie przez II Oddział ZUS w Łodzi wraz z Łódzką Agencją Rozwoju Regionalnego. Tematem szkoleń będą „Fundusze na rozwój firmy”. Chodzi tu o pieniądze na start, pożyczki na inwestycje i nieruchomości w ramach inicjatywy JEREMIE.

W trakcie Tygodnia Przedsiębiorcy, nasi pracownicy będą także dyżurować poza siedzibami Zakładu. Spotkać nas będzie można m.in. w Powiatowych Urzędach Pracy, Urzędach Miast i Gmin czy niektórych Urzędach Skarbowych.

Zainteresowanych szkoleniami, wykładami i dyżurami, którzy chcieliby skorzystać z naszych propozycji zapraszamy na stronę internetową ZUS, www.zus.pl, gdzie znajdziemy więcej informacji o planowanym nadchodzącym Tygodniu Przedsiębiorcy.

 


Monika Kiełczyńska

Regionalny rzecznik prasowy ZUS

województwa łódzkiego

Skomentuj [ 0 ]
14:00, 18.09.2019 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Pogoda

Popularne artykuły


Reklama
      

Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnieOstatnio na forum

Więcej dyskusji

      

Najnowsze komentarzeNajnowsze zdjęcia
© Copyright 2011-2020 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET