Sobota, 30 maja 2020 r., imieniny Feliksa, Ferdynanda, Zdzisława

Pogotowie Reporterskie

Sezon grzewczy zbliża się wielkimi krokami

Każdego roku w okresie grzewczym Straż Pożarna w całej Polsce wyjeżdża i interweniuje setki razy przy pożarach sadzy, która zapala się w przewodzie kominowym i stwarza wysokie zagrożenie dla nas samych jak i całego naszego dobytku.

 

Również swoje śmiertelne żniwo zbiera także tlenek węgla tzn. "CZAD". Do tragedii najczęściej dochodzi w nocy podczas snu.

Zadbajmy o swoje własne życie i swojej rodziny robiąc systematyczne przeglądy i czyszczenia przewodów kominowych oraz o utrzymaniu wentylacji, szczególnie w pomieszczeniach kuchennych, kotłowniach i łazienkach.

Zachęcamy wszystkich mieszkańców Gminy Dobroń do wyposażenia swoich domów w czujki tlenku węgla lub czujki dymowe. To nie drogie urządzenia głośnym sygnałem zaalarmują wszystkich domowników o zagrożeniu lub o pożarze i urtaje życie, które jest tylko jedno.

A czy Ty zrobiłeś przegląd i przeczyściłeś już przewód kominowy w swoim domu i zakupiłeś czujke dymu aby móc spać spokojnie⁉

 

Źródło: OSP Dobroń

Skomentuj [ 0 ]
09:25, 20.09.2019 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Pogoda

Popularne artykuły


Reklama
      

Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnieOstatnio na forum

Więcej dyskusji

      

Najnowsze komentarzeNajnowsze zdjęcia
© Copyright 2011-2020 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET