Wtorek, 26 maja 2020 r., imieniny Filipa, Pauliny, Eweliny

Pogotowie Reporterskie

Cisza wyborcza w Łaskonline

W związku z obowiązującą ciszą wyborczą od soboty od godz. 00:00 do niedzieli do godz. 21:00, nie będzie można umieszczać komentarzy na portalu www.Łaskonline.pl

 

Wyjaśnienia Państwowej Komisji Wyborczej jednoznacznie wskazują, że zabronione jest agitowanie i podawanie sondaży wyborczych w ciszy wyborczej także w internecie. W obliczu obowiązujących przepisów, w nocy z piątku na sobotę zostanie wyłączona funkcja dodawania komentarzy na naszym portalu.

PKW podkreśliła, że zasady obowiązują na wszystkich portalach społecznościowych.

Naruszeniem ciszy wyborczej będzie np. opublikowanie na Facebooku zdjęcia kandydata lub polubienie jego profilu (tzw. lajk), a także tweetowanie i udostępnianie informacji wyborczych na Twitterze i innych portalach.

W trakcie ciszy wyborczej nie wolno ponadto wywieszać plakatów, rozdawać ulotek, organizować spotkań związanych z wyborami, namawiać do głosowania na konkretnych kandydatów i na listy. Najwyższa grzywna - od 500 tys. zł do 1 mln zł - grozi za publikację sondaży. Plakaty rozwieszone przed rozpoczęciem ciszy wyborczej nie muszą być zrywane. Jednak w trakcie ciszy wyborczej nie wolno jeździć pojazdami oklejonymi plakatami wyborczymi.

Przed rozpoczęciem ciszy wyborczej nie trzeba usuwać wpisów, materiałów agitacyjnych, a także wyników sondaży przedwyborczych umieszczonych w internecie przed rozpoczęciem ciszy wyborczej - nie można jednak po rozpoczęciu ciszy wyborczej dokonywać w nich zmian.

Skomentuj [ 0 ]
23:00, 11.10.2019 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Pogoda

Popularne artykuły


Reklama
      

Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnieOstatnio na forum

Więcej dyskusji

      

Najnowsze komentarzeNajnowsze zdjęcia
© Copyright 2011-2020 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET