Środa, 27 maja 2020 r., imieniny Jana, Juliusza, Radowita

Pogotowie Reporterskie

Zaproszenie na wieczór poezji Światopełka Karpińskiego

Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łaskiej, Biblioteka Publiczna w Łasku oraz Łaski Dom Kultury zapraszają na wieczór poezji  i promocję książki Andrzeja Sznajdra pt. "Potargane życie Światka".

Spotkanie odbędzie się 23 października ( środa) o godz. 18.00 w ŁDK- Galeria pod fortepianem.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie wystawa w łaskiej bibliotece dostępna w dniach 23.10-30.11.2019 r.

Serdecznie zapraszamy!

Współfinansowano ze środków Gminy Łask.

Światopełk Karpiński, zwany Światkiem - poeta i satyryk, urodzony w Łasku, zmarły w Wilnie. Dzieciństwo i młodość spędził w Łodzi, tam uczęszczał do gimnazjum, i tam, w roku 1929, otrzymał świadectwo maturalne.Wakacje spędzał w Zielęcicach pod Łaskiem, w majątku należącym do rodziny. Po ukończeniu gimnazjum Karpiński wyjechał na studia stolicy i tam pozostał na stałe, do września 1939 roku. Przyjął „literacki" sposób życia – utrzymywał się z pisania, a jego status towarzyski spełniał się wśród kawiarni, kabaretów, licznych redakcji. Był jednym z tych, którzy w sposób modelowy tworzyli wzorzec ówczesnego modnego literata.

Andrzej Sznajder – absolwent germanistyki Uniwersytetu Łódzkiego, dziennikarz, eseista, pisarz, tłumacz literatury niemieckojęzycznej.

Książkę wydała Biblioteka Publiczna im. Jana Łaskiego Młodszego w Łasku we współpracy z Wojewódzką Biblioteką Publiczną im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi.

Skomentuj [ 0 ]
13:45, 17.10.2019 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Pogoda

Popularne artykuły


Reklama
      

Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie


Ostatnio na forum

Więcej dyskusji

      

Najnowsze komentarze
Najnowsze zdjęcia
© Copyright 2011-2020 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET